Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 31.08.2018 22:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
no hurá.... beru to jako pravici ke smíru.... prostě pravdu máme oba a at si každej použije co mu libo dle záměru a možností..... :wink: :D


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 03.09.2018 12:09 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 27.2.2018
Příspěvky: 120
Bydliště: Praha
Dělal jsem si přes víkend trochu pořádek v papírech a našel jsem zajímavý papírek.
Jak už jsem psal, před cca 6 lety jsem namontoval do koupelny LED pásky. Po určité době se mi zdálo, že svítivost rapidně klesá, ale bylo to jen subjektivní. 27.3.2016 jsem proto změřil svítivost luxmetrem, co mám v práci a poznačil jsem si hodnoty na ten papírek. Dnes, tedy po 2,5 letech jsem to změřil za úplně stejných podmínek. Výsledky sice trochu očekávané, ale ještě horší než jsem myslel:

2016 - přední světlo 87 lx, zadní světlo 25 lx, obě dohromady 111 lx
2018 - přední světlo 22 lx, zadní světlo 15 lx, obě 35 lx

V koupelně se svítí průměrně asi hodinu denně. Poměr doby svícení předního a zadního světla nedokážu odhadnout.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 05.09.2018 9:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
skybreaker píše:
číselný označení čipu je jeho rozměr, 5050 je 5x5mm atd.
https://www.instyleled.co.uk/support/wh ... -led-chip/


Tohle je jen část skutečnosti. 5050 se od ostatních pouzder podstatně liší: v pouzdře 3528, 5630 a podobně je jedna standardní LEDka, dva vývody - katoda, anoda. Zatímco pouzdro 5050 je šestivývodové, jsou v něm vývody pro tři katody a tři anody, a uvnitř tak jsou tři LEDky. V pouzdře 5050 se vyrábí jak RGB LEDky, tak jsem viděl i 5050 se třemi bílými nebo třemi stejně barevnými LED. Co jsem se tak rozhlížel po reálných součástkách, jednobarevné 5050 mají typicky menší svítivost než 5630 a taky o kousek menší účinnost (lm/W).

Třeba tady pro jednoho konkrétního výrobce (u jiných to může být jinak, ale netipoval bych, že nějak podstatně jinak).

https://heracolights.com/2014/03/10/352 ... md-diodes/

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 47 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz