Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 59 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Airbrush EW-110
PříspěvekNapsal: ned 28.10.2018 9:35 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Ricin do laku? To se snad delalo pri priprave filmu na pokojaky... :?
(pro nepametniky - liti smesi na vodni hladinu, pote sejmuti mikrofolie rameckem odspoda... lepeni pivem na kostru)

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Airbrush EW-110
PříspěvekNapsal: ned 28.10.2018 10:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
ujovko píše:
...
Mám ten malý Orlík/Fengda s tlakovou nádobou a ver, že to nie je nič moc. Žiadne "väčšie plochy" súvislo neurobíš.

Mslíš ten z toho odkazu, který sem dal guchar?

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Airbrush EW-110
PříspěvekNapsal: ned 28.10.2018 10:31 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7415
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
kompresor Fengda: AS 196, AS 189 a AS 186 "malý" KTERÝ?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Airbrush EW-110
PříspěvekNapsal: ned 28.10.2018 17:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
kope píše:
Tohle jsem před časem koupil a po vyzkoušení jsem ho šel vrátit. Strašně hlučný, něco v něm děsně drnčelo, rozhodně to nebylo na práci v paneláku, to by mi sousedi asi dali. Od té doby se (ne nějak systematicky) příležitostně koukám po nějaké opravdu tichém kompresoru za rozumnou cenu (potřebuju ho tak 2x do roka), pistolku bych k tomu připojil tu, která je v prvním odkazu. Stříkám spíš větší plochy a na to stačí.


Kope, já mám v paneláku, kde už nebydlím udělanou modelářskou lakovnu--3 ledničáky, nádrž s tlakovým štelovatelným ventilem origo z klasického kompresoru, je to naprosto tichý, jen je to hold veliký, ale stříkat s tím v noci nebyl problém---jediný hluk, jak to fouká z pistolky.

na baráku už je mi to k prdu, tam mi muže řvát obyčejný kompresor, budu to muset tak, jako tak jednou z toho paneláku zlikvidovat--mám k těm ledničákum i nádrž na vakuování--tam by sis jen musel dořešit vypínání podtlaku--pořídil jsem za 2000kč, za 2000kč bych to zase prodal---nemám problém s tím, že by sis to před zaplacením doma a v klidu nejdřív vyzkoušel--navíc jsem měl v té panelákové místnosti udělané i odsávání--poslední varianta dvoumotorová digestoř miele--mohl jsem v té místnosti stříkat do bezvědomí , a manželka v obýváku žádný smrad necítila---ve finále mi tu dílnu s tím odsáváním zabrala ona a chodila tam kouřit, aby neměla v bytě nahuleno :lol:
nic tiššího, než přez ledničáky nepořešíš, jeden ledničák je fakt málo, tři už ale vcelku v poho.

já pak ještě řešil výkonnější ledničák z profi boxu--takové ty prosklené skříně v prodejnách na nápoje, ale když jsem se přestěhoval na barák, tak už to padlo--nic méně na to naše modelaření to už bylo vcelku v poho i s těmi 3mi obyč ledničáky-to zapojení je uplně jednoduchý, do spínače navzduchové nádrži je zapojený pes--rozdvojka a do psa zastrkaný ledničáky propojený T spojkama na vzduchovou trubku--ledničáky mohou být v bytě--dílně poruznu postrkaný, kde překáží nejmín.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Airbrush EW-110
PříspěvekNapsal: ned 28.10.2018 20:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
jyrry píše:
Ricin do laku?

Si piš, že se dávaly tak 3-4 kapky do Celoxu. A naučil nás to profesionální lakýra, co dělal nádherný modely starejch plachetnic.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Airbrush EW-110
PříspěvekNapsal: ned 28.10.2018 20:55 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.3.2015
Příspěvky: 449
Bydliště: Košice, SR
kope píše:
Mslíš ten z toho odkazu, který sem dal guchar?


mám takýto:
https://www.streetkolor.sk/streetkolor- ... vzdusnikom
má aj odlučovač, ale po dlhšej práci je aj hadička zarosená.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Airbrush EW-110
PříspěvekNapsal: pon 29.10.2018 9:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
2 Ujovko: jo tak o tom jsem uvažoval jako o jedné z možností, až ta potřeba přijde.

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Airbrush EW-110
PříspěvekNapsal: pon 29.10.2018 9:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
2 pepin: Pepine a jak je ta sestava 3 ledničkáčů velká?

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Airbrush EW-110
PříspěvekNapsal: pon 29.10.2018 11:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
kope píše:
2 pepin: Pepine a jak je ta sestava 3 ledničkáčů velká?


já je mám zvlášt, mimo tu tlakovou nádobu na kolečkách---respektive na tom vozejčku s tlakovou nádrží je místo puvodního kompresoru jeden ledničák ale další dva už jsou samostatně vedle--kam se v bytě--dílně vešli.

ta tlaková nádoba má myslím-20/25litru.

s těmi 3mi ledničáky mám pocit, že už to stíhalo setrvalé stříkání tou menší lakýrnickou pistolí, určitě jsem ale plánoval, že bud ještě seženu jeden klasický ledničák, nebo nějaký výkonnější---že se 4 mi už by to bylo opravdu super s rezervou.


Naposledy upravil pepin dne pon 29.10.2018 11:56, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Airbrush EW-110
PříspěvekNapsal: pon 29.10.2018 11:47 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2003
Příspěvky: 59
S tým chladničkovým to ani nemusí byť také zložité... Ako odlučovač oleja mám výstup z kompresora privedený cez vrchnák do 0,5L PET fľašky z coca-nápoja, na spodku je trochu vaty. Z fľašky pokračuje čistý vzduch a fľaška funguje aj tak trochu aj ako tlaková nádobka, ktorá pohlcuje rázy vzduchu z kopresora. Na pištoli je tak jednoliaty prúd vzduchu. Viem, nevyzerá to profícky, ale fungujem takto 100 rokov :-) a zatiaľ som nemal dôvod to prerábať.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Airbrush EW-110
PříspěvekNapsal: pon 29.10.2018 16:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
Ano, několik kapek ricínu do laku se opravdu přidávalo.

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Airbrush EW-110
PříspěvekNapsal: pon 29.10.2018 17:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
pepin píše:
já je mám zvlášt, mimo tu tlakovou nádobu na kolečkách---respektive na tom vozejčku s tlakovou nádrží je místo puvodního kompresoru jeden ledničák ale další dva už jsou samostatně vedle--kam se v bytě--dílně vešli.

ta tlaková nádoba má myslím-20/25litru.

s těmi 3mi ledničáky mám pocit, že už to stíhalo setrvalé stříkání tou menší lakýrnickou pistolí, určitě jsem ale plánoval, že bud ještě seženu jeden klasický ledničák, nebo nějaký výkonnější---že se 4 mi už by to bylo opravdu super s rezervou.

Aha, takže velikostně asi jako tohle?
https://www.alza.cz/auto/hecht-2026-d46 ... gLgqPD_BwE

No to už je docela dost velký. Stříkal bych s tím v komoře, která je poměrně malá... No asi tak-přes Vánoce plánuju reorganizaci komory, protože teď tam není k hnutí. Pokud bych viděl, že se tam s tím vejdu, tak bych se případně ozval. Pokud to ještě budeš mít, tak bych se na to třeba přijel podívat, pokud už ne, tak se svět nezboří a budu hledat dál.

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Airbrush EW-110
PříspěvekNapsal: pon 29.10.2018 17:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Kope, ten Hecht asi nemá výstup před redukčákem, na něco je těch plnejch 6 barů taky dobrejch. Sice se to dá nakroutit na redukčáku ale za mě to je mínus. Jedině jestli to není schovaný někde vzadu, na fotkách to prostě není vidět. Taky není vidět pojišťovák, to si snad nemůžou ani dovolit.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Airbrush EW-110
PříspěvekNapsal: pon 29.10.2018 17:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
kope píše:
Aha, takže velikostně asi jako tohle?
https://www.alza.cz/auto/hecht-2026-d46 ... gLgqPD_BwE

.


joo, asi tak nějak--do kumbálu už asi opravdu veliký--mě by se to bývalo taky líbilo menší, ale i ty kompresory s nízkou hlučností byli na noční stříkání stejně hlučný a pouze jeden klasický ledničák nestíhá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Airbrush EW-110
PříspěvekNapsal: pon 29.10.2018 20:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
2 Celeron: o tom Hechtu není řeč, to byl jen odkaz pro pepina, abych si udělal představu o tom, jak je ten jeho samo-domo kompresor cca velký.

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 59 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 56 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz