Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Ovládací páky křidýlek
PříspěvekNapsal: sob 31.03.2018 9:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10492
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Tak jsem zjistil, že na Z50 2,1m benzín jsem sklerotik zapoměl do polystyrénových křidýlek potažených 1,5 mm balzou vlepit vyztužení pro sklolaminátovou ovládací páku tl 1,5 mm. Co s tím? Bude stačit proříznout obdélník pro páku a polyš propálit až na potah druhý strany a jen vlepit páku PUčkem aby držela za oba potahy a z boku se propěnila do polyše? Servo 9 kg je na každým křidýlku jedno. Na ostatních kormidlech vyztužení mám.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Ovládací páky křidýlek
PříspěvekNapsal: sob 31.03.2018 11:20 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 23.10.2013
Příspěvky: 178
Bydliště: Zlín
Obrázky: 5
Moc bych s tím neriskoval a udělal bych to pořádně pevné klidně i s rozvedením do stran křidélka. Připomnělo mě to havárii mojí Z 50 (1600mm), kdy jsem vlivem málo tuhé páky křidélka dostal "flater" křidélka, které se následně vytrhlo a model havaroval. V křidélku jsem měl zalepenou jednobodovou plastovou páku.


Přílohy:
z 50 lx havarie.JPG
z 50 lx havarie.JPG
[ 62.34 KiB | Zobrazeno 2169 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ovládací páky křidýlek
PříspěvekNapsal: sob 31.03.2018 16:56 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Řešil jsem upevnění pák do klapek a křídélek, kde ty ovládací plochy byly duté (balsa). Čili něco jako máš ty, akorát já tam měl uvnitř vzduch a ty máš polyš. Tak jsem do nich vlepil balsový hranolek (dokonce jsem ho slepil ze dvou trojúhelníkových s léty kolmo na sebe, je to trochu vidět na fotce). Proříznul jsem ten balsový potah skrz dolní stranu (takže vznikla čtvercová díra pro balsový hranolek). Do této díry jsem vlepil ty balsové hranolky, na horní straně jsou přilepené natupo k balsovému potahu a do nich potom páky.

Ani to nebylo tak pracné jak to vypadá zde z toho mého popisu. Myslím že bys to mohl udělat podobně (ten polystyren vydlabat pro ten špalík), jediný problém je s tím že už máš potah jak píšeš, ale spravily by to malé záplaty přes ty špalíky (jen na dolní straně), ani by to nebylo vidět.

Myslím si, že polystyren sám o sobě je jako materiál hodně slabý, z toho se páka vytrhne lehce, páky potřebuješ aby držely hlavně za ten balsový potah. Ten balsový špalík zařídí propojení obou stran balsového potahu plus jako bonus (ve tvém případě) i propojení s polyšovým jádrem.
Příloha:
IMG_6786.JPG
IMG_6786.JPG
[ 54.81 KiB | Zobrazeno 1956 krát ]


_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ovládací páky křidýlek
PříspěvekNapsal: sob 31.03.2018 22:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10492
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Asi to udělám jak píšeš. Vyztužení dělám (tedy pokud nezapomenu :oops: ) vpodstatě stejně, dva trojůhelníky s tvrdší 5 mm balzy s mezerou na páku, zalepený v celým řezu křidýlka mezi dolním a horním balzovým potahem. A ještě to je přilepený k pásnici, co uzavírá zepředu odřízlý křidýlko.
Apropo, nepsal jsem, že už to mám potažený, ale že potah polyše je 1,5 mm balzou. :wink:
Díky!


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ovládací páky křidýlek
PříspěvekNapsal: ned 01.04.2018 9:05 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
:D Tak to děláme fakt stejně. K té pásnici to mám přilepené taky. Akorát já jsem to dělal až dodatečně, proto jsem ten dolní potah musel vyříznout (jedno již hotové široké křidélko jsem rozříznul na křidélko a klapku). Lepší by asi bylo ten špalík vlepit dovnitř mezi dolní a horní potah, ale nic jiného mi nezbylo a tobě teď taky ne :D

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ovládací páky křidýlek
PříspěvekNapsal: ned 01.04.2018 11:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10492
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Mě z toho snad klepne, nemám na křidýlkách zesílení ani pro krajový panty, jen pro střední tři. Takže stejnej postup jako u páky. Ach jo, ta skleróza a přidělávání si práce... Taky nemůžu nalýzt papír s kótováním výřezu pro serva. Asi si budu muset postupy mý tvořivosti začít fotit. :roll: Vrátil jsem se ke stavbě Z50 po asi 5 měsících a už nevím jestli jsem to chtěl původně udělat jinak, nebo prostě zapoměl udělat.... :oops: Naštěstí se vše dá nějak spravit.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ovládací páky křidýlek
PříspěvekNapsal: ned 01.04.2018 13:41 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
No jo, holt z toho budeš mít manufakturu, pojedeš ty špalíky jak na běžícím páse.
Trochu by mě svádělo ty krajní pásy nechat tak jak to je.
I když, ty špalíky tam zalepit, to není zase tak strašná práce, na tvém místě bych to - pro vlastní klid - taky zesílil. Budeš vědět že je to tutovka. Tak ať ti jde práce od ruky. Když už v tom budeš, nehodíš sem nějaké ilustrační foto? Ať se taky pokocháme my lenoši co nic neděláme a jen sedíme doma a kibicujeme :D

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ovládací páky křidýlek
PříspěvekNapsal: ned 01.04.2018 19:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10492
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Tak je všecko spravený. Přes noc uschne Pučko, zejtra zalepím panty a páky.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ovládací páky křidýlek
PříspěvekNapsal: pon 02.04.2018 10:07 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Super, teď víš že to máš na 100%.
Jsem zvěvav, až se tady pochlubíš Z50-tkou. :D

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot], Seznam.cz [Bot] a 44 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz