Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 54 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Čištění pilníků
PříspěvekNapsal: ned 23.12.2018 9:53 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7454
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@Celeron (máš na mysli?): Účinky kyseliny fluorovodíkové při kontaktu s kůží: koncentrace
50 a více %: zbělení kůže a okamžitá bolest, 20 až 50 % bolest opožděná o cca 8 h, pod 20 % prodleva až 24 h.
Vdechnutí par: Otoky a sevření horních dýchacích cest až selhání-poškození plic.
A to i při dermální expozici (=vstup přes kůži), u menších koncentraci projevy nastávají s prodlevou 12 až 36 h.
Toxický efekt (navázání buněčného vápníku a hořčíku) může vést k lokální demineralizaci kostí,
nervovým onemocněním, srdečnímu kolapsu, ...
- Fluorovodík může vznikat vystavením organických sloučenin fluoru vysoké teplotě (ohni).
- Plynný fluorovodík je extrémně dráždivý a lze ho zaznamenat smysly už při koncentraci 0,04 ppm.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Čištění pilníků
PříspěvekNapsal: ned 23.12.2018 11:13 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 8.2.2013
Příspěvky: 173
Velkým tlakem a pistol s malou dírou, slušně se nechá očistit


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čištění pilníků
PříspěvekNapsal: ned 23.12.2018 15:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
Celeron píše:
Ufone a zajisté víš, co ce stane když si kápneš fluorovodíkovku na prst?

njn Jirko, měl jsem tchýni šéfkou laborky v kolínské lučebce ...... docela mě nejdříve vždy školila než mi chemikálie přinesla.....
kianid s H2SO4 jsem také raději nezkoušel jak voní........... :lol: :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čištění pilníků
PříspěvekNapsal: ned 23.12.2018 16:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
guchar píše:
Toxický efekt (navázání buněčného vápníku a hořčíku) může vést k lokální demineralizaci kostí


Tak tak, přesně tohle jsem myslel. Akorát se asi nedá mluvit o "lokálním". Vím o jednom případu, kdy díky proříznutý rukavici přišel dotyčný o koncový článek prstu a po pár měsících mu museli uříznout ještě jeden článek, protože to postupovalo dál. A nebyla to přímo kyslelina z flašky ale jen úklid mokrých zbytků po požáru vitonových těsnění. Z čeho se dělá viton si najdi.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čištění pilníků
PříspěvekNapsal: ned 23.12.2018 16:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
ufon13 píše:
njn Jirko, měl jsem tchýni šéfkou laborky v kolínské lučebce ...... docela mě nejdříve vždy školila

Já bych Ufone radši honem, to co není v citaci smazal. :roll:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čištění pilníků
PříspěvekNapsal: ned 23.12.2018 19:18 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7454
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Viton® (FPM a taky FKP) = fluoro uhlíková pryž (polymer - guma) odolná do 200 °C (krátkodobě až 300)
O-kroužky FPM-VITON
To by se mohlo hodit, pod hlavičky a kolem šroubů, hochům ve vlákně RAKETOVÝ MOTOR


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čištění pilníků
PříspěvekNapsal: pon 24.12.2018 1:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
Celeron píše:
Já bych Ufone radši honem, to co není v citaci smazal. :roll:

já né......
,,lidí je jako s........,,
jak se praví v jednom románu....... :wink: :lol:
a tchýně už stejně není mezi námi......
Ale když už, tak zavzpomínám na mé natáčení s ČT - tenkrát v 90 roce ještě do zpráv..... kdy mi tehdejší ředitel slíbil , že vzhledem k tomu, že nemá žádná tajemství ohledně výroby , slíbil volné natáčení kde budu chtít....... tak jsem chtěl natáčet ve sklepích starých skladů a natočili jsme si krásně vyrovnané a do třetiny do vody ponořené sudy s nápisem ,,zyklon-B,,........soudruh zapoměl , že mám informátory přímo u něj.........Budova už neexistuje , ted je z ní násep nájezdu na nový most v kolíně ten od lázní Jirko určitě znáš, a věř , že modrou zeminu opravdu stačí v láhvi zakápnout kyselinou sírovou a to docela hodně zředěnou a stačí to na likvidaci všeho hmyszu a po hodinové expozici i na myš.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čištění pilníků
PříspěvekNapsal: pon 24.12.2018 20:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
ufon13 píše:
Budova už neexistuje , ted je z ní násep nájezdu na nový most v kolíně ten od lázní Jirko určitě znáš, a věř , že modrou zeminu opravdu stačí v láhvi zakápnout kyselinou sírovou

A kde? mezi labem a tratí a nebo od tratě do města? A co to tam bylo? Draslovka je přece naproti Tesle na starý výpadovce na Kutnou. Lučebka je na konci města směrem na Prahu obojí dost daleko od mostu. No a v Koramu se nejpíš nic takovýho nepoužívalo. Ale o sudech s nějakým svinstvem se mluvilo že jsou naházený v Háninu jestli víš kde to je.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čištění pilníků
PříspěvekNapsal: úte 25.12.2018 1:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
Jirko přesně tam, kde končí novej most na kolínské straně u Futura to celé je navážka z likvidovaných odkališt a skladů ze staré lučebky, a fakt se s tím nemazlili soudruzi.....v tý době (89-91) jsem byl na okrese jako místopředseda svazu ochránců přírody a soudruh vrchní KSČ byl kolega ve stejné organizaci....... opravdu jsem tenkrát věděl (a měl od soudruhů zapůjčeno i písemně) víc než 95% lidí v Kolíně a byl jsem jako ten kdo to má pustit mezi lidi bez ,,vlny násilí,,..........
Příloha:
revoluce převrat.png
revoluce převrat.png
[ 627.3 KiB | Zobrazeno 471 krát ]


Kdyby někdo chtěl vidět jak ,,ufon,, vypadal tenkrát, tak tady je fotka ....je to focené z tribuny asi minutu před tím, než jsem řečnil a právě ty desky s dokumenty o tajném životním prostředí ukázal lidem........A asi 4 minuty před tím, než mě museli kolínští herci eskortovat z tribuny mezi sebe , protože jináč by mě stáhla druhá strana....... což jsem si tenkrát vubec neuvědomil, až video od kamaráda mi to ukázalo ve vší parádě.......
Ale to sem asi nepatří .... tak se stáhnu, jsou vánoce, člověk člověku by měl být nakloněn a né v rozporech pokračovat, tedy jak říkají křestané, kterým nejsem ( u mě to je celoživotní myšlenka nejen sváteční , všechny rozpory je třeba si vyříkat a nechat být......) :wink:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 54 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Petrkem a 38 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz