Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 21.01.2018 9:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Podle toho návodu by tam měl být přepínač (13) a režimy Line/Point (Čárový kříž/Bod). Takže v režimu Line by měl svítit kříž.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: ned 21.01.2018 12:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
Tak jsem to zkoumal a mám fakt nějaký starší typ. Je v nich pár rozdílů baterie se vkládají za sebe a bohužel žádný přepínač nemá a je to vlastně jen laserová vodováha. Ale svítí to pěkně :lol: :lol: :lol: .

_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 21.01.2018 13:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
To je docela prasárna, že je k tomu návod pro jiný typ (možná jen na internetu). Asi bych jí vrátil a pořídil opravdu s křížovým paprskem. Tohle ti na éra asi tolik nepomůže.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 21.01.2018 13:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
Pravdu díž Larku, to asi udělám :D , na druhou stranu kdybych byl zedník a stavěl v noci, měl bych pěknou rovnou zeď :lol: .

_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 21.01.2018 13:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Tak na rovnání křídla s výškovkou by to použitelné bylo, ale to jde i bez laseru. :lol: :lol: :lol:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 03.02.2018 20:13 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.4.2017
Příspěvky: 1030
Bydliště: Napajedla
Mám tu potvůrku a funguje dobře.
To srovnání....pokud se nepodaří úplná rovina, rozhodí to např. vzepětí, svislost SOP a pod., ale negativy (rozdíly výšky hran) to změří taky.
Je dobré ji postavit třeba na polici, stativ, vedlejší stůl a pod. - pak je menší šance s ní v průběhu měření pohnout.
Je ale celkem důležité "to" řešit symetricky, tedy ne někde z prostoru - to může způsobit nejen zkreslení, ale taky větší rozptyl paprsku - podle vzdálenosti.
To se ale týká spíše větších modelů.

Mimochodem - používal jsem je i na ULL, a to raději tu samonivelační ("bimbátko"), tam se nehne ani při přetáčení na stativu (tam jeden směr nestačí).


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 03.02.2018 20:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Nejlíp se mi právě osvědčil stativ pro kameru, který má svojí vodováhu a taky vertikální hřebenový výsuv pro přesné nastavení výšky. Ale podmínka to určitě není, jen to usnadní nastavení paprsků.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 04.02.2018 0:21 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.4.2017
Příspěvky: 1030
Bydliště: Napajedla
Lark píše:
Nejlíp se mi právě osvědčil stativ pro kameru, který má svojí vodováhu a taky vertikální hřebenový výsuv pro přesné nastavení výšky. Ale podmínka to určitě není, jen to usnadní nastavení paprsků.


Ten hřeben je na doladění výšky OK, ale....
Čím míň ho vysuneš, tím líp ;-)
I když jde zaaretovat, tak je to jednostranné a trošku to pohne (zejména při plném výsuvu) laserem.
U "bimbátka" to nevadí.
Vždycky jsem si nastavil "co nejméně pod" a jen jemně doladil.
Lepil jsem tak třeba celé pásy na skutečná letadla, dělal jsem geometrii křídel, ocasek a pod.

Na ten malý laser mám malinký, takový stolní stativek. Měl by jít použít i fotostativ, ale nezkoušel jsem.
Mám verzi laseru se svinovacím metrem (jsou i bez něj), plastový, červený, a dělá kříž, bez přepínání. Někde mám i ten druhý, delší, hliníkový, ten přepínat lze.

Mimochodem - dobře se tím kontroluje symetrie sférických ploch - třeba příď trupu a pod. Právě jsem to zkoušel.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 04.02.2018 11:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Jasně, přesně jak to popisuješ. Já mám ten samonivelační s bimbátkem a stativ solidní, takže to dotažení hřebenu nijak nevadí. Jinak je to přesně jak popisuješ. Napřed hrubě nastavím nohama pod, a pak jemně tím hřebenem. Když mám poblíž stůl, nebo něco na co ho můžu postavit, tak pak se dá doladit výška i podkládánín různými prkénky. Ta samonivelace je vynikající věc. Když se nedá paprsek umístit přimo na objekt, tak staší vzít měřítko a doměřovat od paprsku který je níž, nebo výš.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz