Switch to full style
Pracovní postupy, technologie, finty, grify, nástroje, poznatky jak co nejlépe něco vyrobit, opravit a tak podobně.
Odeslat odpověď

Barva PC-12

čtv 11.10.2018 11:55

Potřebuju nastříkat jeden model z WW I a na skutečném letadle byla použitá barva PC-12 - v angličtině označovaná taky jako "reddish brown". Chtěl bych si nechat namíchat u autolakýrníků sprej a tak jsem hledal nějaké info - ideálně RGB hodnoty. Prohledal jsem mraky kitařských i jiných modelářských fór, ale potřebnou informaci jsem nenašel. Nevíte to někdo? Samozřejmě je tady ještě možnost vzít nějakou podobnou hnědou, nejedná se o soutěžní maketu.

Re: Barva PC-12

čtv 11.10.2018 12:14

Odpovím si sám... Kdyby to někoho zajímalo, tak je to u Revellu barva č. 37, u Humbrolu č. 70, RAL je 3009 (oxidrot/oxide red) a RGB je 802F07. Jinak tady je docela dobrý převodník:
https://www.paint4models.com/paintchart ... 101h.html#

V poslední době jsem si všiml zvláštní věci - když něco dlouho hledám a nenacházím, tak v okamžiku, kdy položím dotaz na RC manii, tak najdu výsledek během chvíle. Asi nějaké fluidum RC manie :-)

Re: Barva PC-12

čtv 11.10.2018 12:32

to je normalni - dost casto pomaha nekomu popsat problem. Psanou i mluvenou formou - to je jedno. Mozek se musi soustredit na formulaci problemu a zacne pracovat trochu jinak. Vetsinou pri tom cloveku neco dojde - co ho pred tim nenapadlo

Re: Barva PC-12

čtv 11.10.2018 15:32

Úďo to je upjně nojmájní, phhhh... Kdybys znal Murphyho zákony, věděl bys, že hledaná věc je na tom posledním místě kam se podíváš, tak nevím, proč jsi se tedy zbytečně díval jinam :lol: . Jinak máš další odpověď ve vlákně SZ.

Re: Barva PC-12

ned 14.10.2018 0:54

kope píše:Odpovím si sám... Kdyby to někoho zajímalo, tak je to u Revellu barva č. 37, u Humbrolu č. 70, RAL je 3009 (oxidrot/oxide red) a RGB je 802F07. Jinak tady je docela dobrý převodník:
https://www.paint4models.com/paintchart ... 101h.html#

V poslední době jsem si všiml zvláštní věci - když něco dlouho hledám a nenacházím, tak v okamžiku, kdy položím dotaz na RC manii, tak najdu výsledek během chvíle. Asi nějaké fluidum RC manie :-)


Souhlasím, stadartní postup a výsledek ;-)
Důležité je, že jsi to co jsi zjistil dal k dispozici ;-)
Asi i za ostatní - dík.

Kdysi jsem hledal PC-10 a názor na odstín už mám ;-)
I na základě popisu v L+K, někdy z r. 1975...
Proto když vidím Třeba Pupa natřeného světle zelenou.... Bleeeee :-)

Zrovna teď kamarád hledá RAL odstíny na Möldersova Bf-109. Dark Green je k dispozici, ostatní ne.
Modelářské kódy barvy k dispozici jsou.
Některé osvědčené stránky bohužel už "nejedou", třeba Simmers... :-(

Re: Barva PC-12

pon 15.10.2018 10:38

kope píše:V poslední době jsem si všiml zvláštní věci - když něco dlouho hledám a nenacházím, tak v okamžiku, kdy položím dotaz na RC manii, tak najdu výsledek během chvíle. Asi nějaké fluidum RC manie :-)


Nejsi sám. Mám stejnou zkušenost ale i možné vysvětlení proč to tak je.

Když už ten dotaz píšu, tak protože nechci být za troubu, tak jednak poctivě napíšu vše co o tom vím a pro jistotu kvůli špatné paměti si ještě ověřím pár věci v Google. No a když už to mám napsané, tak často najdu to co hledám a příspěvek/dotaz smažu a už neodešlu. Je to asi jako s taháky kdysi ve škole. Tím že jsem chtěl být při psani stručný jsem se to nakonec naučil a tahák byl jen pro sichr a nakonec nebyl použit.

Ne vždy se to ale podaří a pak záleží na tom, zda mají ostatní zrovna dobrou náladu. :-)
Odeslat odpověď