Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 446 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 30  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 16.07.2018 18:16 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
V desce/vaničce stolu je odpadní sitkovaná prohlubeň pro odvod chladící kapaliny zpět do nádržky čerpadla v pravé noze stolu. Ze spodu je na 4 šroubech připevněn takový litinový trychtýř s fitinkem na 1" hadici. Při montáži pásnic bylo nutno se tomu trychtýři vyhnout, co se povedlo tak-tak.
Příloha:
m33-P7135375_pripevneny_final_06_detail_vyztuh_stola_z_ocel_pasov_100x10_a_vytok_chl_kvap.JPG
m33-P7135375_pripevneny_final_06_detail_vyztuh_stola_z_ocel_pasov_100x10_a_vytok_chl_kvap.JPG
[ 49.48 KiB | Zobrazeno 1020 krát ]



Takže nakonec jsem po 2. hodine v noci ze čtvrtku na pátek 13.7.2018 sám, bez najmenší cizí pomoci, umístil to téměř 400kilové hovado na správné místo. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Příloha:
m35-P7135379_pripevneny_final_08_Budvar.JPG
m35-P7135379_pripevneny_final_08_Budvar.JPG
[ 87.29 KiB | Zobrazeno 1020 krát ]

Myslím si, že ten jeden vypitý Budvar jsem si za to docela zasloužil. :wink: :lol:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Naposledy upravil VTjr dne pon 16.07.2018 18:38, celkově upraveno 3

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 16.07.2018 18:21 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Ale ještě mi zbylo vyřešit jeden drobný problém. :roll: Sloup frézky má totiž samostatnou stavitelnou nohu, která má asi zvýšit její tuhost a zamezit vibracím. :roll:
Příloha:
m36-P7125355_zdvihnuty_nad_stolom_04_det_stojky.JPG
m36-P7125355_zdvihnuty_nad_stolom_04_det_stojky.JPG
[ 81.39 KiB | Zobrazeno 1016 krát ]


Fakt ale nevím, jak si to čínští soudruzi představovali :) , když by se měla opírat jen o ten stůl/vaničku z 0,8mm plechu. 8O
Třetí pásnici jsem tam už nemohl namontovat, tak teď mi ještě zbývá vyrobit nějakou delší stojku, kterou bych to rozepřel o podlahu. Koupil jsem závitovou tyč M16 (taky matky M16) kterou vsunu do 3/4" vodovodní trubky a nahoru a dolu vysoustružím takové kuželové opěrky/kopyta. :wink:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 16.07.2018 18:36 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Teď začne shánění nástrojů. :roll: :roll: :roll:
V první řadě si dám vyřezat podložky pod nože z 1, 2, 3 a 5mm plechu. Ponevadž pod osou je to 16mm a ja měl pro starý soustruch všechny nože buď 8 nebo 10mm. Tak abych je mohl používat. Velké zatím nemám, jen jeden jsem měl náhodou ale 20milimetrový - ten jsem si už dal zfrézovat na 16mm.
Taky uvažuji o koupi redukcí kuželů MK3>MK1 a MK>MK2. K tomu starému mám vše na MK1, tak abych mohl provizorně alespoň pro začátek ty věci používat než si opatřím větší na MK3. K soutruhu totiž nebyl dodán otočný kužel MK3 do pinoly, jen pevný. :(
Taky budu potřebovat sadu upinek M10 pro frézovací stůl. Ty má UniMax zrovna teď v akci, tak je asi koupím. :wink:
A na takové věci, jako je 4-čelisťová hlava, frézy, vrtáky s upnutím na MK1/2 a jiné další věci, si asi počkám až budou někdy někde v akci. :wink: To zatím nespěchá. Koneckonců 80mm 4-čelistku TOS mám na starém soustruhu, tak ji taky mohu v nouzi demontovat a využít tak, že ji upnu do velké unuiverzálky. :roll:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 16.07.2018 18:45 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
A ještě jedna věc. :wink:
Samozřejmě Murphy nikdy nespí a pokaždé zařídí, že se 3-F motory napoprvé vždy točí obráceně. :lol:
I tady bylo tomu tak, ale moderní 5-kolíková vidlice má takovou možnost, že povolením jednoho šroubku lze prohodit 2 kolíky mezi sebou (mají takový černý kulatý držák). To jsem taky udělal. 8)

Jen si nejsem zcela jist jestli je správně, když spouštěcí páku dám dolu, tak se má točit vřeteno normálně, tedy ke mne a když nahoru, tak obráceně. :roll: Nebo to má být naopak? :o
Nikdy jsem na takovém stroji nepracoval, tak nevím jak je to správně. Vycházel jsem jen z logiky. Tak se ptám zkušených soustružníků, jestli to mám teď správně. :?:
Ono je to vlastně jedno, člověk si zvykne. Ale abych zbytečně nepochytil špatné návyky. :roll:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 16.07.2018 20:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Tak teď jsi mě dostal. Já už si to taky nepamatuju, ale mám dojem že normální chod se zapínal nahoru a obrácený dolů. Jinak gratulace k završení instalace.
Ještě k těm podložkám pod nože: Nech si udělat ještě nějaké tenčí, nejlíp z planžety, 0,1; 0,2; 0,3; 0,5 po více kusech. Budou se hodit pro přesné vystředění, hlavně u přebrušovaných nožů.
U toho frézovacího sloupu bych si představoval, že bude upevněný nějakou "L" konzolí z boku i spodku lože. Nějaká podpěra o podlahu asi moc nepomůže.
To doplnění výbavy u se dá postupně za provozu. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 17.07.2018 5:05 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Lark píše:
Tak teď jsi mě dostal. Já už si to taky nepamatuju, ale mám dojem že normální chod se zapínal nahoru a obrácený dolů. Jinak gratulace k završení instalace.

Jó, díky. :D
No, ta má logika vycházela z toho, že smĕr pohybu páky by mĕl být totožný se smĕrem pohybu vřetena, který zapíná. Pokud je to obrácenĕ, tak ta logika musí být nĕjaká jiná. Nebo je to prostĕ zažitý zvyk a hledat v tom logiku je zbytečné? :roll:
Lark píše:
Ještě k těm podložkám pod nože: Nech si udělat ještě nějaké tenčí, nejlíp z planžety, 0,1; 0,2; 0,3; 0,5 po více kusech. Budou se hodit pro přesné vystředění, hlavně u přebrušovaných nožů.

Samozřejmĕ vyrobím si je, nastříhám, i z různých tenčích plechů. To svedu sám, ale ty silnĕjší si dám nařezat laserem z antikorového. Oni totiž laserem nechtĕjí řezat nic pod 1mm, protože tenký plech se jim při řezání vlní, zacytává to ofukovací trysku pálící hlavy s objektivem, vzniká tak hodnĕ zmetků a produktivita výraznĕ klesá.
Lark píše:
U toho frézovacího sloupu bych si představoval, že bude upevněný nějakou "L" konzolí z boku i spodku lože. Nějaká podpěra o podlahu asi moc nepomůže.

Určitĕ neuškodí. Tohle opatření je navíc pomĕrnĕ snadné. To co navrhuješ Ty, to mne taky napadlo, uchytit horní konec sloupu nĕjakou konzolou o zeď vzadu. Ale realizace je složitá, protože nahoře je kolo hrubého pohybu celé hlavy frézky. Musel bys to vidĕt. Udĕlám z toho pár fotek a pak možná nĕco spolu vymyslíme. :wink:
Lark píše:
To doplnění výbavy u se dá postupně za provozu. :lol:

Jistĕ, ale prakticky zatím ani nemám s čím začít a to mne docela štve.

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 17.07.2018 5:18 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Lark píše:
Ono je klidně možné, že až ty drážky pořádně očistíš, nebude to s tou přesností tak strašné, i když tam budou třeba fleky. Vždyť je snad frézovali na jedno upnutí. Na to je opravdu dost času.

No jinak, koukl jsem se konečně na čistotu opracováni T-drážky v stole supportu. Myslím, že je to velmi čisté a s tím perem na přesnou fixaci úhlové polohy malého supportu by nemĕl být problém. :wink:

A co se týče bezpečnosti proti "letícímu klíči" univerzálky, tak je to vymyšleno tak, že ten její sklopný plechový kryt při odklopení nahoru vypíná motor vřetena, takže s odklopeným krytem soustruh neroztočiš a se zapomenutým klíčem kryt nezavřeš. :P Ale jinak je to docela otrava po každé manipulaci s univerzálkou znovu zapínat stykač tlačítkem hlavního vypínače. :x

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Naposledy upravil VTjr dne stř 18.07.2018 13:39, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 17.07.2018 6:16 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.3.2012
Příspěvky: 2715
Bydliště: Ústí nad Labem
VTjr píše:
Jen si nejsem zcela jist jestli je správně, když spouštěcí páku dám dolu, tak se má točit vřeteno normálně, tedy ke mne a když nahoru, tak obráceně. Nebo to má být naopak?
Pokud mě paměť neklame, máš to správně.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 17.07.2018 9:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
VTjr píše:
A co se týče bezpečnosti proti "letícímu klíči" univerzálky, tak je to vymyšleno tak, že ten její sklopný plechový kryt při odklopení nahoru vypíná motor vřetena

Tak to bylo první, co jsem na Promě odstrojil. :) Dál jsem odstrojil nesmyslnej dorazovej spínač posuvu vlevo. Náhodně vypínal při vibraci a stejně nechrání před najetím do univerzály.
Reverzní kliku jsem řešit nemusel, mám na skříni vřetene pakeťák. Vlevo zpátečka, střed vypnuto, vpravo normál. I jiný soustruhy to tak mají.
Jinak k tomu mordování se 400 kilama. Já při montáži odstrojil co se dalo. Když vyhodíš koník, suport s kostkou, univerzálku a frézku se sloupem, tak budeš tahat o cca metrák míň. :wink: Stejně jsem to měl všecko rozebraný a čistil od toho čínskýho voskošmíru.
Na ty justovací podložky pod kudly je ideál sehnat ocelovou pásku do páskovačky na balení těžkejch věcí. Šířka akurát, tloušťka asi 0,25 mm, matroš polotvrdej, nůžkama na plech nastříháš v pohodě.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 17.07.2018 9:30 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Upravil jsem název vlákna, aby lépe odpovídal skutečně probíranému tématu. Protože se ukázalo, že kromě mne s tím soustruhem nikdo jiný zkušenosti nemá, takže nakonec nejsem ten kdo se tu na ně ptá (snad s vyjimkou prvních příspěvků), ale ten kdo je rozdává. :)

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 17.07.2018 9:44 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Tady jsou dvě fotky paty sloupu, která je šroubovací, nastavitelná, jenže se opírá "do ničeho" tedy o ten 0,8 plech stolu/vaničky. Místo pro sloupek k podlaze tam je a šlo by ho ještě fixovat i o ten L-nosník, co jsem vzadu dole přidal.
Příloha:
m_P7175385_pata_stlpu_01.jpg
m_P7175385_pata_stlpu_01.jpg
[ 62.15 KiB | Zobrazeno 906 krát ]

Z dalšího detailního záběru je vidět kvůli čemu tam ta opěrka je. Sloup je totiž přimontován na lože přes poměrně dlouhou, i když dost masivní konzolu, ale celé u spolu s částí lože to trochu pruží. Jenže opření jen o "papírový" stůl/vaničku tuhosti nijak nepomůže. Ale pokud bude pod tím stolem pevná stojka opřená o podlahu, tak určitě ano. Ještě lepší by bylo, kdyby ta stojka byla o podlahu nejen opřená ale i přišroubovaná, aby vymezovala i tažné půlperiody případných kmitů, to je už ale na realizaci o něco složitější. Zejména by už byla potíž pod tím soustruhem do té podlahy vrtat, ale kdyby nebylo zbytí, tak by se i to nějak poddalo. :roll:
Příloha:
m_P7175387_pata_stlpu_02_detail.jpg
m_P7175387_pata_stlpu_02_detail.jpg
[ 79.03 KiB | Zobrazeno 906 krát ]

Z tohoto deatilního záběru je taky vidět ten prolis/sítko pro odpad chladící směsi.

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Naposledy upravil VTjr dne úte 17.07.2018 10:11, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 17.07.2018 10:00 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
No a zde jsou zas záběry vrchní části sloupu s kolem ovládání hrubého posuvu frézovací jednotky po sloupu
Příloha:
m_P7175383_vrch_stlpu_01.jpg
m_P7175383_vrch_stlpu_01.jpg
[ 65.96 KiB | Zobrazeno 901 krát ]

Ten bíle natřený excentrický držák šroubovice je volně nasazen na trnu sloupu a je otočný spolu s celou frézkou. Zde je vidět jeho normální poloha
Příloha:
m_P7175391_vrch_stlpu_02_normal.jpg
m_P7175391_vrch_stlpu_02_normal.jpg
[ 73.35 KiB | Zobrazeno 901 krát ]

a zde, když je vřeteno frézky vytočeno doprava o 90°
Příloha:
m_P7175392_vrch_stlpu_03_vytoceny_o_90deg.jpg
m_P7175392_vrch_stlpu_03_vytoceny_o_90deg.jpg
[ 63.5 KiB | Zobrazeno 901 krát ]

Těmi dvěmi pákami se jednotka frézky zajišťuje v pevné výškové poloze na sloupu a pak už je možný jen malý jemný zdvih pomocí víceramenné páky, jako na stojanové vrtačce (ta je dobře vidět na minulých fotkách, třeba na té finální s Budvarem).
Jak je vidět upnutí vrcholu sloupu o nějakou konzolu do zdi nehrozí, protože na vrchu to není moc o co uchytit. :roll: Jedině kdyby ta konzola měla dvoudílnou objímku kolem celého sloupu, co by ale pak zas omezilo možnost otáčení jednotky do stran a taky trochu zmenšilo maximální vertikální vysunutí na sloupu. :( Spíš by se ten sloup možná dal uchytit konzolou v jeho spodní části, pod místem, kde končí jeho obroušený povrch. :idea: To je dobře vidět na 4. fotce ze staršího příspěvku viewtopic.php?f=18&t=83959&start=150#p1419351. Jenže i tam zas vzniká problém s tím, že by se pro ni musel vyřezat nějaký otvor do zadního krytu. :(
Tady je detail vrcholu sloupu s tím otočným uložením držáku šroubovice, tak jestli by se snad i tam nenašla nějaká možnost upnutí. Jenže ten čep trčí velmi málo.
Příloha:
m_P7175393_vrch_stlpu_04_detail.jpg
m_P7175393_vrch_stlpu_04_detail.jpg
[ 63.53 KiB | Zobrazeno 901 krát ]


_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 17.07.2018 10:37 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Celeron píše:
Tak to bylo první, co jsem na Promě odstrojil. :)

No uvidím, pokud se s tím nebude dát žít, tak ho asi taky alespoň elektricky deaktivuji
Celeron píše:
Dál jsem odstrojil nesmyslnej dorazovej spínač posuvu vlevo. Náhodně vypínal při vibraci a stejně nechrání před najetím do univerzály.

Ten já tam ale nemám. Nevím však jestli naštěstí, nebo bohužel. :roll: :wink:
Celeron píše:
Reverzní kliku jsem řešit nemusel, mám na skříni vřetene pakeťák. Vlevo zpátečka, střed vypnuto, vpravo normál. I jiný soustruhy to tak mají.
Mů starý ruský měl původně 3-polohový páčkový vypínač se stejným smyslem jako máš Ty. Ten se mi ale pokazil, tak jsem ho nahradil, ale dvěma, páčkovými (dvoupolohovými, třípolohový jsem neměl). Takže vlevo mám přepínač směru a vpravo jen vypínač. A na to jsem si velmi době zvykl, protože je to vlastne i lepší - umpžňuje to rychlejší reverzování pouze přeputím levého přepínače směru. :wink:
Celeron píše:
Jinak k tomu mordování se 400 kilama. Já při montáži odstrojil co se dalo. Když vyhodíš koník, suport s kostkou, univerzálku a frézku se sloupem, tak budeš tahat o cca metrák míň. :wink: Stejně jsem to měl všecko rozebraný a čistil od toho čínskýho voskošmíru.
Ten jsem ještě nevyčistil, ale rozebírat to kvůli tomu nehodlám. Ani nemám pocit, že by to bylo nějak moc tím zamazáno, povrch je jen trochu zamaštěný, ale vše jde poměrně lehce.
No víš, pro moji zvedací konstrukci a 800kg hubcug už bylo celkem jedno jesli manipuluji se 300 nebo 400kg. :wink: Navíc frézovací jednotku, koník i support jsem s výhodou využil na vyvážení toho celku při tom zvedání. Taky jsem si ušetřil starosti při demontáži/montáži sloupu, který asi má skutečně do 100kg a tím pádem jeho zpětné namontování by taky nebylo zcela triviální. Navíc by se taky musel odpojovat jeho napájecí kabel.
Já jsem si původně myslel, že to přijde v nízké bedně s demontovaným sloupem, nebo dokonce se sloupem a celou frézkou v samostatné bedně. Jenže ta bedna byla vysoká a vevnitř byl stroj tak, jak ho vidíš + ještě ta deska/vana stolu, krabice s příslušenstvím a nářadím a jednotka čerpadla na chladící kapalinu. Když se to příslušenství vyndalo, tak už jen tím to kleslo o dobrých 30kg. Nohy/skříňky stolu pak byly v dvou dalších samostatných bednách cca po 20kg. Takže já jsem nakonec demontoval jen ten malý podélný support s nožovou hlavou.
Celeron píše:
Na ty justovací podložky pod kudly je ideál sehnat ocelovou pásku do páskovačky na balení těžkejch věcí. Šířka akurát, tloušťka asi 0,25 mm, matroš polotvrdej, nůžkama na plech nastříháš v pohodě.

Vidíš, to je dobrá rada. :D Mám pocit, že tyto pásky jsem si někde dokonce i pro všechny případy zaarchivoval. Jen jestli už nejsou zarezlé :? , ono to totiž rezaví jak sviňa. :(
Nicméně i tak se tím vyřeší jen jemné vymezování výšky. Ale pro to, abych mohl na 16mm výšku osy vřetene používat 8, 10 nebo 12mm nože (které mám) potřebuji především ty tlusté podložky z 1, 2, 3 a 5mm antikoru. Antikor, aby to nerezavělo. :wink:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 17.07.2018 14:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Tak to jsem asi narazil na pásku z nerezu, lesklá jak kulky a furt. A teď jsem ji zkusil magnetem a je to nerez.
S tím rezatěním - nevím, v jakým prostředí soustruh máš ale mě na něm nic nerezne. Ale fakt je, že emulze mi tam neteče proudem, jen občas přikapávám. Ani nemám plechovou vanu natřenou. Lože a jiný posuvný díly každou chvíli otřu hadrem a poblemtám olejem z ruční pumpičky, asi tušíš proč. A asi 2-3 x za rok všechno nenatřený včetně kudel a všeho příslušenství lehce poprskám z asi 40 cm vzdálenosti Konkorem ve spreji.
Jinak na rezatění mám jednu hrůznou zkušenost kdysi z práce. Jeden blb nechal přes víkend na radiátoru topení misku s chloridem na plošáky. Za 3 dny bylo všecko souvislá liška, jen kde bylo opravdu víc namazáno nebyla.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 17.07.2018 14:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
S tím směrem zapínání jsem psal, že už si to pořádně nepamatuju, ale vycházel jsem z toho, nahoru ZAP, dolů VYP, ještě víc dolů REVERZ. Jinak myslím, že ten kryt univrzály tam bude jen do doby než ho jednou budeš potřebovat sundat, a pak zůstane v regálu. :lol: Když jsem se učil, tak za kličku v univerzále jsme dostávali lepáka (těch bylo). Je to jen o návyku.
Pokud jde o to ukotvení vršku sloupu frézky ke stěně, bylo by to nejspíš nejpevnější řešení. Možná by to šlo vyřešit nízkou konzolí s objímkou, pod tím horním domečkem. Musela by ale být dost široká aby zůstal prostor pro otočení frézky na obě strany. Na rychlo jsem něco načrtnul od ruky, jak bych si to asi představoval, tak zkus podumat, jestli je to použitelné.


Přílohy:
Konzole.png
Konzole.png
[ 208.33 KiB | Zobrazeno 843 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 446 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 30  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 58 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz