Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 56 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Tavné lepidlo do pistole
PříspěvekNapsal: ned 16.02.2014 8:08 
Mazák
Mazák

Tavné lepidlo ("takové ty bílé válečky") používám spíše jako fixaci plus izolaci např drátů - takové vyplnění prostoru. Zkoušel jsem s ní kdysi lepit i něco jiného, např. plast ke dřevu a není to úplně ono - moc to nedrží.
A protože mi právě došly všechny zásoby (manželka lepila koberec :) ) a bude třeba objednat další, rád bych se zeptal: Jsou nějaké výrazné rozdíly v typech lepidla? Zatím jsem našel pouze nějaký speciál na opravu dřeva a pak už jen bílé za 60Kč, bílé za 80 Kč, bílé za XY Kč ... prostě jen sáček a nic víc, jedinými paametry je průměr a cena.
Dokonce se nikde nerozlišuje, zda jsou pro pistoli nízko nebo vysokoteplotní, jako by to bylo jedno.
Má cenu si nějak připlácet za trošku dražší?

Profil {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku: Re: Tavné lepidlo do pistole
PříspěvekNapsal: ned 16.02.2014 10:50 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

Rozdíly jsou a obrovské. Jen nevím, jak je identifikovat.

Některá lepidla drží dost málo a odlupují se. Některá zase drží jako ďábel.

Jednou jsem měl tyčinky, které držely tak, že se lepidlo vůbec nedalo odstranit. Ani odloupnout, ani rozehřát a setřít. Za tekutého stavu bylo jakoby "mastné", místo utření jako voda se to jen roztahovalo dál a dál. Nešlo to vůbec dolů ani z hladkých povrchů.

Bohužel tyčinky nemají nějaké značení typů, vlastností a vhodností. Aspoň já jsem ne nic takového nenarazil.

Kdyby někdo věděl, byl bych vděčný...

PříspěvekNapsal: ned 16.02.2014 10:57 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

Obrázky: 0
http://www.g3.cz/cs/catalog/lepidla-3m/ ... m-jet-melt
třeba...

PříspěvekNapsal: ned 16.02.2014 11:17 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

To je sice pěkné, ale neřeší to situaci, kdy přijdeš do drogerie, tam je pár tyčinek v igeliťáku s nápisem: "Tavné lepidlo, průměr 7 mm." A víc nic.

PříspěvekNapsal: ned 16.02.2014 11:50 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Obrázky: 8
Já bych to taky rád věděl... Ty co jsem koupil s pistolí držely fest, pak jsem dokoupil jine a ty jsou o dost horší. Lepidlo se po vytvrzení dá rozdrbat i nehtem.

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: ned 16.02.2014 12:21 
Mazák
Mazák

Jyrry, to vypadá jako něco, co bych v té drogérii nebo jiném shopu očekával - různé typy. Ta lepidla od 3M jsem nenašel ani jako tyčinky. :( Přehlížím je někde?

V běžných shopech je spíš něco takového:
http://www.ges.cz/cz/tl-ggs30-GES07402959.html

http://www.domacitechnika.cz/produkt/varo-vt75233-lepici-tycinky-11-2mm-12ks

nebo

http://www.softcom.cz/eshop/lepici-tycinky-pro-tavne-pistole-150x11mm-20ks_d131134.html

A jaký je v nich rozdíl, to už neuvádějí, takže je to loterie :-(

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: ned 16.02.2014 14:53 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Zkusím dát jeden typ. Podle mojí zkušenosti rozhoduje o vlastnostech barva tavného materiálu. Všimněte si, že některé jsou skoro čiré, některé jsou napůl "mléčné" a jiné téměř bílé. V tom je zakopaný pes. Podle mne jsou nejlepší ty skoro čiré.

Podobná analogie je s oboustranně lepící páskou. Jedna drží perfektně a druhá je na nic. Proč ? Protože jeden výrobce chce vyrábět kvalitní produkt a používá na lepící vrstvu přírodní kaučuk a druhý výrobce chce hlavně min.výrobní náklady a proto použije syntetický kaučuk. Rozdíl ve vlastnostech a využití je diametrální.

PříspěvekNapsal: ned 16.02.2014 15:21 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

Obrázky: 0
chtěl jsem naznačit, že pokud mi nezáleží na výsledku, koupím v drogerii co tam mají.
Pokud chci definované parametry, pohledám informace od výrobce (tady je mnohem větší šance u těch "značkových", než u firmiček které nabízejí jen "Tavné lepidlo pro domácnost" apod.), pak se pokusím najít konkrétní výrobek v maloobchodní síti.
Například:
http://www.hanak-trade.cz/pattex-hot-pa ... 7d5ea42479
a k tomu jse si našel http://www.pattex.cz/content/dam/uac/pa ... y-list.pdf

PříspěvekNapsal: ned 16.02.2014 19:09 
Mazák
Mazák

jyrry píše:
chtěl jsem naznačit, že pokud mi nezáleží na výsledku, koupím v drogerii co tam mají.
Pokud chci definované parametry, pohledám...................

On je spíš problém v tom, že ty kvalitní tavná lepidla se zaručenými parametry nikde nekoupíš v menším balení tak, aby jsi měl doma pět, šest druhů a mohl to použít přesně jak potřebuješ.

PříspěvekNapsal: ned 16.02.2014 21:01 
BAN - uživatel vyhozen z RCManie

žena lepí s tým nejaké vence alebo čo na dušičky.
Sám som to použil 1 x v živote na prilepenie matíc ako zátaž vo Falcone z EPP.
Neviem s tým robiť, nikdy by som nič s tým nelepil, mám veľmi zlý pocit.

PříspěvekNapsal: ned 16.02.2014 21:46 
Nováček serveru
Nováček serveru

Ono taky záleží na typu pistole,na lepení musí mít teplotní regulaci,ty obyč jsou dobrý tak na zadělávání děr a prkotiny.Na lepení to chce mít vysokou teplotu tavení.

PříspěvekNapsal: ned 16.02.2014 22:01 
Mazák
Mazák

to robotmz: někdy si s ní víc pohraj a vyzkoušej :D Lepím s tím kde, co. Zajišťuju kabely, lepím malé obrázky na zeď (na kvalitní omítku), opravuju roztržené sloupky pro šrouby v krabičkách, které nejdou pořádně ničím slepit, vytištěné šablony na různé podklady (plech, překližka, umakart...), upevňuju serva v houboletech. Při opravách konektorů zalisovaných v termoplastu s přelámaným kabelem jednoduše konektor ořežu, zkrátím a přeletuju kabel, zamatlám tavkou a nasliněnejma prstama vytvaruju nový "obal" včetně zeslabeného pružného přechodu, aby se kabel nelámal přes hranu. Slepuju s ní i rámečky na výrobu různých formiček na odlévání a já nevím co všechno. Lepí s ní i depronové modely, včetně výroby závěsů kormidel. Využití je tolik, že to nejde ani vyjmenovat. Osobně si už vůbec nedovedu představit, že bych byl bez ní :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

PříspěvekNapsal: ned 16.02.2014 22:04 

Lark píše:
to robotmz: někdy si s ní víc pohraj a vyzkoušej :D Lepím s tím kde, co. Zajišťuju kabely, lepím malé obrázky na zeď (na kvalitní omítku), opravuju roztržené sloupky pro šrouby v krabičkách, které nejdou pořádně ničím slepit, vytištěné šablony na různé podklady (plech, překližka, umakart...), upevňuju serva v houboletech. Při opravách konektorů zalisovaných v termoplastu s přelámaným kabelem jednoduše konektor ořežu, zkrátím a přeletuju kabel, zamatlám tavkou a nasliněnejma prstama vytvaruju nový "obal" včetně zeslabeného pružného přechodu, aby se kabel nelámal přes hranu. Slepuju s ní i rámečky na výrobu různých formiček na odlévání a já nevím co všechno. Lepí s ní i depronové modely, včetně výroby závěsů kormidel. Využití je tolik, že to nejde ani vyjmenovat. Osobně si už vůbec nedovedu představit, že bych byl bez ní :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

jednoducho ju neviem používať........ :oops:

PříspěvekNapsal: ned 16.02.2014 22:25 
Mazák
Mazák

Neboj, to se poddá. Napřed si s ní slep pár nedůležitých věcí, nebo si něco upatlej, ať přijdeš na to co to potřebuje, a už jí nedáš z ruky :D Jen bacha na to tvarování prstama, ať si nepopálíš prstíky. Musíš vystihnout správný moment (teplotu) a pořádně naslinit!!! Jak se ti to přilepí na prst, tak se pochč.... blahem :mrgreen: Pokud se bojíš, dá se to i dřevěnou špachtličkou, saozřejmě taky nasliněnou, nebo namočenou. Já jsem ale prase, tak to sliním :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

PříspěvekNapsal: ned 16.02.2014 23:10 
Mazák
Mazák

Blog: Zobrazit blog (1)
Sliny fungují, voda ne !

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 56 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další