Switch to full style
Pracovní postupy, technologie, finty, grify, nástroje, poznatky jak co nejlépe něco vyrobit, opravit a tak podobně.
Odeslat odpověď

Čím obarvit lak na balzu?

pát 23.03.2018 8:32

Čím bych tak mohl obarvit lak na letadla, aby lakovaná balza, získala nějaký barevný nádech? Nepotřebuji úplné dokonalé krytí, stačí sjednotit flekaté balzové křídlo, aby vypadalo rovnoměrně a stejně.
Děkuji.

Re: Čím obarvit lak na balzu?

pát 23.03.2018 9:01

Jednoducha varianta je koupit pigment.Hledej třeba Kana pigment.Je to malé s dostatečným výběrem odstínů.

Re: Čím obarvit lak na balzu?

pát 23.03.2018 10:10

Já jsem před mnoha lety používal barvy k malování na textilie Texba. Dalo se to koupit v potřebách pro výtvarníky. Nejlepší byla žlutá, třeba červená na větší ploše nedělala stejnoměrný odstín. Rád bych věděl, zda něco takového ještě existuje. Pokud to někdo ví, ať o tom dá vědět. Ty barvy byly 2 druhů - transparentní a krycí. Já používal ty transparentní.
Naposledy upravil kocour dne pát 23.03.2018 10:17, celkově upraveno 1

Re: Čím obarvit lak na balzu?

pát 23.03.2018 10:16

Před chvíli jsem zkoušel barvy na textil různých značek a taky barvy na vajíčka. Žádná se nerozpustila v laku. Tudy cesta nevede.
Pigmenty do náterových vodou ředitelných barev ani nezkouším. Voda a nitro...?

Re: Čím obarvit lak na balzu?

pát 23.03.2018 10:18

Mořidlem namořit balzu a pak přelakovat.

Re: Čím obarvit lak na balzu?

pát 23.03.2018 10:19

Ty barvy Texba se natíraly až na hotově nalakovaný povrch. Byly velmi řídké.

Re: Čím obarvit lak na balzu?

pát 23.03.2018 10:26

Petr S... píše:Mořidlem namořit balzu a pak přelakovat.

Už je to lakované, ale potřebuji sjednotit barevný, flekatý povrch.

Re: Čím obarvit lak na balzu?

pát 23.03.2018 10:28

v nitrolaku rozpustíš nitrobarvu, ale štětcem neuděláš asi očekávaný výsledek.

Re: Čím obarvit lak na balzu?

pát 23.03.2018 10:31

nastříkej to barvou ve spreji na auta.

Re: Čím obarvit lak na balzu?

pát 23.03.2018 11:09

Potřebuji něco, jaoko když se vám obarví lak špinavým štětcem a pak to lakuje v tom odstínu. Něco podobného, ale nepatrně sytějšího, bych si představoval. Nemůžu dělat žádné povrchovky sprejem, mořidlem a ani ničím podobným. Prostě trochu zabarvený napínací lak, co mám tady, by mi hooodně pomohl. Jenom nevím čím ho obarvit. Zkoušel jsem barvy na látky a vajíčka. Taky pigment do epoxydu. Všechno špatně. Nic vás nenapadá?

Re: Čím obarvit lak na balzu?

pát 23.03.2018 11:17

Aj laky na nechty su na baze acetonu (niektore asi lacnejsie) lebo na odstranenie farby z nechtov sa pouziva acetonovy odstranovac. takze tym by si asi mohol ten lak zafarbit.

Re: Čím obarvit lak na balzu?

pát 23.03.2018 11:21

Potřebuješ čistý univerzální pigment bez příměsí.Tzn. bez pojiva a vody.Zapomeň na pigmenty do malířský barev nebo na textil.Pokud Ti nestačí ten Kanapigment pak v jakémkoli tonovacím centru mohou odstřiknout pigment do kelímku...ale taky nemusí.Je to jen na ochotě.

Re: Čím obarvit lak na balzu?

pát 23.03.2018 11:23

To je nápad. Zkusím ten lak na nehty...

Re: Čím obarvit lak na balzu?

pát 23.03.2018 11:23

Taky fungovaly naplne do propisky.
Ale to jeste nebyly cinske...

Re: Čím obarvit lak na balzu?

pát 23.03.2018 11:25

A co toto :
https://www.horejsi.cz/Pages/ListProdukt.aspx?kategorie=0&subkategorie=0&fraze=barv%c3%adc%c3%ad%20tinktura
Odeslat odpověď