Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 59 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Tip na šikovného strojaře?
PříspěvekNapsal: čtv 22.06.2017 18:56 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.11.2011
Příspěvky: 592
Bydliště: Česká republika


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Tip na šikovného strojaře?
PříspěvekNapsal: čtv 22.06.2017 19:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2008
Příspěvky: 2374
Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Obrázky: 0
vikideath: Ono by to šlo nastředit i s tou jenoduchou elektrodou jak psal jyrry. Jen to che znát přesné rozměry a přesně to upnout.

_________________
Co neubrzdíš neukecáš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tip na šikovného strojaře?
PříspěvekNapsal: čtv 22.06.2017 19:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2008
Příspěvky: 2374
Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Obrázky: 0
:lol: :lol: :lol:
Kreyson píše:

_________________
Co neubrzdíš neukecáš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tip na šikovného strojaře?
PříspěvekNapsal: čtv 22.06.2017 19:23 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.10.2012
Příspěvky: 39
rampa_mckvak píše:
vikideath: Ono by to šlo nastředit i s tou jenoduchou elektrodou jak psal jyrry. Jen to che znát přesné rozměry a přesně to upnout.

To určitě ano , ale proč měnit zažitý postup , ten si určuje obsluha sama a Já jim vtom guláš dělat nehodlám. :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tip na šikovného strojaře?
PříspěvekNapsal: pát 23.06.2017 9:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
O té mědi vím, ale na těch fotkách hotové elektrody mě právě mátla ta bílá barva, která připomíná spíš hliník.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tip na šikovného strojaře?
PříspěvekNapsal: stř 02.08.2017 10:35 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Dobrý den, zeptám se tady ať nemusím zakládat nové téma. Když tady řešíte šikovného strojaře, neměl by někdo prosím možnost frézování? Nebo jestli někdo neví, kde bych sehnal jakoby frézované plocháčky, pokud možno dělané na hodně přesno. Rozměry ještě přesně nevím, kdyžtak dodám později. Ale mám to na tajný projekt. :) Prostě něco jako miniaturní soustruh. Ale fakt miniaturní. Něco ve stylu Proxxon apod. Co jsem koukal na inzerce a obchody, tak to jsou vražedné částky. Samozřejmě to nechci zadarmo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tip na šikovného strojaře?
PříspěvekNapsal: pát 04.08.2017 21:40 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.10.2012
Příspěvky: 39
varok píše:
Dobrý den, zeptám se tady ať nemusím zakládat nové téma. Když tady řešíte šikovného strojaře, neměl by někdo prosím možnost frézování? Nebo jestli někdo neví, kde bych sehnal jakoby frézované plocháčky, pokud možno dělané na hodně přesno. Rozměry ještě přesně nevím, kdyžtak dodám později. Ale mám to na tajný projekt. :) Prostě něco jako miniaturní soustruh. Ale fakt miniaturní. Něco ve stylu Proxxon apod. Co jsem koukal na inzerce a obchody, tak to jsou vražedné částky. Samozřejmě to nechci zadarmo.


Problém je že teď je období dovolených . Dále by záleželo na tom jaký by si si Pán přál materiál , myslím si že by nebyl ani problém tepelného zpracování , a samozřejmě nejvíc asi na rozměrech. Odpadu je vždycky dost , ale ne vše se vejde do batohu :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tip na šikovného strojaře?
PříspěvekNapsal: sob 05.08.2017 6:26 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Aha, no já na to nespěchám. Materiál může být obyčejný, mám to jen na drobnější prácičky. Chci to fakt miniaturní. Měl jsem to domluvené už kdysy s jedním frézařem, pak se na mě nějak vy.....tento. Rozměry odhadem: délka 300mm, šířka 50-60mm, výška 10mm. Kdyby byl šikovný, nechám ho zarobit více, potřeboval bych časem toho více.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tip na šikovného strojaře?
PříspěvekNapsal: sob 05.08.2017 15:59 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
No já na to zase tak moc nespěchám. Nakreslil jsem takové primitivní obrázky, jak bych si to zhruba představoval. Je to jen tak jednoduše, omlouvám se, nemám nějaký CAD program, nebo něco podobného.
Chci to fakt jen takové maličké tintítko. Kdysy jsem viděl na netu taky takového prcka, název už si nepamatuji, ale našel jsem to myslím pod názvem mini lathe. Jedná se mi o ten díl LOŽE, plocháček odhadem 50-60x300x10mm.
Jak jsem psal, spíše někdo, kdo to má jako koníčka, né firmy které na tom chtějí jen vydělat. Samozřejmě zaplatím, nic není zadarmo.


Přílohy:
Minisoustruh.JPG
Minisoustruh.JPG
[ 19.63 KiB | Zobrazeno 1708 krát ]

Minisoustruh 1.JPG
Minisoustruh 1.JPG
[ 19.47 KiB | Zobrazeno 1708 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tip na šikovného strojaře?
PříspěvekNapsal: ned 06.08.2017 8:36 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
No... a nešlo by to postavit na vodicích tyčích 20mm? K těm koupíš i kuličková pouzdra; k tomu plocháči budeš shánět ještě to lože aby po něm slušně jezdilo... ???

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tip na šikovného strojaře?
PříspěvekNapsal: ned 06.08.2017 9:49 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
O těch dvou tyčích jsem předtím uvažoval, ale kde sehnat nějaké přesné rovné kulatiny? A na tak malinký soustruh 20mm kulatiny nebudou potřeba.
Univerzálku mám 50mm, délku soustruhu počítám do 400mm. Takže lože odhadem 300mm.

Právě ten plocháč je jakoby lože. Vy asi myslíte suport. Ale to už nějak dokutím. Je to prostě projekt na delší dobu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tip na šikovného strojaře?
PříspěvekNapsal: ned 06.08.2017 14:50 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
varok píše:
... kde sehnat nějaké přesné rovné kulatiny? ...

Na NC frézce mám 16mm "hlazenku", případně se dají koupit cementované, kalené a broušené tyče v průměru a délce dle potřeby - třeba https://cnc.inshop.cz/linearni-vedeni-a-loziska/
20mm bych volil kvůli tuhosti, délka 400 je už dost. Mé tyče 16mm se znatelně prohýbají i menší silou.

Jo, suport, omlouvám se :oops:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tip na šikovného strojaře?
PříspěvekNapsal: ned 06.08.2017 20:00 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
A to máte tu cnc frézku domácí výrobu? Doma mám jednu kulatinu asi 12mm z nějaké tiskárny a je super pevná. Tam by prohnutí nehrozilo. Je to ale délka asi jen 300mm, takže bych potřeboval dvě.
V tom vašem druhém odkazu jsou asi ceny za 1m, že?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tip na šikovného strojaře?
PříspěvekNapsal: ned 06.08.2017 21:59 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
varok píše:
A to máte tu cnc frézku domácí výrobu? ...

Ju, je to silně samodomo hardcorebastl a leckoho to může překvapit (až otrávit :lol: ) že to vůbec něco vyplodí :mrgreen:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 59 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 45 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz