Switch to full style
Pracovní postupy, technologie, finty, grify, nástroje, poznatky jak co nejlépe něco vyrobit, opravit a tak podobně.
Odeslat odpověď

Rozeznání Viatex - Vlies

úte 21.11.2017 1:45

Hrabal jsem doma v zásobách a našel krom Mikelanty, Modelspanu a DDR nažehlovací fólie nějakou netkanou textílii s výrazným vláknem po směru role. Je toho asi 8 metrů role.
Mám ale problém. Vše bylo zabalený v socialistickým balícím papíru s potiskem Drobný zboží. Takže netuším, co je ta netkaná textílie zač. Tenkrát byl Viatex ale už nepamatuju z čeho byl a jak vypadal. Ale taky to může být Vlies přibalenej později. Možná to tam přibalil brácha, toho se ale už nezeptám.
Ta netkaná je skoro průhledná, ve vodě stabilní. Zkusil jsem na kousek fouknout teplovzduškou a zdrcla se do ruličky. Kámoš mě tvrdil, že Viatex neměl vidět vlákna. Nevzpomenete někdo jak vypadal a jaký jsou rozdíly od Vliesu?
Díky
Jirka

Re: Rozeznání Viatex - Vlies

úte 21.11.2017 8:10

Vlies má vlákna jednosměrná, vypadá hodně podobně jako Mikelanta. Pokud si vzpomínám, viatex je měl všesměrově uspořádaná a skoro neviditelná. Oba mají hladší a hrubší stranu a voda jim nic neříká, protože je to polyester. Ale ber mě s rezervou, už je to pár let... :(

Re: Rozeznání Viatex - Vlies

úte 21.11.2017 14:58

Viatex je chlupatější. :D

Re: Rozeznání Viatex - Vlies

úte 21.11.2017 20:49

Jestli chceš, pošlu ti kousek Vliesu mailem :lol: . Ale vážně, srovnal bych to se skutečným Vliesu a pokud ho nemáš, klidně ti kus ustřihnu a pošlu poštou.
P.S. Normální poštou, v obálce se známkou.

Re: Rozeznání Viatex - Vlies

stř 22.11.2017 0:21

Dík DATe. Zítra kámoš bere do Jina kousek na porovnání.
Odeslat odpověď