Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Dětskej pudr na tmelení
PříspěvekNapsal: pát 14.07.2017 9:28 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
jyrry píše:
Kdyby jste nekdo chtel nekolik litru IA balzo-topolo-brezovo-ceiboveho prachu, ty nejjemnejsi frakce, tak budu zase brzy vysypavat nadobku druheho stupne odsavani... :wink:

A k čemu ho používáš osobně (ten prach), s čím ho smícháváš a na jakou konstrukci? Myslím na balsu či na poliš a tak ...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Dětskej pudr na tmelení
PříspěvekNapsal: pát 14.07.2017 10:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
jyrry píše:
Kdyby jste nekdo chtel nekolik litru IA balzo-topolo-brezovo-ceiboveho prachu, ty nejjemnejsi frakce, tak budu zase brzy vysypavat nadobku druheho stupne odsavani... :wink:

Zatím jsem v tomto směru samozásobitel.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dětskej pudr na tmelení
PříspěvekNapsal: pát 14.07.2017 10:13 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
DAF píše:
Zatím jsem v tomto směru samozásobitel.

:D A k čemu ho používáš osobně, s čím ho smícháváš a na jakou konstrukci? Myslím na balsu či na poliš a tak ...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dětskej pudr na tmelení
PříspěvekNapsal: pát 14.07.2017 11:08 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Hoki píše:
A k čemu ho používáš osobně (ten prach), s čím ho smícháváš a na jakou konstrukci? Myslím na balsu či na poliš a tak ...

Noooo... zatím jsem si ho skleničku, tak 2dl, uskladnil pro pozdější smíchání s něčím a jinak to vyhazuju do kontejneru... :oops:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dětskej pudr na tmelení
PříspěvekNapsal: pát 14.07.2017 12:07 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
jyrry píše:
Noooo... zatím jsem si ho skleničku, tak 2dl, uskladnil pro pozdější smíchání s něčím a jinak to vyhazuju do kontejneru... :oops:

Ahaaa, já myslel, že už to nějak používáš a můžeš být inspirací.
Já si občas smetu balsový prach a dám do malé skleničky "Kdybynáhodou". No a když se někdy něco odloupne a potřebuji zacelit díru, kápnu tam herkules a natlačím ten prach. Po zatvrdnutí přebrousím. Ale opravdu to je jen na odštípnuté kousky (hlavně u překližky), né na celý model ...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dětskej pudr na tmelení
PříspěvekNapsal: pát 14.07.2017 14:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Používám to ve směsi s epoxydem, např na přechody, nebo při zalepování trubiček pro spojku křídla (vyplním tím prostor kolem ní, aby se zatížení více rozneslo do konstrukce). Pilin rám dávám opravdu dost. Má to určitou výhodu, že taková směs neteče, dá se i trochu tvarovat, zmenší se pak potřeba broušení.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dětskej pudr na tmelení
PříspěvekNapsal: pát 14.07.2017 15:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Hoki píše:
Tohle jsem celoplošně dělal tak před 20roky na konstrukčních modelech, před lepením mikelanty, modelšpanu, monifolu a tak. Pak jsem přešel na folii ... :wink:


No vidíš, a já asi přejdu z fólie zpět na klasickej potah. Když se podívám na 8 let starou Extru či éra z 90-tých či dokonce starších let potažený starou klasikou (Extra Vliesem) a pak stříkaný, tak vypadají líp a zachovalejc, než 1-3 roky starý fóliáky. Žadněj zkrabatěnej potah, promáčkliny a otlaky na balzových plochách. Já vím, víc to hmotní, víc práce a smrad z laku a barev.
Tedy abych upřesnil čoudící motoráky 1,8m a vejš.
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dětskej pudr na tmelení
PříspěvekNapsal: pát 14.07.2017 15:22 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
Celeron píše:
No vidíš, a já asi přejdu z fólie zpět na klasickej potah. Když se podívám na 8 let starou Extru či éra z 90-tých či dokonce starších let potažený starou klasikou (Extra Vliesem) a pak stříkaný, tak vypadají líp a zachovalejc, než 1-3 roky starý fóliáky. Žadněj zkrabatěnej potah, promáčkliny a otlaky na balzových plochách. Já vím, víc to hmotní, víc práce a smrad z laku a barev.
Tedy abych upřesnil čoudící motoráky 1,8m a vejš.
Jirka

U mne model nevydrží dýl na ty 3-4roky. Pak ho nabídnu někomu za rozumný peníz, nakoupím matroš a postavím si zas něco nového. Neumím si představit, že bych nestavěl a zas nechci mít plný hangár. Uvažuji o Vlisu či jak se tomu nadává. Ale neumím s tím ...
Ano, to je výhoda folie - dělám to v bytě v kuchyni (4x4m) a nikomu to nevadí a nesmrdí ...
Já čuďáky už 11let nedělám ...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dětskej pudr na tmelení
PříspěvekNapsal: pát 14.07.2017 15:25 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
DAF píše:
Používám to ve směsi s epoxydem, např na přechody, nebo při zalepování trubiček pro spojku křídla (vyplním tím prostor kolem ní, aby se zatížení více rozneslo do konstrukce). Pilin rám dávám opravdu dost. Má to určitou výhodu, že taková směs neteče, dá se i trochu tvarovat, zmenší se pak potřeba broušení.

