Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Dotaz na Oratrim a Orastick
PříspěvekNapsal: čtv 26.04.2018 0:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Dnes jsem chtěl z Oratrimu (samolepící pás šířky cca 100mm) dělat nějaký malý doplňky na laminátovým trupu. Vyřízl jsem tvar (černá a bílá), serval krycí papír a přilepil. Protože jsem se netrefil jak jsem chtěl, zkusil jsem přilepený detail stáhnout a nalepit nový. No a stala se mě podivnost, z povrchu Oratrimu se dala celkem lehce stáhnout průhledná fólie a na laminátu zůstala přilepená barva. No a ta barva se dá umejt lihem. Sice to mám na benzína, ale je to divný. Setkal jste se s tím už někdo?

Jak se chová samolepící Orastick? Je na něm probarvená fólie a nebo to je zase jen pigment v lepidle jako u Oratrimu? Orastick jsem nikdy nekupoval, moc velkej výběr odstínů v prodejnách není.

Vykašlal jsem se na Oratrim a došel do reklamky pro samolepící fólie. Ty mají probarvení plastu fólie a lepidlo je transparent. Akorát jsou asi o půlku silnější než Oratrim ale na obříka to až zas tak moc nevadí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotaz na Oratrim a Orastick
PříspěvekNapsal: čtv 26.04.2018 10:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
ja ted daval oratrim na obrika a vsechno v pohode. Pripada mi ze to ma probarvenou folii jelikoz pokud se nepovedlo tak jsem ji normalne stahnul a nalepil tak jak ma byt. Delal jsem pasky, ktere jsosu v nejsirsim miste cca 15mm a jdou do ztracena na delce cca 60cm


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotaz na Oratrim a Orastick
PříspěvekNapsal: pát 27.04.2018 17:46 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 15.1.2011
Příspěvky: 87
Doplňky ze samolepící fólie Orastick nebo Oratrim jsem vždy lepil tak, že jsem místo lepení napatlal houbičkou namočenou v jarové vodě. Jarem nebo jiným prostředkem na nádobí se nemusí šetřit. Doplňkem lze pohybovat, klidně lze sundat a znovu namočit. Nakonec se vyženou bublinky a nechá se to zaschnout.
Lze přežehlit.
Ta krycí fólie na Oracoveru se mi odlepuje na starších modelech, zřejmě jak fólie na slunci stárne.
U nové fólie se mi to ještě nestalo.
JH


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Olin a 86 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz