Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Elapor a UHU Por? (Multiplex)
PříspěvekNapsal: stř 11.04.2018 11:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4018
Bydliště: SK
Obrázky: 6
Plasty lep sekundovým! (aj k elaporu) Keď aj riedkym, ak iný nemáš. Aktivátor nie je nutný, ale lepšie sa s ním pracuje (lepí) hlavne, keď ti to niekde steká. UHU-Por je na elapor super, ale aj na iné EPO alebo EPP. Sekundové lep. doporučujem ZACKI.

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Elapor a UHU Por? (Multiplex)
PříspěvekNapsal: stř 11.04.2018 12:24 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 30.6.2003
Příspěvky: 200
Hmm ... mno dobre. Mam super ridkej z Hobby Kingu a nechce se mi kupovat dalsi.
A co to krehnuti? Myslel jsem, ze UHU Por ma prave vyhodu ze zustava pruznej?

A to teda nevadi, kdyz tam toho lepidla dam nejakou vrstvu co vysycha par hodin? Tak jak to delam s UHU Porem? Ja myslel ze je prave cilem bud super tenka vrstva nebo "vysusit" aktivatorem?
Jako ja nemam problem to napatlat, ustavit a nechat lezet do druhe dne. Me vadi to lepit po kousickach v tenounke vrstve, nebo s aktivatorem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elapor a UHU Por? (Multiplex)
PříspěvekNapsal: stř 11.04.2018 12:50 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3951
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
mech1 píše:
..... Me vadi to lepit po kousickach v tenounke vrstve, nebo s aktivatorem.


- prace s aktivatorem ve specifickych pripadech :

viewtopic.php?f=18&t=35749&hilit=aktivator&start=0

-zakladni informace o CA lepidlech :

http://bupak.eu/tipy-a-triky.html

http://bupak.eu/otazky-a-odpovedi.html

Priklad kombinovaneho lepeni PU+CA lepidly, bez nutnosti lepene dily zatezovat,nebo jinak mechanicky fixovat v prubehu vytvrzovani PU lepidla.

Příloha:
pu_ca_act_001.jpg
pu_ca_act_001.jpg
[ 80.63 KiB | Zobrazeno 757 krát ]


Příloha:
pu_ca_act_002.jpg
pu_ca_act_002.jpg
[ 79.33 KiB | Zobrazeno 757 krát ]


Příloha:
pu_ca_act_003.jpg
pu_ca_act_003.jpg
[ 86.36 KiB | Zobrazeno 757 krát ]



Jeden dil pred lepenim nastrikam , nebo natru aktivatorem. Na protikus nanesu PU, do mezer v PU lepidle nanesu CA lepidlo. Dily na vhodne podlozce slozim a zmacknu rukama. Po minute slepeny celek odlozim do kouta, pockam az vytvrdne PU lepidlo a muzu pokracovat v dokoncovani tvaru.

veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elapor a UHU Por? (Multiplex)
PříspěvekNapsal: stř 11.04.2018 14:01 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 30.6.2003
Příspěvky: 200
Diky!
Todle uz jsem asi cetl a myslim ze pochopil. I tam se prave zminuje, ze spoj je krehky a neni vhodny pro ruzne materialy. To je duvod proc jsem se domnival, ze na plast/elapor je lepsi UHU Por.

Pravdou je, ze jsem pracoval jen na miniaturnim odrezku elaporu z vyskovy s lepidlem HobbyKing CA Super Thin. Dilek prilepeny do praveho uhlu ale nebyl ani po 30min radne suchy a sel odtrhnout! To same se mi ale stalo s Peckalep STYRO na Depronu (respektive Noma Planu). Nutno rict ze oboje bez aktivatoru.
Mam ruzne lahvicky ruzne stareho CA na vyzkouseni, nedomnivam se ze to je starim ale tim, ze to proste neumim :-(

Me postup s UHU Por vyhovuje. Napatlam si to, zmacknu, oblepim krepovkou, zatizim a po 24h to je krasne slepene a tvrde.
Muze mi prosim nekdo potvrdit/vyvratit zda je spatne, kdyz to same udelam s ridkym vterinakem? Tedy obrousim si plastovy dil i elapor, nanesu na plast vrstvu ridkeho vterinaku, nasadim do trupu, zafixuju a necham vytvrdnout 24h? Z toho co jsem cetl mi prijde, ze ten spoj bude krehci ve vetsi plose?
Po ocisteni a zabrouseni jsem takto uz prilepil plastove motorove loze a drzak predniho krytu ... a zda se ze to drzi dobre.

dik moc!!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elapor a UHU Por? (Multiplex)
PříspěvekNapsal: stř 11.04.2018 21:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.12.2003
Příspěvky: 910
Bydliště: stud. zbys.
paky zalepene vterinakem nevyrves povoli elapor okolo driv, zas tam toho nelej moc at to nemas upatlane ale fakt je na todle lepsi stredni to je taky problem koupit lepidlo ?.
řidky neni vhodny bo zatece daleko mezi bublinkami! myslim že stovka dve za lepidla pri cene era eni zas tak moc

prvni multiplex co jsem mel gemini jsem lepil normalne strednim pelikanem / bez aktivatoru/ a purexem trup/uprostred/ dastaval zahul a držel. jen se ,,vymackaly paky,,po dvou sezonach to vyresilo obliti super ridkym.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elapor a UHU Por? (Multiplex)
PříspěvekNapsal: stř 11.04.2018 22:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.12.2003
Příspěvky: 910
Bydliště: stud. zbys.
Macil dik

ja uvažuju jestli ho pořidit. Co tak čtu tak nevim no asi donho ale stejne pujdu bo nic moc jineho na trhu není

prvni musim ale dodelat to co mam rozdelano :)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 54 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz