Switch to full style
Pracovní postupy, technologie, finty, grify, nástroje, poznatky jak co nejlépe něco vyrobit, opravit a tak podobně.
Odeslat odpověď

Re: Laminování vakuovou infuzí

pát 18.08.2017 16:22

Ono hlavně asi záleží na druhu epoxidu a na teplotě. Když se namíchá vychlazená L285, tak by snad problém být nemusel. Taky se dá použít pomalejší tužidlo, nebo postavit kelímek do studené vody, případně místo kelímku použít širší misku. Některé epoxidy jsou ale na tu prudkou reakci háklivé.

Re: Laminování vakuovou infuzí

pát 18.08.2017 17:27

co je to na tom videu s lodi za tu trubicku ? To je nejaka pruvzdusna penova trubicka ?

Re: Laminování vakuovou infuzí

sob 19.08.2017 9:05

Pěnová ne, ta by se splácla. Podle mě používají takovou tu tvrdou spirálovitě nařízlou bužírku, co se s ní omotávají kabely. Ta spirála je trochu vidět v čase okolo 4:55. Tahle bužírka (já jí říkám "omotávka") je tvrdá, nedá se splácnout a přitom tím jak je naříznutá tak bude dobře propouštět vzduch po celé své délce. To je myslím pro tento účel dobrá finta.

Re: Laminování vakuovou infuzí

sob 19.08.2017 9:19

aha, ta me nedosla, dobrej napad.

Re: Laminování vakuovou infuzí

sob 27.07.2019 10:54

S tím zrychleným tuhnutím pryskyřice. Stačí pryskyřici z kelímku rozlít třeba na kus igelitu nebo do větší misky. Prostě nesmí být v moc silné vrstvě. Pak k tomu urychlení nedochází. Samozřejmě je rozdíl když se laminuje v létě při 26st nebo v zimě při 19st :)

Re: Laminování vakuovou infuzí

sob 27.07.2019 17:06

Pade. Vlákno je dva roky staré.
Ale jinak stačí použít pomalé tužidlo

Re: Laminování vakuovou infuzí

ned 28.07.2019 9:09

Dva roky staré, já vím .... a mění to něco na obsahu? :D Ne každý je laminátník jako ty a spousta lidí je ráda, když má alespoň tu 285tku s nějakým tužidlem, co jim k tomu dali v krámě. Rozlít natuženou pryskyřici do plochy nic nestojí. Já používám plastové nádobky co se v nich převážejí hotové obědy (určitě znáš, průhledná dvoumiska s nataveným igelitem).
Ale samozřejmě máš pravdu. Pomalé tužidlo je také řešení :twisted:

Re: Laminování vakuovou infuzí

ned 28.07.2019 22:01

stačí použít 287 místo 285 a doba zpracovatelnosti je 3-4 hodiny. Pak je laminování úplně na pohodu.

Re: Laminování vakuovou infuzí

pon 29.07.2019 6:57

Díky za tip. Stejně formu rozloupnu až druhý den, takže delší doba tuhnutí není na škodu
Odeslat odpověď