Hmmm, dobrá tip ... 8)
Já teda Epoxy zahušťuji mikrobalónky, ale asi začnu po sobě zhromažďovat ten balsový prach pravidelněji. Je to zadara ...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dětskej pudr na tmelení
PříspěvekNapsal: pát 14.07.2017 16:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Hoki píše:
Uvažuji o Vlisu či jak se tomu nadává. Ale neumím s tím ...


Pokud umíš vypínat a "vytáčet" fólií, tak umíš i Vlies. Jedinej rozdíl je, že jsem ho lepil na okrajích lakem, pak vypnul opalovačkou a žehličkou a pak zase lakoval. Dokonce pokud po lakování najdeš vrásku, tak ji rozžehlíš. Nic lepšího na bázi potahovýho papíru či textilu jsem zatím v ruce neměl.
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dětskej pudr na tmelení
PříspěvekNapsal: pát 14.07.2017 16:47 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
Celeron píše:

Pokud umíš vypínat a "vytáčet" fólií, tak umíš i Vlies. Jedinej rozdíl je, že jsem ho lepil na okrajích lakem, pak vypnul opalovačkou a žehličkou a pak zase lakoval. Dokonce pokud po lakování najdeš vrásku, tak ji rozžehlíš. Nic lepšího na bázi potahovýho papíru či textilu jsem zatím v ruce neměl.
Jirka

Dobře, nechám se inspirovat a až to bude aktuální, máš mne na krku z dotazy. Chci stavět ACRO-E a tak zvažuji tuto možnost potahu na retro vzhled. Letově nevím co jak funguje a působí v porovnání folie a Vlies. Někdo říkal, že je Vlies vhodnější na větroně ... :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dětskej pudr na tmelení
PříspěvekNapsal: pát 14.07.2017 17:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Michale, stav se v září u nás na kroužku, já tě s Vliesem naučím :lol: . Budeš sice nejstarší, ale beru tě :wink: . Strukturu to má podobnou Mikelantě a stejně jako ona má jednu stranu hladkou (vnější) a druhou jakoby hrubší (vnitřní). Nepoplést, jako to udělali mí kluci (jedno křídlo hladce, druhé obratce). Sice to také létá, ale jak na to hodíš lak, vstanou tam všude chlupy a nic s tím neuděláš. Když si uděláš večer čas, určitě tady toho o Vliesu najdeš dost, jak o zpracování jako takovém, tak o barvení. Dá se to žehlit na Balsaloc, kostra se nijak neupravuje, jen se natře tím sajrajtem. Nebo se klasicky, jako ta Mikelanta, nalakovat kostru a přilakuješ lepícím lakem, pak vypnout teplem, dvě vrstvy vypínacího a tak 3 vrchního lesklého. Má to výhodu, že se třeba křídlo dá i po nalakování trochu překroutit teplem a pro sichr jedna vrstva laku a necháš uschnout v dané pozici. Na menší modely ideální, povrch má i určitou drsnot, což je u prcků výhoda při obtékání.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dětskej pudr na tmelení
PříspěvekNapsal: ned 16.07.2017 19:05 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
DAF píše:
Michale, stav se v září u nás na kroužku, já tě s Vliesem naučím :lol: . Budeš sice nejstarší, ale beru tě :wink: .

K Tobě nejdu, prej jsi drahý - ale díky za typy, ty jsou k nezaplacení :lol:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dětskej pudr na tmelení
PříspěvekNapsal: ned 16.07.2017 19:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Dostaneš speciální věkovou slevu, co rok, to procento, jako u Focus Optic (nebo co to je za brejlaře) :lol: :wink: .

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dětskej pudr na tmelení
PříspěvekNapsal: pon 17.07.2017 14:34 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
DAF píše:
Dostaneš speciální věkovou slevu, co rok, to procento, jako u Focus Optic (nebo co to je za brejlaře) :lol: :wink: .

Takže sleva jen 52% :? Ftipálku, asi dojedu na víkend a postarám se Ti o zábavu :lol:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz