Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 446 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 15.11.2019 9:26 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
No já spíš dural, mosaz a bronz. Každopádně na ocel mám rozbrusovačku s tím sklopným stojanem.S nějakým rozsáhlým řezáním dutých profilů moc nepočítám. Potřebuji to hlavně k soustruhům a frézce na přípravu polotovarů na obrábění, ale kdo ví co bude??? :roll:

Ta rozbruska má však 2 nevýhody. :|
Jednak velká ztráta materiálu a s tím související smrad a bordel kvůli mnohem větší šířce řezu.
A taky se u kalitelných ocelí často stává, že dojde k povrchovému zakalení plochy řezu do hloubky 1-2 mm a to se pak špatně odstraňuje.

Pamatuji jednou jsme takto rozbruskou zkrátili jeden špalík, co jsme chtěli mít jako závaží, a pak do něj nemohli ani vyvrtat díru pro šroub na zavěšení. Ale nakonec jsme tu tvrdou vrstvu zoufale "prorazili" hrubým vidiákem a pod ní to už pak šlo zase normálně. :)

Tak tohle se u pásovky asi stát nemůže a ztráty řezem jsou fakt minimální. Nanejvýš když nevyjde kolmost řezu, pak se něco ztratí, když se to musí zarovnat na soustruhu. Ale s kolmostí může být problém i u rozbrusky. To je věc uchycení a pořádného svěráku na tom stolu.

Jinak bimetalové plátky do ručné pilky nedávno nabízeli v Uni-maxu v akci, ale v 100ks balení, to se mi ale zdálo zbytečně moc. To bych asi nespotřeboval ani do konce života. Krom toho při ručním řezání stačí párkrát křivě zabrat, a hlesne jak obyčejný tak i ten drahý bimetalový plátek. A to se opravdu stává. Takže ani ten pak o moc déle asi nevydrží. U pásovky to má asi mnohem větší smysl. :roll:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 15.11.2019 11:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7119
Bydliště: Vsetín
Pásy se případně dají nechat udělat u pilany, cena přijatelná, jen to nějaký den trvá... https://www.pilanamarket.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 15.11.2019 18:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10492
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Nevíš, co to je za hlášku u většiny položek "nelze vložit do košíku"? Že by měli jen ty 3 typy pásů? V pondělí tam zkusím zavolat.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 05.12.2019 10:53 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Nevíte náhodou někdo jak funguje tato závitořezná hlava https://www.uni-max.sk/produkty-sk/kovo ... 205-GDT120. :?:
Má to význam koupit k soustruhu. :roll:
No k frézce asi ne, poněvadž si nedovedu představit používání ve vertikálním vřetenu pouze na MK2 bez zajištění. Navíc by to bylo ještě i přes redukci MK2>MK3, protože já mám jak v v tom vřetenu frézky tak i v pinole soustruhu MK3.

Zajímá mne taky ten autoreverz. Co si pod tím mám představit. To ona má vevintř jakousi prevodovku, či co? :?

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Naposledy upravil VTjr dne čtv 05.12.2019 10:58, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 05.12.2019 10:54 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Celeron píše:
Nevíš, co to je za hlášku u většiny položek "nelze vložit do košíku"? Že by měli jen ty 3 typy pásů? V pondělí tam zkusím zavolat.
Nevím.
A co, volal jsi tam?

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 05.12.2019 11:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2011
Příspěvky: 713
Bydliště: Ružindol,SK
Obrázky: 9
VTjr píše:

Zajímá mne taky ten autoreverz. Co si pod tím mám představit. To ona má vevintř jakousi prevodovku, či co? :?

Malo by to význam ak by sa tým robilo denne niekoľko stoviek zavitov, fungujeto ako si spomenul, ak to na razí na odpor prehodi to smer,

_________________
Futaba FC-16, Frsky Taranis +, Fun Cub, Easy star, Easy glider4, Filip600T, kopia Tourist elektro,


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 05.12.2019 12:01 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
ingwarr píše:
... fungujeto ako si spomenul, ak to na razí na odpor prehodi to smer,

... a nebo když začneš zdvihat vřeteno...
Máme v práci dvě a je to na řezání velkého počtu závitů super věc.
https://www.narexprofi.cz/qx4740/hlavy-rth
Nevím jestli bych pořídil čínskou, i ta Narexácká potřebuje občas opravy, uvnitř není úplně jednoduchá, aby to šlo udělat z bláta :-)
http://www.narexmte.cz/image_text/01CA_RTH/RTH_003.jpg

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 06.12.2019 15:46 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Tisíce závitů řezat neplánuji, i když člověka někdy dost zdrží když jsou jich jen desítky. :(
Navíc takové strojní řezání asi vyžaduje kvalitní a dokonale ostré nástroje a k tomu vhodné mazání. V mých podmínkách zřejmˇbude lepší se nadále spoléhat na vytrénovaný cit v rukou. 8)
Ale stejně by mne zajímal princip. Chtělo by to vidět jak to funguje. Ten reverz si opravdu nedovedu vůbec představit. :? Tedy co ho pohání??? :o To je tam vevnitř nějaká pružina, či co? Chtělo by to nejaké video, nebo lepší vidět to naživo v akci. :|

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 06.12.2019 18:37 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Naživo v akci vidíš jen nerotující válec a dole rotující kleštinu. Hledej na netu třeba "závitořezná reverzační hlava", jsou tam řezy i videa.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 06.12.2019 18:42 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Jinak obsluha dvou klasických vrtaček to dotáhla na rychlovýrobu závitů.
Do jeklu 50x30x2 se nejdřív flowdrillem udėlají díry s krčkama, do nich pak tvářecím závitníkem závity M8.
Otáčky těch závitníků, co si tam nastavili, ani radši nevím, radši jdu okolo rychle abych se nenaštval, ale docela to sviští a ani nemají moc velkou spotřebu těch nástrojů.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 06.12.2019 20:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2009
Příspěvky: 1124
Bydliště: Chýnov - to je kousek od Tábora
VTjr píše:
Nevíte náhodou někdo jak funguje tato závitořezná hlava...

Až dostaneš ten soustruh "do ruky" tak si na řezání závitů vyrob tohle: https://stroje.hyperinzerce.cz/kovoobra ... k-nabidka/
Do nějaké M8, M10 do udržíš v ruce i bez té příčky a řezání rávitů na tvém soustruhu bude vždy přesné a pod kontrolou.

_________________
EPP samokřídla
fotky: https://mapy.cz/fotografie?fotomapy&x=15&y=49&z=8&aid=861


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 06.12.2019 20:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2011
Příspěvky: 1577
Bydliště: Meziměstí ČR
Přesně jak píše jova.

Udělal jsem si to už asi před pěti roky. Funguje to dobře.
Protože těch závitů nedělám až tak moc, většinou ani neměním převody a sklíčidlem točím ručně. Výhoda je , že závit nikam neutiká.


Přílohy:
IMG_20191206_202815.jpg
IMG_20191206_202815.jpg
[ 58.96 KiB | Zobrazeno 1187 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 06.12.2019 22:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Ten přípravek co odkazoval jova je na domácí použití dostatečný, ale ten je na závitová očka. Ta závitořezná hlavička je ale na závitníky a na domácí použití je to asi zbytečný luxus. Ona se totiž musí taky na konrétní průměr závitu taky seřídit, aby spojka správně přepínala.
Jyrry, těm velkým otáčkám se nediv. Co si pamatuju, tak chlapi na CNC mašinách říkali, že při větších otáčkách to funguje líp, ale chce to taky strojní závitniky a nikoli ruční.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 06.12.2019 23:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2009
Příspěvky: 1124
Bydliště: Chýnov - to je kousek od Tábora
Ten přípravek je i na závitníky, stačí tam dát vložku se čtyřhranem. Jsou tam taky nafocený. Ale je pravdou, že já na ně na soustruhu používám stejně většinou jen vrtačkovou hlavičku. Lehce nasadím do koníka, najedu k otvoru, uvolním a pak už jí jen držím v ruce. Když cítím, že se to zakusuje, nechám jí protočit v ruce a zařadím zpátečku. :D

_________________
EPP samokřídla
fotky: https://mapy.cz/fotografie?fotomapy&x=15&y=49&z=8&aid=861


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 06.12.2019 23:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Ano to vím, ale udělat doma sadu vložek se čtyřhannou dírou, aby nešmajdala zase není tak snadné. Ale jak píšeš, ta hlavička je na závitníky šikovnější a dal by se udělat i ten přípravek s hlavičkou, aby byla vedená po celou dobu řezání. Jen jsem chtěl upozornit, že ta hlavička co odkazoval VTjr je jen na závitníky.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 446 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot] a 33 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz