Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 64 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Japonská pilka z Lidlu
PříspěvekNapsal: čtv 24.05.2018 16:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Dnes jsem koukal na tu dvoustranou pilku v Lídlu. Taková kráva, kdyť je to dvouručák velikosti standardní mačety. :) To je velký i pro truhláře. Na modelářský špejle a překližku je lepší ta jednostranná výměnná jednoručka co byla před pár měsíci.

Koupil jsem ten laser kříž. Bacha při výběru, skoro všechny měly v tý ochraný budce laserovej systém namontovanej nakřivo. Asi to tak moc nevadí ale vypadá to divně když je kříž paprsků laseru usazenej svislovodorovně, že ta bouda je ke straně.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Japonská pilka z Lidlu
PříspěvekNapsal: čtv 24.05.2018 19:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
A není křivě, proto, že je zaaretovaný. Na tom co mám já, je posuvník, kterým se zaaretuje, aby při přepravě nebyl namáhaný citlivý závěs. Bez odaretování ale nejde zapnout a ten z Lidlu neznám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Japonská pilka z Lidlu
PříspěvekNapsal: pát 25.05.2018 9:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Tak Larku, laser je zpátky v Lidlu na reklamaci. Kruci, léta nic a tenhle týden dvě věci, plynovka a teď tohle.
Tenhle typ má dva druhy provozu, s nivelací a bez. S nivelací se musí odjistit posuvník, laser se sám rozsvítí a měl by se na závěsu ustavit svisle. Pokud je znivelován, tak se nahoře má rozsvítit zelená ledka v tlačítku, pokud je nivelace na dorazech, má to svítit červeně. No a mě se systém na závěsu nehejbe a svítí stále červená i v poloze odemčeno. Takže jsem to asi podělal a měl naopak vzít ten, co měl systém zaaretovanej nakřivo. :cry: Takže uvidíme za 30 dní...
V režimu bez nivelace se nechá posuvník zamčený a laser se zapne stlačením led tlačítka nahoře, co pak stále svítí červeně.
Je to vidět celkem dobře, zkoušeno v běžným světle v místnosti, na zdi vzdálený 4 m to maluje dobře a je vidět i bez brejlí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Japonská pilka z Lidlu
PříspěvekNapsal: pát 25.05.2018 13:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Jirko, nemáš těch průs... poslední dobou nějak moc? :D U toho mého laseru bez odjištění nejde vůbec zapnout. Ten závěs je host choulostivý, a jestli si s tím někdo před tebou hrál, a pak ho vrátil do koše, tak jak se v tom lidi přehrabují, moh se poškodit. V mém návodu je na to důrazně opozorněno. Jinak jsem dnes koukal na tu japonskou pilu a byl jsem docela v šoku, jaký je to macek (délka 30cm + dalších 25cm držadlo). Nějak mi to k modelařině nesedí. Já žil v domění, že alespoň poloviční. :lol:
Koupil jsem si ale sadu 6 diamantových pilníčků s kleštinovým držadlem za 79Kč, takže předpokládám že to asi žádný zázrak nebude, ale občas se můžou hodit. "No nekup to". :D Jen je škoda, že ta kleština je nestandardní a je napevno nalisovaná v těle držadla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Japonská pilka z Lidlu
PříspěvekNapsal: pát 25.05.2018 15:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Nehrál, krabice byla originál zalepená kulatou průhlednou a vnitřní plastovej blistr byl přilepenej k papírový podložce dvěma flastrama. Možná to někomu spadlo, prostě smolík, kdybych nevybíral, tak jsem měl určitě dobrou. :cry:
Jinak nevím, jak dlouho budu mít ty dvě věci na reklamaci. Lídl se u nás kvůli rekonstrukci zavírá a kdoví kdy otevřou. Snad budou mít něco na stránkách.
Jinak dobrej fór z chlumeckýho Lídlu. Kde máte vracení flašek a bas? Za pokladnama nebo ve vstupní chodbě? Pokud je za pokladnama tak nepřizpůsobiví popadnou 1-2 basy s plnejma flaškama a strčej ji do automatu a zkasírujou za basu a flašky. Pak si udělaj nákup a zaplatěj lístkem z automatu. Je mi divný, že to není pohlídaný ale něco na tom bude, při tý rekonstrukci právě přemistujou mimo jiný ten automat na výkup flašek. :)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Japonská pilka z Lidlu
PříspěvekNapsal: pát 25.05.2018 17:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Jó, nepřizpůsobiví jsou koumáci. :lol: Až budou ten váš Lidl otvírat po rekonstrukci, tak si to ohlídej. Mě se takhle vloni o dovolené podařil nákup v Klatovech, kdy měli "otevírací" slevu 20% na všechno. Tenkrát jsem si nakoupil spoustu doplňků ke kompresoru ještě levněji než v akci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Japonská pilka z Lidlu
PříspěvekNapsal: pát 25.05.2018 17:41 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 1696
Bydliště: Jaroměř, ČR
Obrázky: 0
Celeron píše:
Je mi divný, že to není pohlídaný


Někde už to pohlídaný mají, asi "to" vidí víčka, nevím, nebo to váží, fakt netuším. Ale že to někde nejde ještě neznamená, že to nejde obejít i když se lahve vykupují "před pokladnou"
https://usti.idnes.cz/vylil-pivo-do-tasky-042-/usti-zpravy.aspx?c=A160208_135551_usti-zpravy_hrk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Japonská pilka z Lidlu
PříspěvekNapsal: úte 06.11.2018 9:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2011
Příspěvky: 713
Bydliště: Ružindol,SK
Obrázky: 9
len tak náhodou som sa stavil včera v Lídli pozrieť čo majú a natrafil som na "japonskú" pilku tú menšiu, nie tu "mačetu" čo mali minule,no nekup to :mrgreen:


Přílohy:
DSC01158.JPG
DSC01158.JPG
[ 122.52 KiB | Zobrazeno 2846 krát ]

Poznámka: snažil som sa odfotiť ako sú brúsené zuby, pri hrúbke listu 0,4mm je to zaujímavé
DSC01162.JPG
DSC01162.JPG
[ 34.58 KiB | Zobrazeno 2846 krát ]


_________________
Futaba FC-16, Frsky Taranis +, Fun Cub, Easy star, Easy glider4, Filip600T, kopia Tourist elektro,
Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Japonská pilka z Lidlu
PříspěvekNapsal: úte 06.11.2018 14:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
A tím mne Lidl nas... pííííp. Když tu malou pilku měli naposled,
tak jsem ji po dlouhém uvažování koupil to stála 290,- Kč,.....
No a teď ji mají opět a už zase jen za 190,-Kč.
Pak se člověk diví že je na světě tolik vražd, pusťte mne na ně :lol: :lol: :lol:

_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Japonská pilka z Lidlu
PříspěvekNapsal: úte 06.11.2018 15:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Fakt ji maj fakt o kilo levnější? 8O Třeba je nebroušená a ty dražší jo. :lol:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Japonská pilka z Lidlu
PříspěvekNapsal: úte 06.11.2018 15:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1973
Bydliště: Vysočina, ČR
pepinozbrna píše:
.... pusťte mne na ně :lol: :lol: :lol:
Mám ji taky ale jsem na tom líp, protože si nepamatuju co jsem za ni dal :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Japonská pilka z Lidlu
PříspěvekNapsal: úte 06.11.2018 21:55 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.4.2017
Příspěvky: 1030
Bydliště: Napajedla
pepinozbrna píše:
A tím mne Lidl nas... pííííp. Když tu malou pilku měli naposled,
tak jsem ji po dlouhém uvažování koupil to stála 290,- Kč,.....
No a teď ji mají opět a už zase jen za 190,-Kč.
Pak se člověk diví že je na světě tolik vražd, pusťte mne na ně :lol: :lol: :lol:


Přesto jsi na tom líp než já....
Mačetu mám a nechápu, proč je vyndávací, když je to velmi "volné" uložení + vlastní pružnost plátku. Kdyby tam bylo víc výměnných plátků, tak to smysl má.
Ale řeže pěkně - v neděli jsem s ní zkracoval dřevěnou desku.
A proč jsi na tom líp?
Protože k nám se dealer letáků neobtěžuje chodit (i když to má zaplaceno) a tak jsem nejen ani nevěděl, že by v Lídlu měla být, ale shodou okolností jsem tam včera byl a rozhodně ji tam neměli vůbec. Ani levnou, ani drahou...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Japonská pilka z Lidlu
PříspěvekNapsal: stř 07.11.2018 9:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.2.2011
Příspěvky: 992
Bydliště: Telč
Ale je to nějakej nástroj...aspoň ta starší. Při zkracování nožičky regálu jsem s ní uřízl plátek ze smrkovýho prkna cca 2.5 cm x 7cm x 2 mm přes leta (!), aniž bych to zlomil. Ze začátku jsem byl trochu rozčarovanej, jak se to všelijak ohejbá, ale teď dělám s japonskou pilkou hodně věcí. Kdo nemá, ať si fakt nějakou pořídí.

_________________
http://semos333.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Japonská pilka z Lidlu
PříspěvekNapsal: stř 07.11.2018 17:29 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6955
Bydliště: Písek, ČR
Tak to je hustý!
U nás měli poslední 1 sadu, a ještě na ní nálepka 30% sleva, takže 130,- Kč. No nevem to... Vzal jsem si jí jako náhradní (už jednu mám, řežu s ní karbon, tak se děsím dne až zjistím že se mi ztupila).

A pak tam byla ještě jedna úplně poslední, ale z ní byla vykradený ten náhradní list s jemnějšíma zoubkama. Já používám jenom tu jemnou, tajk jsem jí tam nechal pro nějakého zahrádkáře na řezání větviček pro rouby;-)

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Japonská pilka z Lidlu
PříspěvekNapsal: stř 07.11.2018 18:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Woita píše:
tak se děsím dne až zjistím že se mi ztupila).

Neděs se, jestli máš Dremelu či podobnej vrtobrus, tak japonka jde nabrousit slabejma dělícíma kotoučkama. Jde to ale je to nimračka, těch zoubků je strašně moc a stejně to už nebude to pravý ořechový. Jo a bacha na voči, stačí trošku kotouček šprajcnout a hned se roztrhne.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 64 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz