Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 114 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vlies - potahování
PříspěvekNapsal: stř 17.10.2007 7:43 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 21.3.2007
Příspěvky: 165
Bydliště: Liberec
Jak na potahování vliesem? Něco jsem se dočetl, ale nemám uplně jasno.

1) Jak ho přilepit? Uvádí se lepicí lak nebo Balsaloc, bohužel ani jedno nemám k dispozici a nemůžu dlouho sehnat. Mám napínací lak a Pattex Wood Express, potřebuji to na konstrukční křídlo s poměrně velkou balsovou plochou (cca do 1/3 profilu). Má se pod Pattexem kdyžtak kostra lakovat?

2) jak vypínat? žehličkou/fénem nebo napínacím lakem

3) jak lakovat? Napínák/lesklý, kolik vrstev?

Díky za info.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 17.10.2007 8:19 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.6.2007
Příspěvky: 3525
Bydliště: Frenštát p.R.
Já to dělám řekl bych tím nejklasičtějším postupem:
1. nažehlím na balsaloc (prý by vyhovovala i jiná disperze, nevím)
2. vypnu žehličkou
3. naposledy jsem lakoval napínacím (2x), ale určitě by stačil i zapon - ten napínací dal té kkonstrukci docela zabrat, ale je to jak beton.

Tento odkaz asi znáš...
http://www.polenamodels.com/dilna/vlies.pdf


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 17.10.2007 9:44 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 21.3.2007
Příspěvky: 165
Bydliště: Liberec
tks píše:
Já to dělám řekl bych tím nejklasičtějším postupem:
1. nažehlím na balsaloc (prý by vyhovovala i jiná disperze, nevím)
2. vypnu žehličkou
3. naposledy jsem lakoval napínacím (2x), ale určitě by stačil i zapon - ten napínací dal té kkonstrukci docela zabrat, ale je to jak beton.

Tento odkaz asi znáš...
http://www.polenamodels.com/dilna/vlies.pdf

Ten odkaz znám, nejlepší asi bude, když vyzkouším co funguje. Ten Balsaloc se dá teď opravdu špatně sehnat, zkusím ten Pattex.
Navíc chci kombinovat vlies s Airspanem, kvůli barvě, jsem línej vlies (resp. lak) barvit:)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 17.10.2007 10:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.6.2004
Příspěvky: 1627
Bydliště: LIBEREC
ja lepim Vlies ke kostre lepicim lakem a hned vypinam horkovzduskou, potom dam 2 vrstvy lepicim lakem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 17.10.2007 11:08 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 7.10.2006
Příspěvky: 440
Bydliště: Praha
Přesně tak, pracuj s ním jako s normálním papírem, jenže ho stačí míňkrát lakovat a před prvním nátěrem ho vypní žehličkou.Hlavně pozor na léta papíru a hladkou stranou nahoru :!:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 17.10.2007 11:29 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2004
Příspěvky: 403
Bydliště: Nový Jičín
Já jsem teď vyzkoušel postup kterým potahuje známý. Po obvodu přilepím trochu zředěným herkulesem, pak fénem vypnu, a poté přelakuju balsové plochy lepícím lakem a pak už normálně. Podařilo se mě tak docela ryhcle a pěkně potáhnout trup na stíhačku z I.WW. Dají se tím dělat dobře i rádiusy a obliny, jen opatrně s vypínáním at Vlies se nyvytáhne pak zůstanou nepěkné vytaženiny s dirkama, nutno vyzkoušet kolik si můžeme dovolit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 17.10.2007 12:08 
Mazák
Mazák

Registrován: 19.12.2006
Příspěvky: 542
Bydliště: Kutnohorsko
Ten odkaz znám, nejlepší asi bude, když vyzkouším co funguje. Ten Balsaloc se dá teď opravdu špatně sehnat, zkusím ten Pattex.
Pattex wood expres jsem zkoušel a nedrželo to. Když to jde, lepím lepícím lakem.

_________________
Malé elektolety, zatím do 1kg
Update: elektrolety do 1.5kg


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 17.10.2007 12:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.6.2004
Příspěvky: 1627
Bydliště: LIBEREC
kofejn píše:
Ten odkaz znám, nejlepší asi bude, když vyzkouším co funguje. Ten Balsaloc se dá teď opravdu špatně sehnat, zkusím ten Pattex.
Pattex wood expres jsem zkoušel a nedrželo to. Když to jde, lepím lepícím lakem.

me vlies taky nedrzi disperzi (Pattex Super) proto potahuju pouze lepicim lakem a je to v pohode


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 17.10.2007 15:46 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Původně jsem taky používal Balsalock, ale je to zbytečně pracné.

Teď taky používám lepící lak na kostru nalakovanou zaponem. Vypínám po zaschnutí vypínacím lakem. Rohy a oblouky držím prsty dokud to nezavadne a nepřilepí, obdobně jak kdysi u A3 a papíru. Dá se tomu přilepení pomoct přižehlením toho, co odstává žehličkou s ne příliš vysokou teplotou (něco před prostředkem na termostatu). Já ji ale používám až v krajním případě. Moc to nevoní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlies - potahování
PříspěvekNapsal: pát 19.10.2007 22:55 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 9.9.2007
Příspěvky: 104
Bydliště: Trutnov
JJ píše:
Balsaloc ... nemůžu dlouho sehnat... Díky za info.


Info:
Např. u J. Novotného v HK před týdnem takhle šáhne prodavač za sebe do regálu a podá Ti ho bez shánění, v E-shopu jej má též. Jakož určitě i jiné modelářské prodejny. :)

To All:
Na Vlies se chystám, ale koukám, že je tu tolik postupů a metod, že si stejně budu muset tu svou variantu objevit sám... :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlies - potahování
PříspěvekNapsal: sob 23.02.2008 18:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.6.2006
Příspěvky: 923
Bydliště: Vsetín
samot píše:
To All:
Na Vlies se chystám, ale koukám, že je tu tolik postupů a metod, že si stejně budu muset tu svou variantu objevit sám... :D

Heh no to teda jo. Ja sem to dneska po obvodě lepil herkulesem (jako skrz vlies). Aorát se to šptbně lepilo na moky křídel - žebra z 2mm balsy tak tam sem to prasil sekunďákem - ale paráda. Teď to asi přelakuju lesklým lakem ať se to přilepí i na zbytek "konstrukce". Mám v plánu pokusit se to nastříkat tady tímto. Doufám že to moc neztěžkne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 20.01.2010 22:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2006
Příspěvky: 1393
Bydliště: Kladno
Stavim si 2m kridlo na elektrovetrone a resim pomalu potah. Do folie se mi nechce jit, protoze konstrukce je docela subtilni a pri vypinani by to mohlo delat neplechu a take nechci uplne hladky povrch.
Laka me docela Vlies, mam ale par dotazu. Ma se kostra pred potazenim lakovat? Pokud ano, tak cim? Klasicky lepici lak uz nemam a ta obrovska baleni kupovat nechci. Staci obycejny nitrocelulozovy lak na nabytek?
Potom by me zajimalo, jaka metoda uchceni ke kostre se vam osvedcila nejvíc, disperze + nazehleni, nebo prilakovani?
Posledni dotazy miri na finalni povrchove upravy, potah normalne vypnu zehlickou, potom by se mel zalakovat - v supliku jsem nasel tak 1/2 lahvicky napinaciho laku, tipuju tak na jednu vrstvu, bude to stacit?
Po vyschnuti je mozne barvit normalnima autosprejema?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 20.01.2010 22:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.6.2008
Příspěvky: 2291
Ahoj,
ohledně toho potahu. Stejně to budeš muset zacelit/vypnout lakem tak proč si děláš problémy. Leta používám obyč. vrchní lesklý nitrolak který koupíš v každé drogerii. A Kangom zrovna tak. Nic víc na na -klasiku - nepotřebuješ. Kostru natřeš tím vrchním nitrolakem. Přebrousíš.Dáš druhou vrstvu a pak už potahuješ.
Uděláš si lepící v poměru 2 díly laku ,1díl kangomu a patřične naředíš nitrem .
To samé uděláš při vypínání. Akorát je poměr laku a kanagomu v poměru 3:1 a zase patřičně naředit.

Jenda


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 20.01.2010 22:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2006
Příspěvky: 1393
Bydliště: Kladno
Redit normalne C6001? A Kanagom opravdu Kanagom, nebo neco lepsiho? Slysel jsem, ze uz to neni co to byvalo.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 20.01.2010 22:38 
Mazák
Mazák

Registrován: 19.12.2006
Příspěvky: 542
Bydliště: Kutnohorsko
Kostra se lakovat nemusí, pokud by si chtěl, bude stačit nitrolak na nábytek.
Vlies jsem ke kostře lepil, stačí Kanagom rozředěný acetonem. S Balsalocem zkušenost nemám.
Potah jsem vypínal fénem, stačí lehce přefouknout. Pokud nepotřebuješ potah nosný, asi se obejdeš i bez napínáku. Vlies vypneš teplem a na zalakování by stačil nitrolak na nábytek. To ale nemám odzkoušené.
Stříkal jsem lihovkama Agama, ale nevidím důvod, proč by nešly požít autospreje (když nedáš silnou vrstvu).

_________________
Malé elektolety, zatím do 1kg
Update: elektrolety do 1.5kg


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 114 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz