Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 50 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Hasící přístroj v dílně a v domě
PříspěvekNapsal: pát 07.09.2018 20:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 1259
Bydliště: Teplice v Čechách
Rád bych doma pořešil požární bezpečnost a vybavil domácnost hasícími přístroji. Blbnu v dílně s baterkami, elektrikou, barvami. Požár už jsem doma zažil, v paneláku a měl jsem jen skelnou tkaninu. Dobře to tenkrát dopadlo. Teď jsem trochu paranoidní kvůli baterkám.

Patrový dům, v přízemí modelářská dílna s lepidly, barvami, akumulátory, kotelna s kotlem automatem na uhlí a uhelnou. V patře obytné prostory s kuchyní s elektrickou varnou deskou, elektrickou troubou a běžnou elektronikou a krbovými kamny na dřevo 6 kW.

Návrh je pro přízemí:
- kotelna a uhelna pěnový 6 kg na chodbě při vstupu do kotelny (dostupný i z dílny)
- dílna práškový 2 kg na chodbě při vstupu do dílny

patro:
- práškový 6 kg na chodbě hned za dveřmi do kuchyně a taky za dveřmi s místností s krbovkami

Hasičáky mám kam dát, nemusím škudlit místem ani na velikosti. Bydlím na vesnici, dobrovolné hasiče mám v obci 2 km daleko, státní 15 km daleko.

Rád bych znal váš názor.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 07.09.2018 20:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.12.2003
Příspěvky: 910
Bydliště: stud. zbys.
ja mam v garažich u vrat 2+2 a v dome u schodiste a nahore v komore /praskove/ v kuchyni tu skelnou hadru chteli to i pri kolaudacce /staci jeden hasicak/ + ty hlasice kouře
hasicaky semi líbi pekne ladi s bilo sedym vnitrkem domu a rudou sedackou :D
Otazka je jak to funguje po letech v praci fungovali 2 z šesti hasicaku a to byli po revizi a proto bchto mel radeji zdvojene
Jestli je nekde nejake doporuceni nevim ale staci asi zdravy rozumkam co kam dat


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 07.09.2018 21:17 
Mazák
Mazák

Registrován: 21.9.2015
Příspěvky: 991
Ta dielna s tym arzenalom by nemala byt v obytnom dome


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 07.09.2018 21:48 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2014
Příspěvky: 459
Bydliště: Český Těšín, ČR
Nevím jak dlouho máš dům po kolaudaci, dříve se to moc neřešilo, ale mimo hasičáků a čidel je dobré pouvažovat i nad protipožárními dveřmi, oddělit obytnou část od dílny a kotelny. Vím, zní to hrozně, ale dveře s požární odolností 30 minut se dle typu dají pořídit do 3.000,- Kč.
Určitě bych se ale nejdřív stavil na pokec za státními hasičema, určitě rádi poradí na konkrétním baráku.

_________________
Rozdíl mezi chlapcem a mužem je pouze v ceně jeho hraček.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 07.09.2018 22:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 1259
Bydliště: Teplice v Čechách
Ty dveře jsou dobrý nápad! To je pro mě realizovatelné, nahradil bych staré nevzhledné dveře, se kterými jsem stejně chtěl něco udělat.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 07.09.2018 22:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 1259
Bydliště: Teplice v Čechách
Nad požárními hlásiči také přemýšlím. Problém je, že dům má uvnitř půlmetrové stěny a do ložnice je třeba z té dílny 15 metrů přes tři tlusté zdi. Dovedou ty hlásiče pracovat nějak společně, že ten v patře na druhém konci domu se rozhouká na základě poplachu z druhého konce baráku?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 07.09.2018 22:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2009
Příspěvky: 1124
Bydliště: Chýnov - to je kousek od Tábora
Osobně mám v dílně sněhový (CO2). Po tom práškovém bych tam uklízet nechtěl. :?

_________________
EPP samokřídla
fotky: https://mapy.cz/fotografie?fotomapy&x=15&y=49&z=8&aid=861


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 08.09.2018 5:22 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Někdo tu měl čidlo požáru-zadýmení se zprávou na mobil. Spustilo při?po lakování sprejem
a zburcovalo to manželku co byla v práci. Nebo tak nějak.
Bezdrát je dnes na vše. Všechna čidla (různé alarmy) končí v "BEZPEČNOSTNÍ ÚSTŘEDNĚ"
"chytré" domácnosti. Ta s tím udělá co třeba = co má "naprogramováno" = nastaveno.
Dosah přes zdi nutno zkusit, A dle výsledku pořešit.
GSM alarmy a zabezpečovací systémy
Bezdrátové zabezpečovací systémy GSM IG
Bezdrátový systém MICRA - Satel


Naposledy upravil guchar dne sob 08.09.2018 5:41, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 08.09.2018 5:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.5.2008
Příspěvky: 1427
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 0
Libor píše:
Nad požárními hlásiči také přemýšlím. Problém je, že dům má uvnitř půlmetrové stěny a do ložnice je třeba z té dílny 15 metrů přes tři tlusté zdi. Dovedou ty hlásiče pracovat nějak společně, že ten v patře na druhém konci domu se rozhouká na základě poplachu z druhého konce baráku?


Jsou takové hlásiče, jako např. zde https://www.zabezpecovaci-zarizeni.cz/pozarni-plynove-hlasice-detektory/sada-dvou-autonomnich-bezdratovych-kourovych-hlasicu-fireman-wireless-double-%5Bw1910a%5D nevím, jestli je dosah 60m pro tebe dostačující.
Dají se sehnat i mnohem sofistikovanější systémy, ale je to všechno o financích. Já jako majitel dřevostavby jsem to vyřešil "obyčejným" požárním hlásičem za cca 500,-Kč v každé místnosti a do dílny kde mám veškeré verky na letadla, nařádí, barvy, benzín, lepidla, lipolky, atd. jsem sehnal za pár peněz starý trezor, kde skladuju právě lipolky a hořlavé látky. Lipolky mám navíc ještě v menší plechové příruční pokladně. Hasičák po ruce je samozřejmostí... Spím naprosto klidně, i kdyby nějaká ta lipolka jebla... :wink:
https://www.sbazar.cz/hanicekk/detail/29190058-trezor-pancerova-pokladna


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 08.09.2018 6:06 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.2.2012
Příspěvky: 1248
Dobrou radu ti asi nedám,ale pokud vlastníš rodinný dům,určitě k němu bude i nějaký dvorek nebo zahrada,nebude lepší skladovat baterie mimo dům?Mi po nedávné zkušenosti baterie do baráku nesmí!!!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 08.09.2018 6:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.5.2008
Příspěvky: 1427
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 0
Jardátor píše:
Mi po nedávné zkušenosti baterie do baráku nesmí!!!


Sem s tím, poděl se o nedávné zkušenosti.
Já bych zase z těch lipolek takového strašáka nedělal, pokud se s nima zachází rozumně a skladují v takovém stavu v jakém se mají skladovat.
Jestli ale někdo kupuje ty nejlacinější čínské jebky nejasného původu a značky, tak ať klidně vyhoří, páč si na to sám zadělává. Např.těch průserů s čínskejma klonama baterek do mobilů bylo dost a dost.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 08.09.2018 7:43 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2016
Příspěvky: 312
Obrázky: 0
Libor píše:
Nad požárními hlásiči také přemýšlím. Problém je, že dům má uvnitř půlmetrové stěny a do ložnice je třeba z té dílny 15 metrů přes tři tlusté zdi. Dovedou ty hlásiče pracovat nějak společně, že ten v patře na druhém konci domu se rozhouká na základě poplachu z druhého konce baráku?


Co se hlásičů týče
https://www.jablotron.com/cz/
co se skladování akku týče
https://www.naradiprofesional.cz/127879 ... -na-naradi
Barvy a podobně určitě nemáš doma lakýrnickou dílnu,takže nějaká bedna by to pořešila ,lidi maj doma ještě více hořlavější předměty a jsou v klidu,než strašák lipol.
Požární dveře jsou dobrý,oddělíš rizikové prostory a jak píšeš půlmetrové zdi a pokud není dřevěný strop,není problém
Hasičáky sis vybral
To zabezpečení celého objektu si můžeš udělat v podstatě sám z komponentů,třeba Jablotronu,bezdrátově čidla CO,hořlavých par,kouřová atd,jak to budeš cítit ,nebo svěřit profikum


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 08.09.2018 10:13 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.2.2012
Příspěvky: 1248
Pro Aviatika -psal jsem to už v tomto vlákně....vybouchla a začali mi hořet nenabíjená,nenafouklá ,uskladněná lipolka Ray 2200 mAh,3-článek,stáří cca 3 měsíce,neměla za sebou ani snad 20 cyklů....tak si myslím,že to není zrovna ten nejlevnější čínský šmejd...špatně jsem se díval,nebylo to tady ale v tématu"zahoření lipo"...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 08.09.2018 15:44 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1871
Bydliště: Blatnica, SR
Ray bola najhorsia lipolka aku som kedy mal v rukach. Nic smejdovejsie snad uz neexistuje.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 08.09.2018 17:04 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@automet S touto značkou mám tu samou zkušenost. Koupil jsem jen jednou - a stačilo.
Bylo to jen několik 100 mAh (heli - hračka). Nabíjena dle návodu. Po cca 3. cyklu, se tak nafoukla,
že se nedala zasunout do držáku na helině. Šla do slané vody. R. I. P. baterce i značce.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 50 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz