Switch to full style
Pracovní postupy, technologie, finty, grify, nástroje, poznatky jak co nejlépe něco vyrobit, opravit a tak podobně.
Odeslat odpověď

Barva ve spreji, odolnější

pon 18.09.2017 20:35

Pánové, hledám nějakou barvu ve spreji, která ale nezačne pouštět, pokud budu utírat lihem popisky od fixy. Nejlíp kdyby odolala taky ředidlu, ale to už bych chtěl asi moc. Je alespoň taková, co nejde rozpustit lihem? Používám "dupli color" a ta smejt jde.

Re: Barva ve spreji, odolnější

pon 18.09.2017 21:08

Nevím o co jde.Můžeš použít lak? Používám polomatné spreje molotow a přes to pak lak ve spreji.Ředidlo jsem nezkoušel ale lihem to meju často.Značky od lihové fixy jdou z nalakovaného spreje smýt bez následků.

Re: Barva ve spreji, odolnější

pon 18.09.2017 21:20

Tak tohle mě zajímá. Taky to občas řeším. Pokud někdo ví, o teplotně odolné barvě, uvítám.

Re: Barva ve spreji, odolnější

pon 18.09.2017 21:40

Golfista píše:Pánové, hledám nějakou barvu ve spreji, která ale nezačne pouštět, pokud budu utírat lihem popisky od fixy. Nejlíp kdyby odolala taky ředidlu, ale to už bych chtěl asi moc. Je alespoň taková, co nejde rozpustit lihem? Používám "dupli color" a ta smejt jde.


Ahoj, řešil jsem sříkání lodičky a použil jsem spreje Dupli color Akryl a Prisma color Acryl. Na obou píšou, že jsou lihu odolný a když jsem se pokoušel odmašťovat nastříkanou vrstvu před dalším nástřikem, tak jsem zjistil jaký jsou to kecy... Bohužel technický líh rozpouští všechny mnou použité odstíny a i základovej plnič naprosto suveréně...
Nakonec jsem na odmašťování zkusil čistý lékařský 60% a 97% líh, protože jsem si myslel, že ty barvy rozpouští nějaká složka toho technického lihu. No a výsledek byl ten, že čistej 97% líh to rozpustil taky, ale 60% už nemá asi takový grády a bez problémů jsem s tím nastříkaný lak odmašťoval bez poškození barvy, tedy zkus ty popisky smejvat čistým 60% lihem z lékárny, pokud to nevymyslíš jinak :wink:
Jinak dnešní akrylové spreje jsou fakt SH*T a nejlepší je, když tuto kvalitu barev použije výrobce modelů na opravu vnějšku vyrobeného laminátového trupu, ty to nevíš a vezmeš na očistu toho trupu technický líh (což dělám roky) to je pak veselo a to je bohužel má čerstvá zkušenost...

Re: Barva ve spreji, odolnější

pon 18.09.2017 22:45

Nepíšeš co s tím chceš nastříkat. Já mám vyzkoušený stříbrný lak na disky DUPLI-COLOR CAR'S a bezbarvý Super-Spray Very-Well.
Přílohy
20170918_232248.jpg
20170918_232315.jpg
20170918_232343.jpg

Re: Barva ve spreji, odolnější

úte 19.09.2017 6:35

u nás (a určitě i jinde) v Hornbachu změnily dodavatele barev ve spreji.
nyní nově nabízí i 2K barvy ve spreji, sortiment barev je podstatně menší než 1K, cena cca 400,-, skladovatelnost udávají až 1rok.
vyzkoušené zatím nemám...
ale cena je podobná jako když si necháš naplnit 2K barvu do spreje v autolakovne, nevýhoda je že takový sprej doporučují vystříkat do 3dnů.

Re: Barva ve spreji, odolnější

úte 19.09.2017 7:31

Odolnější jsou syntetické spreje, mám vyzkoušeno lesklé Color Works a matné MTN 94. Musí důkladně zaschnout, několik dní. Já spíš řeším odolnost proti benzínu, ale v tom je ten líh taky. Stříbrný sprej je dobrý Motip na disky kol. Molotow jsem zatím nezkoušel, ale měla by to být taky syntetika. Dvousložkové spreje nepoužívám, přece jen se ty moje stroje občas pošramotí a potřebují přestříknout. Proto taky moc nestříkám pistolí, i když ji mám.

Re: Barva ve spreji, odolnější

úte 19.09.2017 13:48

Potřebuji aby spreje různých barev byli odolné co nejvíce to jde. Ale pokud budou odolávat lihu, tak i to bude nakonec stačit. Nechci psát na co to mám, protože se rozpoutá diskuze úplně jiného ražení.
Moje představa, je koupit si několik barev ve spreji a použít je podle potřeby, nebo nálady. Musí ale odolávat lihu. Na výrobek si někdy dělám značky a poipisky, které pak potřebuji umýt a dupli color je v tomto případě nanic i když odstínů má dost. Zatím ho nouzově používám.

Re: Barva ve spreji, odolnější

úte 19.09.2017 15:02

Jestli ti jde o to smývat fixy, možná bys mohl zkusit je umývat jinou kapalinou než lihem - mě se moc osvědčil jako univerzální čistič/odmašťovač "Čistič brzd", který kupuju v prodejně na ložiska, ale typicky by měl být k dostání v každé "Mototechně" (je to na auta a motorky.) Velký sprej (cca 500ml) za 50,- Kč. Nevím co je to chemicky za kapalinu, je to hodně prchavé a aromatické. Laky to nenarušuje, podle mé zkušenosti. Výborný univerzální pomocník, používám furt na něco.

Re: Barva ve spreji, odolnější

úte 19.09.2017 15:19

lehký benzin.

Re: Barva ve spreji, odolnější

čtv 21.09.2017 20:50

efin píše:u nás (a určitě i jinde) v Hornbachu změnily dodavatele barev ve spreji.
nyní nově nabízí i 2K barvy ve spreji, sortiment barev je podstatně menší než 1K, cena cca 400,-, skladovatelnost udávají až 1rok.
vyzkoušené zatím nemám...
ale cena je podobná jako když si necháš naplnit 2K barvu do spreje v autolakovne, nevýhoda je že takový sprej doporučují vystříkat do 3dnů.

Mám vyskúšané veľmi dobrý spray do formy ,tak isto na plochy ,dostatočne sa zlieva .Treba dlhšie prestávku medzi vrstvami má snahu stekať .Mám vysúšané tri odtiene ale biela bola s problémami ale to asi všetky treba použiť biely základ aby kryla. 5min miešať (bolí z toho ruka :) Zatiaľ najlepšie vytvrdnutie zo spray farby.
Odeslat odpověď