Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 446 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 30  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 19.09.2018 9:27 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Ono je to i u mne jako střelí, i s křížky. :P Tohle mi fakt problém nedělá. Spíš výškové usazení dlaždic, protože podkladový potěr (nědělal jsem ho já ale předchozí majitel domu) je strašně nerovný. :cry: V rozsahu cca 2 m2 jsem ho musel dokonce i osekávat, protože tam bylo široké břicho vysoké asi do 15mm. Pak samozřejmě osekaný povrch ještě srovnávat lepidlem s pískem do přibližné roviny. Kdyby to bylo na jiném místě tak bych se na to i vykašlal (přece jen je to sklep), ale zrovna v tom místě se otevíraly dvěře a křídlo trochu chytalo o samotný beton. :( A jak by to asi bylo kdyby tam na něj přibyla i dlažba? :roll: To bych musel dveře zkrátit i o 2cm. :x
No a nerovný podklad samozřejmě vyžaduje dávat víc lepidla a s tím pak souvisí problémy s výškou jednotlivých dlaždic. Když je povrch rovný a hladký, tak natáhneš lepidlo hřebenem, položíš na to nahladko, tence podmáznuté dlaždice a o výšku se pak už ani nemusíš moc starat. :wink: Ale takhle musíš některé podmazávat i mnohem silnější vrstvou a i tak se stejně nevyhneš místům, kde musíš tu dlaždici opakovaně zvedat a podmazávat víc, protože jinak bys pak o tu spáru zakopával.

Ale ty moje nákoleníky jsou ale vcelku fajn (však jsou taky originál právě určeny pro tuto činnost, i když já jsem je koupil původně kvůli tomu hokeji, na který jsou však taky docela fajn). Ve sklepě je chladno a rozhodně se v nich nepotím. A to, co píšeš o problémech profesionálních dlaždičů, to se mne asi zatím netýká. Na 20 m2 dlažby se snad zdraví nezničí tak jako když to někdo dělá půlku života. :D A přímo kolena mě ani tak nebolej, spíš tak celkově jsem z toho dolámanej. :wink:

Jinak ale tím dlážděním jsem to značně vzdálil od původního tematu. :oops: Za to se omlouvám.
I když je možná dobré si uvědomit (to pro ty, co by mě chtěli následovat), že nestačí si jen koupit stroj, ale že to vyžaduje i jisté, někdy i dost podstatné, stavební úpravy při instalaci. No a u mne je to už hotový román na pokračování. :lol:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 19.09.2018 19:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
VTjr píše:
Spíš výškové usazení dlaždic, protože podkladový potěr (nědělal jsem ho já ale předchozí majitel domu) je strašně nerovný. :cry:

Je vidět, že jsi nepochopil na co ten Flexolevel je. Právě na výškový srovnání dlažby při nerovným podkladu. To jako že střelí jsem nemyslel spáry ale plochu dlažby.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 20.09.2018 7:53 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Zpočátku fakt nepochopil :oops: , protože pod tím heslem jsem nic nenašel. :roll: Asi to mělo být správně "Flexi level" - tak to je samonivelační hmota, ale PRO MNE NIC NOVÉHO POD SLUNCEM :P .
No a ten postup je sice dobrý, ale v mém případě z více důvodů bohužel nepoužitelný. Už jen proto, že se dláždit musí po částech a že ta podlaha má i celkově jistý nezanedbatelný sklon. Víc v SZ abych dál nezapleveloval vlákno. :wink:
Mám to ale docela hladké i výškově :mrgreen: , jen je s tím mnohem víc prplačky a práce postupuje dost pomalu :( . Ale i proto, že musím přemísťovat věci a připravovat povrch, co byl pod nimi (čistit, zametat, vysávat, penetrovat). Proto to taky dláždím sám, protože žádný profesionál by na to neměl nervy. :lol:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 20.09.2018 19:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Tak jsem se koukal na net a moc se omlouvám, ono se to nejmenuje Flexlevel ale Fixlevel. :oops: Prostě když mě to obkladači ukazovali na zakázce, tak mi to buď řekli blbě a nebo jsem to poplet a zaměnil s flexo což je spojený s lepidlem dlažby, který se musí dát na topnou podlahu aby pnutím nepopraskala.
No v každým případě jsem se měl podívat jak se to správně jmenuje a nemystifikovat Tě. http://www.chmelik-trade.cz/Vyrovnavaci-system-Fixlevel-c4_771_3.htm Takže ještě jedna omluva. :oops:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 20.09.2018 23:23 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
No, je to zajimavé :o , určitĕ by se to dalo použít i u mne, ale asi je to vhodnější pro velké a drahé dlaždice, při menších se to asi prodraží. :roll: Protože jak jsem pochopil, klíny se používají opakovaně, ale spony se obětují. :( A pokud na každou spáru bych použil 2ks, tak třeba na tu noji dílnu 4 x 4,3m se použije cca 154 dlaždic 30x30cm, spár je trochu ménĕ než 2-násobek, tedy cca 300, tedy padne 600ks spon. Nevím, možná stačí na každou spáru i jedna, tak jen 300ks. Ale kolik stojí ta spona? :o
Tím ale nechci nikterak zpochybňovat výhody teto technologie. :wink: Opravdu tam, kde se použije velká a drahá dlažba a do exkluzivních prostor, je to určitĕ skvĕlá volba. 8) Ale do dílny ve sklepĕ to je asi jako jít s kanónem na zajíce. :lol:
Rozhodnĕ já jsem to položil tak, že nebudu o ty dlaždice zakopávat a to mi stačí. :mrgreen:
Každopádnĕ díky za tip, možná se to nékdy bude hodit. :wink:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 24.09.2018 21:17 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Tak otočný stolek se ke mne konečně dostal, ale hned šel zas zpět na reklamaci :( , takže jsem si ho ani nestihl pořádně prohlédnout. Totiž oni ho dost nedbale zabalili a při přepravĕ s tím někdo musel pořádnĕ třísknout tak, že se u toho litinového tĕla ulomily oba panty :cry: , tedy taková 2 ouška po kterých se to celé na vodorovné osi vyklápí do nĕjakého zvoleného úhlu. A to je vcelku neopravitelné. :x Takže nezbylo než to rychle reklamovat dokud nepromeškám nějakou lhůtu. :roll:
Čili moc se podĕlit dojmy a zkušenostmi zatím nemůžu. :| Snad jen tím zjištěním, že to tělo je ze sakra křehké litiny a ty panty nejsou ani zdaleka předimenzované, spíš naopak. :roll: Takže na nějaké "mohutné" frézování to nebude, bude se muset na tom pracovat opatrně a s malými úbĕry. Ale ta 80mm 3-čelisťová univerzálka, co je toho součástí vypadá dobře.

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 25.09.2018 16:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
VTjr píše:
Ale ta 80mm 3-čelisťová univerzálka, co je toho součástí vypadá dobře.


No tak to máš pěknej smolík s tou litinou a dopravkou. A z univerzálky taky nebuď moc nadšenej, já mám na SP550 čínskou 125-ku a má po asi 5 letech pěkně vykejvaný pakny a nehhorší je, že na každým průměru to je jinak, takže pakny neprotočíš. Ale třeba budeš mít kliku.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 03.10.2018 16:29 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Tak jsem to nakonec vzdal, tenhle otočný stolek mi asi prostě není souzen. :(
Totiž, já jsem to úspěšně vyreklamoval, odeslal prodejci do ČR (to jsem na poštovném prodělal 13,80€), posoudili to, vyměnili, poslali kuriérem zpět na mou slovenskou adresu, ja to přebíral, rozbalil rovnou v korbě auta DHL a bohužel musel konstatovat (kuriér je mi svědkem), že je to zase mizerně zabalené (ještě hůř než v prvním případě) a zas úplně stejne rozbité. :cry:
Takže jsem hned napsal opakovanou reklamaci, ale s tím, že tohle zboží už nechci a ať mi raději vrátí peníze. :P
No a s tím oni souhlasí, hluboce se omlovají, pro zboží pošlou kuriéra na vlastní náklady, hned jak ho dostanou vystaví dobropis a pošlou peníze. A to poštovné, co mě stálo zaslání při 1. reklamaci mi slíbili refundovat slevou při další zakázce.
Takže myslím, že vcelku solidní přístup. :) A aspoň si tím šikovně pojistili i to, že si u nich ještě něco objednám. :wink:

A proč už nechci riskovat 3 pokus? :roll:
Nabyl jsem totiž dojmu, že když to není opakovaně schopno přežít bez úhony běžnou dopravu (i když fakt nedbale zabalenou, ale zas s nalepeným štítkem "křehké"), tak to s tím otočným stolkem není úplně všechno v pořádku. :? Prostě, že to není dostatečně kvalitní výrobek a klidně by se mohlo stát, že by se mi rozsypal i během obrábění na něm. :o A to by už pak třeba ani nešlo reklamovat. :(
Nakonec to lze koupit i jinde, třeba v GW-werkzeuge a v dost podobných cenách a to i bez akce. Ale tam mě odrazovalo především to, že univerzálka hlavička byla k němu jen 65mm a tady byla 80mm. Prostě jsem ho chtěl mít trochu větší. Věřím však (možná naivně), že ten výrobek, co prodává německý e-šop, bude kvalitnější (i když dle ceny to musí být také Čína). Pro německý trh si ale kvalitu pohlídají. :mrgreen:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 03.10.2018 19:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Já bych v té pevnosti zas takový problém neviděl, i když nedokážu posoudit kvalitu té litiny. Takový stolek určitě není dělaný na nějaké surové raubování, takže nepředpokládám, že by se při běžné práci moh poškodit. Nevím ale jak to bylo zabalené. Co si ale pamatuji, tak takovéhle těžké věci bývaly dobře přišroubované do kvalitních překližkových krabic, a jetě zasunuté mezi masivní špalky, obložené filcem, aby se při přepravě nemohly pohnout, protože se dá předpokládat, že přepravce z těžkou bednou asi moc jemně zacházet nebude. Ideální by bylo převzít si ho osobně někde na prodejně.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 03.10.2018 20:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
VTjr píše:
Věřím však (možná naivně), že ten výrobek, co prodává německý e-šop, bude kvalitnější (i když dle ceny to musí být také Čína). Pro německý trh si ale kvalitu pohlídají. :mrgreen:

Unimax kromě číny prodává taky indii. Třeba brusičskej svěrák, co jsem si koupil před cca rokem byl indickej výrobce a já mu nedokázal nic vytknout. Ale na CNC fóru mikronoví hnidopyši na něm nějaký nepřesnosti naměřili. Já to nehrotím i když tisícinový hodinky mám. :wink:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 05.10.2018 13:00 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Lark píše:
Já bych v té pevnosti zas takový problém neviděl, i když nedokážu posoudit kvalitu té litiny. Takový stolek určitě není dělaný na nějaké surové raubování, takže nepředpokládám, že by se při běžné práci moh poškodit.

Mohl bych sem přilepit fotky toho lomu, ale moc to dělat nechci, aby to nemohlo být bráno jako negativní reklama. z fotek se to asi stejně moc posoudit nedá.
Při obrábění by to nejpíš asi vydrželo, pokud by náhodou nedošlo k nějakému nechtěnému karambolu. :|
Lark píše:
Nevím ale jak to bylo zabalené. ... protože se dá předpokládat, že přepravce z těžkou bednou asi moc jemně zacházet nebude.

No právě, bylo to jen dost natěsno vloženo do malé kartonové krabice z 3-vrstvé lepenky (kdyby byla spoň 5-vrstvá) bez jakýchkoli tlumících materiálů (např. bublinkové fólie, pěnového polystyrénu, EPP, nebo miralonu a pod). :x No a tak malá, pritom dost těžká (7,5kg) krabice o rozměrech jen cca 200x180x150mm nebyla ani převázana provazem, takže si nedovedu představit jak by se s ní vůbec mohlo i pˇpi největší snaze jemně zacházet. :roll: Nalepit jen piktogram se sklenicí a nápisem "křehké" určitě nestačí, to vím z vlastních zkušeností. :P Já na to při svých zásílkách (a firemní obsahují často i sklo) nikdy nespoléhám. Sklo balím do dvou do sebe vložených a odtlumených krabic a ten provaz tomu taky velmi pomůže, protože díky němu se to dá opatrně pokládat. Mne se nikdy nic nerozbilo. Jinak, kdysi pošta provaz přímo vyžadovala, teď už ne, ale přesto já ty balíky vždy převazuji. :P
Lark píše:
Ideální by bylo převzít si ho osobně někde na prodejně.

Kdybych bydlel v Praze, tak bych si do těch Úžic proto určitě zajel :wink: , ale ze Slovenska je to krapet od ruky. :lol: Otázkou však je, do jaké míry je to vůbec možné :roll: , protože v objednávacím webovém formuláři možnost osobního převzetí ani uvedena není.

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 05.10.2018 13:17 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Tady jsem se díval na https://www.gw-werkzeuge.de/werkzeug_17.php jsou různé stolky. Bohužel ale všechny mají jen 65mm univerzálku. :(
Co myslíte, který bych si měl koupit? :?
Mne se líbí asi nejvíc tento 100mm https://www.gw-werkzeuge.de/fraeser28.htm, ten menší 75mm bych asi nekupoval.
Nebo taky koupit zvlášť tohle https://www.gw-werkzeuge.de/fraeser21.htm (150mm) nebo tohle https://www.gw-werkzeuge.de/fraeser9.htm (s děličkou) a k tomu samostnou hlavičku s přírubou https://www.gw-werkzeuge.de/halte12.htm.

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 05.10.2018 16:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
To že je k tomu stolku jen 65mm sklíčidlo bych jako velký problém neviděl. Není zase takový problém pořídit 80, akorát to jsou zase výdaje navíc. Ty další stolky ale nejsou naklápěcí, i když ten s děličákem by se taky moh někdy hodit. Záleží jaké máš požadavky a možnost využití. Ono to rozšiřování o další doplňky mnohdy vyjde dráž, než samotný základ. :D
Bohužel ten problém s pořádným zabalením pro přepravu je asi nepřekonatelný. Možná by stálo za to, se s nima zkusit domluvit o lepším obalu, nebo zkusit nějaký kamenný obchod, i když by to mělo být trochu dražší.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 05.10.2018 21:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Jaký já mám štěstí, že se mi otočnej stůl nevejde na frézku, aspoň nemusím přemejšlet, kterou si vybrat. :mrgreen:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 08.10.2018 14:01 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Tak to's mi ale moc neporadil :(

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 446 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 30  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz