Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 395 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 23, 24, 25, 26, 27
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 13.08.2019 8:20 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Lark píše:
To frézovací vřeteno nemá průchozí díru na šroub, nebo není závit jen v té hlavičce?

Konec s MK3 má pro zajištění vnitřní závit M12, ale ten zkrácený kužel pro hlavičku není nijak jštĕn. A i kdybych ten zkrácený kužel navrtal a nařezal závit, tak hlavu jistícího šroubu není v hlavičce o co opřít. Její vnitřní kužel plynule přechazí do její válcové dutiny s čelistma bez jakéhokoli osazení o které by se dalo zachyit. To zalepení Locktitem, co použil Celeron je asi jediné možné řešení.

PříspěvekNapsal: úte 13.08.2019 12:02 
Mazák
Mazák

Aha, tak to jsem tě špatně pochopil. Ty píšeš o klasickém sklíčidle na vrtačku a já měl na mysli tu frézovací hlavičku na kleštiny. :D Ta vrtačková samozřejmě není určená na frézování, i když dobře slícovaný kužel většinou drží tak dobře, že bývá spíš problém trn z hlavičky dostat. Frézovací trny, včetně té kleštinové ale mívají závit v kuželu, aby ani při tahu frézy dolů nevypadly a zároveň slouží i k vyražení trnu.

PříspěvekNapsal: úte 13.08.2019 13:11 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Lark píše:
...Frézovací trny, včetně té kleštinové ale mívají závit v kuželu, aby ani při tahu frézy dolů nevypadly a zároveň slouží i k vyražení trnu.

Je to přesně tak 8) , a celý ten trn, včetně té širší časti s závitem a vnitřním kuželem ER32 pro kleštiny, je zhotoven z jednoho kusu materiálu. :P Takže tam se opravdu nemá co rozebrat :wink: .
Ale u jeho vrtačkové hlavičky to jaksi až tak dobře slícováno není :( , takže se to bohužel povoluje dost snadno a opravdu nezbývá než to zalepit. :roll: I když já jsem s tím zpočátku trochu frézoval, ale naštěstí jen měkké materiály a malé úběry. Tak teď nechci ani pomyslet na to, co by se stalo, kdyby se mi ta hlavička z toho trnu přitom uvolnila. :x

PříspěvekNapsal: úte 13.08.2019 13:26 
Mazák
Mazák

Frézovat vrtačkovou hlavičkou bych asi neriskoval. Mohlo by to skončit velkým a drahým karambolem. Nespoléhal bych radši ani na nějaké lepení. Pokud ten kužel nesedí, tak asi nepomůže ani to lepidlo.

PříspěvekNapsal: úte 13.08.2019 14:18 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Když konečně mám ty kleštiny, tak o tom už ani neuvažuji. :P
Ale i pro vrtání se bude hodit aby byla zalepená. :roll: Nakonec MK3 je i v pinole (koníku) soustruhu. A tam ji nepochybně používat budu. 8)

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 395 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 23, 24, 25, 26, 27