Switch to full style
Pracovní postupy, technologie, finty, grify, nástroje, poznatky jak co nejlépe něco vyrobit, opravit a tak podobně.
Odeslat odpověď

Re: Čím obarvit lak na balzu?

sob 24.03.2018 23:04

Jen pro info-zkusil jsem obarvit pryskyřici tou náplní do propisek. V kelímku to bylo krásně černé. Když jsem začal prosycovat tkaninu, nestačil jsem se divit. Nanášená pryskyřice měla nechutnou žluto-zelenou barvu☹. Jsem zvědavý, jak to bude vypadat po vytvrzení.

Re: Čím obarvit lak na balzu?

ned 25.03.2018 12:19

Asi by jsem se snažil držet především rád blembonda, který delší dobu pracoval v oblasti distribuce a míchání barev.

Re: Čím obarvit lak na balzu?

ned 25.03.2018 12:40

kope píše:Jen pro info-zkusil jsem obarvit pryskyřici tou náplní do propisek. V kelímku to bylo krásně černé. Když jsem začal prosycovat tkaninu, nestačil jsem se divit. Nanášená pryskyřice měla nechutnou žluto-zelenou barvu☹. Jsem zvědavý, jak to bude vypadat po vytvrzení.

Když mícháš žlutou/pryskyřici/ s modrou/propiskou/ tak dostaneš co?Zelenou.Probarvovat dodatečně nějakou lepící nebo laminační pryskyřici dost dobře nejde protože většina běžných pigmentu buď chemicky reaguje s tužidlem nebo jde o nějaký práškový pigment/oxidy kovů/ a pak to má vliv na pevnost.Takže do pryskyřice jen to co doporučuje výrobce.
Odeslat odpověď