Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 446 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 30  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 26.08.2018 18:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Neboj! Kdo se bojí, se.e v koutě. :lol: Respekt je ale na místě u všech strojů.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 27.08.2018 15:12 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Co říkáš na tenhle rádlovač https://www.gw-werkzeuge.de/drehm22.htm :?: Stojí dokonce méně než to jednoduché https://www.uni-max.sk/drziak-s-radlova ... 21(aktivni)%20(1)&utm_medium=emailing&spMailingID=57213506&spUserID=MzUxOTQyNjk0ODUzS0&spJobID=1462737205&spReportId=MTQ2MjczNzIwNQS2#, co jsem na unimaxu koupil v akci, tedy za 22€ s DPH (bez akce jak vidíš 35€). :|
Uvažoval jsem totiž, že když bude zase v akci (a minulý týden byl), tak si koupím ještě jeden a něco podobného, dvojítého si z těch dvou vyrobím. Ale nekoupil jsem ho, protože se mi zdá, že je lepší rovnou koupit ten z GW, levnější a nemusím nic vyrábět. :roll:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Naposledy upravil VTjr dne pon 27.08.2018 17:13, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 27.08.2018 15:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
To GW nevypadá vůbec špatně. Štelování koleček sice netuším jak bude makat ale do malýho soustruhu je celkem dobrá boční montáž na nožovou kostku, orádluješ s tím mnohem větší průměry než když jsou klasický kolečka s vidlicí mezi kostkou a obrobkem.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 27.08.2018 15:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Ono to jde takhle podle obrázku dost těžko posoudit. U těch koleček záleží na kvalitě povrchu těch zoubků a taky na tvrdosti. Trochu mám pochybnost i o tom způsobu svírání těch ramen jen rukou, vroubkovanou maricí se závitem odhaduji tak M5 až M6. Na nějaké měkké materiály to asi stačí, ale ocel, nebo mosaz nevím, nevím. Ono se dá ta rozteč nastavit mimo záběr, a pak příčným suportem najet do záběru, ale jestli ten šroub vydrží ten tah? Bude na něm větší síla než na kolečkách.

P.S. Pod žlutým polem je poznámka, že cena platí jen při dodávkách v rámci Německa.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 27.08.2018 17:10 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Ne ne, ta poznámka znamená jen to, že dodací lhůta platí pouze v případě že bude platba uskutečněna dnes a dodávka bude v rámci Německa. :P

A podle mých vlastních zkušeností s GW (a to jsem u nich už nakoupil toho docela dost) pro Slovensko je to maximálně 1 den navíc. :) Platba je SEPA v rámci €-zóny, nestojí téměř nic (0,15€ nebo nic, podle zakoupeného balíku k bank. účtu) a proběhne do dalšího dne. No a poštou je to tu tak za 2-3 pracovní dny.
To je např i velká výhoda toho, že máme Euro, levné SEPA platby, které stojí do E-zahraničí stejně jako do jiné slovenské banky. :wink: Teda to Euro, kterému se Češi tak urputně brání :oops: , myslím, že zcela zbytečně. Ono totiž, když sleduji vývoj kurzů, tak CZK je k € přivázana jako řetězem, takže Vy v podstatě to € stejně máte, jen nevyuživáte jeho výhody, ale kdyby ste chtěli nějak výrazně devalvovat/revalvovat, tak trh a obchodní provázanost s ekonomikami €-zóny Vás stejně nepustí. A pokud se € někdy sesype, tak CZK spolu s ním. :lol:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 27.08.2018 17:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Aha, to je to, že neumím německy a používám překladač. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 27.08.2018 17:31 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Tomu nerozumím 8O , teď jsem celou tu jejich poznámku dal cvičně do google překladače a on to přeložil do slovenštiny naprosto správne, přesně tak, jak jsem tomu porozuměl i ja sám se svojí chabou znalostí němčiny. 8) Zkoušel jsem to i do češtiny, no je to sice mírně jinak, řekl bych měně srozumitelně, ale nakonec smysl taky stejný. :P Tak nevím jaké překladače používáš? :roll:

Ale koupil jsem ještě toto https://www.uni-max.sk/naklapacie-otocn ... -100-mm/d/, minulý týden v akci, kdy stálo 4270,00 CZK. Podobné stoly mají i na GW https://www.gw-werkzeuge.de/fraeser27.htm nebo https://www.gw-werkzeuge.de/fraeser28.htm, dokonce jsou i krapet levnější, ale skličovadla tam jsou pouze 65mm, proti uni-maxovému 80mm. Tak nevím, zda jsem udělal dobře? :roll: Oddaloval jsem rozhodnutí k nákupu na poslední chvíli, 2 hodiny před koncem akce v neděli o půlnoci, a to už nebyl čas se s nikým poradit. :|

Musím se ale už s tím nakupováním příslušenství trochu krotit. :roll:
Ještě si asi počkám na akci na nějaké frézy, případně ještě nože a vyvrtávací hlavičku pro MK3, ale pak už dost. :P Pak už budu dokupovat opravdu jen a jen to, co budu momentálně skutečně potřebovat. :mrgreen:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 27.08.2018 17:45 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Jinak díky EÚ a €-zóně jsem si ještě taky do nostalgické sbírky snadno dokoupil několik starých sovětských motorů od jednoho chlápka z Rigy-Lotyšska. Kápl jsem na něj na ruském fóru http://forum.rcdesign.ru, domluvil se a poslal mu vždy dopředu SEPA platby v € a on mi zas poslal balíčkem motory (vyřízeno vždy od pondělí do pátku, kdy už byly motory doma). Je to sice dost na důvěru, ale zatím mne neobelhal a dostal jsem vždy to, co jsem chtěl. 8) Nakonec ty sumy nikdy nejsou likvidační. Samozřejmě předtím bylo i několik "seznamovacích" a domlouvacích telefonátů, myslím, že i podle hlasu se dá trochu poznat povaha člověka. :wink:
Nakupovat přímo v Rusku - to je dost na dlouhé lokty. I to jsem absolvoval, ale jen díky kamarádům, kteří to koupili, vyplatili a pak mi sem příležitostně přivezli. Výhodou je jen to, že na jejich bazoši Rusové prodávají velmi levně. Jenže taková transakce - to někdy trvalo i půl roku. :( Posílat to poštou a platit bankovním převodem - to by se jednak prodražilo a balík by ani nemůsel vůbec dojít, případně by byl ještě i proclen. :x V Rize je však toho starého sovětského (ale i ruského postsovětského) motorového šrotu taky dost, takže je to lepší volba. :)

Tohle je už ale značně mimo téma, takže se omlouvám. :oops:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 27.08.2018 18:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
VTjr píše:


Taky jsem po ní koukal, vlastně taková malá dělička. Kolik stupňů je na otočku kličky a jak je to dělený za stupněma, desítkově nebo šedesátkově? Jak přesná je stupnice toho 90 st naklopení? A připadá Ti to v případě naklopení o 90 st v tom ložisku dostatečně betelný?
Asi by na tom šly dělat i ozubený kola ale muselo by se to přepočítávat z tabulek pro dělící kotouče a snadno by se mohla udělat chyba.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 27.08.2018 19:23 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Pokud bych dĕlal ozubená kola denně, tak bych si radši koupil dĕličku s pevnými perforovanými kotouči. Skutečnĕ i na tomhle se kola asi dají frézovat, ale samozřejmĕ s rizikem chyby a mnohem horší produktivitou. Pro výjimečnou výrobu ale i to postačí. Mně spíš ale jde o frézování oblouků. :wink:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 27.08.2018 19:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
VTjr: Překladač používám S3.Translator jako modul ve Firefoxu, ale už vím proč jsem to tak blbě pochopil. Když jsem mu dal přeložit celou stránku, vypadlo z něj toto: ¹Lieferzeitangaben založený na běžné platby a dodání v rámci Německa
Prasečinu tam dělá ta jednička na začátku. Když označím jen ten řádek i s tou jedničkou tak vypadne toto: ¹Dodávka na základě dnešního přijetí platby a doručení v rámci Německa, a když tu jedničku vynechám toto: Dodací lhůta vychází z dnešního přijetí platby a doručení v rámci Německa :lol:
Jinak koukám že se teda řádně vybavuješ. :mrgreen:

Celeron: To dělení je tam napsané, šnekový převod 1:36, takže 10° na jednu otáčku kličky.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 13.09.2018 19:31 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Lark píše:
Celeron: To dělení je tam napsané, šnekový převod 1:36, takže 10° na jednu otáčku kličky.

Aj bych se k tomu vyjádřil, kdybych to už měl doma. :( Bohužel, první doručení k dceři do Brna jaksi selhalo. Lempl kuriér neprojevil dostatek snahy, po týdnu ležení v depu fingoval další pokus o doručení a poslal to zpĕt. :x
Ale mám čerstvou informaci, že dnes je ta zásilka konečnĕ u mé dcery :) , ale ke mne se to dostane až o 2 týdny. :( Pak teprve zhodnotím kvalitu a funkčnost a dám sem informaci. :wink:
Možná se divíte, proč jsem si to nenechal poslat domů na Slovensko? :roll: Jde o to, že český objednavatel má ceny v přepočtu na € asi o 10% nižší. Pravda DPH máte o 1% vyšší, ale stejně u drahších věcí je ta úspora docela citelná. Na soustruhu by to bylo kolem 200€, ale ten bych přes nějakou českou osobu těžko dostal domů levněji. :|

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 18.09.2018 9:37 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Takže zatím pokračuji v dláždění své dílny. :) Soustruh je přikryt igelitem, aby se na něj neprášilo a taky špony do spár čerstvé dlažby nesmí padat, takže teď stojí.
Na tuhle práci si ale asi nikoho najmout nemůžu, protože vzhledem k zaplněnosti místnosti se to musí dláždit metodou "per-partes" - no a kdo z mistrů rěmeselníků by se s tím byl ochoten takhle párat. :roll:
Zatím mám hotovou asi 1/3 podlahy, až budou 2/3, tak na vydlážděnou část budu moci přestěhovat skříňky a pracovní stůl a zbytek dokončit. Jelikož nejsem dlaždič (jen jsem se ním postupně "vyučil" při různých nikdy nekončících přestavbách svého domu), tak pracuji sice pečlivě, ale neskutečně neefektivně a pomalu (ostatně skoro jako každý modelář). Výsledek je sice přijatelný, ale na rychlost práce mi chybí ten jejich fortel a návyky. :( Ale i kdybych je získal, tak živit bych se s tím nechtěl. :x Ačkoli používám nákolenníky (ty mám v období jaro-léto-podzim na práci, ale v zimě na hokej :wink: ), tak jsem z toho pokaždé dolámaný jak zbitý pes. :cry: Ale to může být nejen netrénovaností v dané činnosti, ale i věkem. :| Tak to musím dokončit honem, dokud to ještě zvládám, Možná, že za 5-10 let se už takhle nesehnu/nekleknu. :mrgreen:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Naposledy upravil VTjr dne úte 18.09.2018 12:22, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 18.09.2018 10:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
O to víc tě bude hřát pocit, že jsi to všechno udělal sám. :D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 18.09.2018 20:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
VTjr píše:
Ale to může být nejen netrénovaností v dané činnosti


Kup si Fixlevel a dlažba ti půjde sama. A pokud máš jedničkový dlaždice, tak to bude jako když střelí bez nějakýho pracnýho doklepávání paličkou. Na klasický křížky nebo klínky to nikdy jako amatér neuděláš rovný.http://www.chmelik-trade.cz/Vyrovnavaci-system-Fixlevel-c4_771_3.htm
Jinak v Lidlu měli před pár lety zelený klekátka z cca 15 mm pěnový gumy. Suprová věc. S těma nákoleníkama jsou jen samý problémy, hrozně se v tom v teple pařej kolena. Jestli Tě po delším klečení bólej kolena, tak to je vybočení čéšky, to má 95% obkladačů nad 55 let. Dá se to spravit naseknutím vazů na ortopedii. Žádnej Condrosulf a jeho náhražky na tohle nepomůžou.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 446 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 30  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz