Switch to full style
Pracovní postupy, technologie, finty, grify, nástroje, poznatky jak co nejlépe něco vyrobit, opravit a tak podobně.
Odeslat odpověď

Potisk Oracoveru

čtv 11.01.2018 0:21

Kdysi jsem četl o možnosti potisku Oracoveru...ale nikde jsem se s tím tváří v tvář nesetkal. Zamýšlel jsem koupit bílý oracover a v nějakém grafickém studiu na něj nechat natisknout prvoválečnou kamufláž lozenge. Čím víc o to ale přemýšlím, tím míň mi to připadá realizovatelný. Laser to podle mne moc ohřeje, inkoust se rozpatlá ... Nemá s tím někdo zkušenost? Díky !-)

Re: Potisk Oracoveru

čtv 11.01.2018 8:14

Nevím jestli je Oracover to pravé . Já si nechávám dělat potisk na Oratex a je to naprosto dokonalé , je to dělané UV tiskárnou , jde to v pohodě potahovat , žehlit i lakovat .

Re: Potisk Oracoveru

čtv 11.01.2018 9:09

Děkuju.... možná to, o čem jsem čet, byl skutečně Oratex a ne Oracover. Už je to nějakou dobu a já to vypustil. Tohle vypadá na dobrý tip :wink: Ď.

Re: Potisk Oracoveru

čtv 11.01.2018 13:16

Mc quack píše:Nevím jestli je Oracover to pravé . Já si nechávám dělat potisk na Oratex a je to naprosto dokonalé , je to dělané UV tiskárnou , jde to v pohodě potahovat , žehlit i lakovat .


Můžeš dát tip, kde jsi to nechal potisknout?

Re: Potisk Oracoveru

čtv 11.01.2018 14:07

Mc quack píše:Nevím jestli je Oracover to pravé . Já si nechávám dělat potisk na Oratex a je to naprosto dokonalé , je to dělané UV tiskárnou , jde to v pohodě potahovat , žehlit i lakovat .

Lakovat plastovou fólii? Žehlit ano, vypínat teplem ano, zakápnu rizikové spáry (třeba v blízkosti motoru u spalováků) ano, ale lakovat? Nemyslíš náhodou nalakovat barevné doplňky? Pod lakováním si představuju úpravu celého povrchu (povrchovka nitrolakem, lakem proti účinkům paliva apod.).

Re: Potisk Oracoveru

čtv 11.01.2018 18:22

DAF píše:Lakovat plastovou fólii? Žehlit ano, vypínat teplem ano, zakápnu rizikové spáry (třeba v blízkosti motoru u spalováků) ano, ale lakovat? Nemyslíš náhodou nalakovat barevné doplňky? Pod lakováním si představuju úpravu celého povrchu (povrchovka nitrolakem, lakem proti účinkům paliva apod.).

Oratex není plastová fólie, má to strukturu jako plátno. Běžně se lakuje. (Mám vlastní zkušenost se Solartexem, myslím že to bude podobné. To jsou skutečně vlákna jako plátno plus nějaké pojivo). Neplést s Oracoverem.

Re: Potisk Oracoveru

čtv 11.01.2018 19:08

Že to má uvnitř síťovou strukturu vím. Podařilo se mi to "rozebrat" (čistil jsem to nějakým ředidlem a "vymyl" jsem pojivo až na síťovinu). Pracoval jsem s obojím. Jen jsem doposud ani Oratex, ani Solartex nelakoval, ani jsem se o této technologii nikde nic nedověděl, proto jsem se podivil. Potahy jsem pouze doplňoval dokreslením (třeba pomocí šablon, nebo zamaskováním nějakou páskou) pomocí jiných modelářských barev jako Humbroll, nebo Revel.

Re: Potisk Oracoveru

čtv 11.01.2018 22:59

Pověsím na posledního . Tedy lze tisknout všude kde dělají polepy auta reklamou . Je možno i modelářské firmy které dělají epp modely s celoplošným potiskem . Dělal jsem lozenge na celé modely a nebyl problém . A ano opravdu se to dá lakovat . No Oratex nebo Solartex by se měl lakovat vždy protožš je mírně porézní . Zamozřejmě nešmudlat štětcem nitrolakem ale stříknou kvalitní akrylátovou barvou , hlavně pro sjednocení povrchu protože každý odstín se jinak leskne ale i proti oděru a ochraně proti účinkům paliva . Dá se bez problémů žehlit žehličkou s teflonem , vypínat fénem , To je asi vše .

Re: Potisk Oracoveru

čtv 11.01.2018 23:15

Ahoj,zkoušeli jsme potisknout Oracover a Solartex,oboje bez problému s tím že po nažehlení nijak nenarušilo barvu tisku.Představeno na MH před několika lety firmou Grapo.

Re: Potisk Oracoveru

pát 12.01.2018 17:52

bidasan1 píše:Ahoj,zkoušeli jsme potisknout Oracover a Solartex,oboje bez problému s tím že po nažehlení nijak nenarušilo barvu tisku.Představeno na MH před několika lety firmou Grapo.


Aldo funguje ještě tahle firma ? Potřebuji potisk na solartex :wink:
Odeslat odpověď