Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Alergie na laminovací pryskyřici.
PříspěvekNapsal: pon 24.12.2018 22:15 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2010
Příspěvky: 234
Díky chemii a lepku ve stravě se stáváme méně odolní.

Já před deseti lety výrazně omezil bílou mouku,téměř vypustil uzeniny a je to hodně znát.


Já tedy z tvého příspěvku tohle vytrhnu, protože to je naprostá blbost!

Chemie ano, s tím souhlasím, vypuštění uzenin je chvályhodné, ale nešiř tady ten nesmysl s lepkem. Jasně, pokud si dáš denně patnáct rohlíků a troje balení sušenek, tak si způsobíš zdravotní problémy, ale nemůže za to lepek!
Tuhle protilepkovou hysterii spustil...hádej kdo? Úplně stejná lobby, která nám před pětadvaceti lety tvrdila, jak je máslo škodlivé a jak si máme zanášet tělo Kuneroly, ta samá, která nám před nedávnem tvrdila, jak máme denně vypít tři až čtyři litry tekutin, pochopitelně zakoupené v PET lahvi...
Pokud si někdo myslí, že nahrazením obyčejného rohlíku třikrát dražším "celozrnným" nebo z"tmavé mouky" si nějak zvlášť prospěje, měl by si nejdřív zjistit, co v tom třikrát dražším doopravdy je...

Je to na delší debatu, ale člověk bez celiakie či alergie na lepek si omezením či vyloučením lepku ze stravy nijak zdravotně nepomůže!


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie na laminovací pryskyřici.
PříspěvekNapsal: úte 25.12.2018 7:38 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 8.2.2013
Příspěvky: 173
Když jste u těch rukavic, latexové by měli propouštět nějaké složky epoxydu, proto raději používám vinilové.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie na laminovací pryskyřici.
PříspěvekNapsal: úte 25.12.2018 8:29 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 14.11.2013
Příspěvky: 1386
Bydliště: Chocerady
dudaj píše:

Zajímalo by mne , jestli máš zkušenost, jaký je rozdíl ve vlastnostech 285 MGS a LH 385 .
Používal jsem obě a zůstal jsem u LH 385 . Má méně agresivní tužidlo s menšími výpary a lépe se mi s ní pracuje.
Jinak souhlas, že nějaký igelitový rukavice nezabrání proniknutí látek.
Osobně rukavice nepoužívám , ale úzkostlivě dbám na čistotu rukou. Ani si neumí představit pracovat s tkaninou velikosti 1/2 cm do formiček s rukavicemi.


Zkušenosti s lh-385 samozřejmě mám taky.
Tobě na lopatky je to jedno ale jinak je křehčí. Dokonce tak že jsme slaboučkej trup promáčkly prstem skrz.
Navíc se na sebe hůř napojují jednotlivé vrstvy.
Ještě jedna drobnost. Nemá certifikaci pro letectví.
Když máš pořádný rukavice tak je to jedno. Necítíš rozdíl.

_________________
www.havelaircraft.cz
info@havelaircraft.cz
Facebook- Havelaircraft


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie na laminovací pryskyřici.
PříspěvekNapsal: úte 25.12.2018 9:46 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
HavelAircraft píše:
ale jinak je křehčí.


dík, zkusím to taky testnout na křehkost a porovnat.
Moje zkušenost je, že epoxid "zraje" docela dlouho a to i když jde do komory na vyšší teplotu.
Mám doma rok testovací díl ze třech vrstev 80 tkaniny laminovaný LH 385 a mohu ho promačkávat mezi prsty jak chci, ale pouze pruží a nekřupne. Dělal jsem i válcový objekt z jedné vrstvy 80 tkaniny o průměru 4 cm a promáčknout se pochopitelně dal, ale nepoškodil se a nekřuplo v něm.
Používám tužidlo výhradně H 536 . Jednou jsem použil i rychlejší tužidlo, ale kvalita mě přišla subjektivně horší.
285 MGS tvrdla s 285 tužidlem rychleji , takže po stejné době tvrdnutí LH 385 je ještě docela křehké na rozdíl od MGS .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie na laminovací pryskyřici.
PříspěvekNapsal: úte 25.12.2018 10:03 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
sharkmouth píše:
[i]

Je to na delší debatu, ale člověk bez celiakie či alergie na lepek si omezením či vyloučením lepku ze stravy nijak zdravotně nepomůže!


No pečivo kupuji vyjímečně a chleba ještě míň . O celozrnném pečivu ani nemluvím.
Bludy nešířím a co kdo propaguje je mi jedno. Máslo jsem používal vždy, Ramu nikdy a chleba si peču sám - ne ze směsí. Na rozdíl od kupovaného není za 3 dny plesnivý a je dopečený :D .
No a mojí zkušenost s lepkem ? Pokud ho opravdu významně omezím, tak mě chleba nenadýmá a jdu dolů na váze.
Poruším tyto pravidla a vše je okamžitě špatně. Navíc už několik let nemám problémy s pálením žáhy , kdy jsem se dřív bez jedlé sody neobešel. Takže nešířím bludy, ale své osobní zkušenosti. A je mi srdečně jedno, čím se kdo krmí :lol:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie na laminovací pryskyřici.
PříspěvekNapsal: úte 25.12.2018 10:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Myslím, že vynášet nějaká "zaručená" pravidla je nesmysl, protože každý jsme jiný a co někomu působí nepřekonatelné potíže, nemusí na jiného působit vůbec, nebo úplně jinak.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie na laminovací pryskyřici.
PříspěvekNapsal: úte 25.12.2018 11:40 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2010
Příspěvky: 234
chleba si peču sám - ne ze směsí. Na rozdíl od kupovaného není za 3 dny plesnivý a je dopečený

No tak pokud jsi kupoval babišáky a spol, tak se nediv. Naštěstí se dá koupit spousta kvalitního, dopečeného a neplesnivějícího pečiva.

No a mojí zkušenost s lepkem ? Pokud ho opravdu významně omezím, tak mě chleba nenadýmá a jdu dolů na váze.

Ano, může být.

Poruším tyto pravidla a vše je okamžitě špatně. Navíc už několik let nemám problémy s pálením žáhy , kdy jsem se dřív bez jedlé sody neobešel. Takže nešířím bludy, ale své osobní zkušenosti.

No právě, jsou to jen tvé osobní zkušenosti. Pokud je ti okamžitě špatně, máš nějaký problém, možná právě s lepkem. Neznamená to ovšem, že je lepek špatný. Miliony jiných lidí na světě s lepkem problémy nemá.

(Aby bylo jasno, uzeniny prakticky nejím, a když, tak kvalitu, smažené minimálně, všelijaké cukrovinky taky nemusím, paštiky, konzervy a pod. vůbec, chleba si kupuju takový, který mi chutná a od osvědčeného pekaře.)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie na laminovací pryskyřici.
PříspěvekNapsal: úte 25.12.2018 11:50 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Lark píše:
Myslím, že vynášet nějaká "zaručená" pravidla je nesmysl, protože každý jsme jiný a co někomu působí nepřekonatelné potíže, nemusí na jiného působit vůbec, nebo úplně jinak.


Ano souhlas. Problém je , že veškerá životospráva včetně stresu rozhoduje o naší odolnosti a zdraví. Já napsal co pomáhá mě. A hlavně se to projevuje třeba po 10 letech a později . Je to individuální a dlouhodobá záležitost. Když mi 30 letej kluk řekne - já jím všechno a chodím pravidelně chlastat a nemám problém, mohu se jen pousmát. Když to samé bude říkat padesátník, bude štíhlej a bez zdravotních problémů , můžu závidět. Ale takovýho osobně neznám .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie na laminovací pryskyřici.
PříspěvekNapsal: úte 25.12.2018 12:03 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
sharkmouth píše:
Pokud je ti okamžitě špatně,

Napsal jsi něco jiného, než já !
Já nepsal, že je mi okamžitě špatně .
Navíc lidi co mají problém s lepkem, ho musí vypustit. Já ho omezil a doplnil celozrno.
Když budeš číst něco jiného než píši, těžko se domluvíme.
Moje teorie je taková, že střeva zanešená nepropouští některé potřebné látky a celozrno to trochu očistí. Na povídání by toho bylo víc, ale neočekávám, že lidi s jiným názorem ho změní. Můžem naše zkušenosti porovnat za dalších 30 let :D .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie na laminovací pryskyřici.
PříspěvekNapsal: úte 25.12.2018 18:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.5.2003
Příspěvky: 2327
Bydliště: Košice, SK
Ako vyzerajú zanesené črevá?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie na laminovací pryskyřici.
PříspěvekNapsal: úte 25.12.2018 19:15 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
macil píše:
Ako vyzerajú zanesené črevá?


dej si do vyhledávače a zaklikni si obrázky . Něco si určitě najdeš :roll: .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie na laminovací pryskyřici.
PříspěvekNapsal: úte 25.12.2018 20:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.5.2003
Příspěvky: 2327
Bydliště: Košice, SK
Never každej hlúposti z internetu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie na laminovací pryskyřici.
PříspěvekNapsal: úte 25.12.2018 20:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
HavelAircraft píše:
Jestli se někdo bez pořádných rukavic máchá v epoxidu a ředidle tak asi nejde čekat nic jiného než budoucí reakci.
Zásada je na nic z toho nehrabat čistou kůží. Rukavice pořádný latexový nebo nitrilový.

Zkoušels někdy nějaký "tekutý rukavice". Já jsem si přinesl než skončil z vertexu Fistrax. Suprová věc vymáčkneš tubu do dlaně, zamneš rukama jako když se pajcuješ Indulónou a pár minut počkáš. Pak je to odolný 104, 1200, 110Bg15, E15, E1505 a i těm všem novejm, co se netvrdí myšinou. Nakonec se umeješ vodou a mejdlem a jde to dolů. Nepaří se v tom ruce, žádný cancoury z vinilu či latexu. Problém je, že mám poslední a nedá se to sehnat.

HavelAircraft píše:
Další věc je dobrá dílna. Já mám nejmenší dílnu kde laminuju asi 60m3 a ještě s věčně otevřenými dveřmi (nejdou ani zavřít)
To je na malé věci.
Na velké věci laminuju v dílně asi 500m3 kde je malá koncentrace výparů.

Nojo, to je hezký, ale jak to děláš v zimě? 60m3 je dvougaráž, to se ještě vytopit dá, ale 500m3? A jak známo, zima je s tvrdnutím epoxydu dost neslučitelná.

HavelAircraft píše:
Pokud si někdo pokládá kelímek s pryskyřicí na topení a dělá to v dílničce 2x2 metru tak to tělu taky nepřidá.

No to je samozřejmě nesmysl, jednoduchá digestoř z PC větráku a hliníkový krkačky, případně pár tištěných dílů to jisti.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie na laminovací pryskyřici.
PříspěvekNapsal: úte 25.12.2018 22:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
macil píše:
Ako vyzerajú zanesené črevá?

No autor měl asi spíš nam mysli narušenou rovnováhu mikroflóry ve střevech, ale nemusí jít jen o střeva. Naše těla jsou úžasná chemická (a nejen chemická) fabrika, a pokud se o ní řádně nestaráme, tak nám to dá patřičně najevo. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie na laminovací pryskyřici.
PříspěvekNapsal: stř 26.12.2018 3:22 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 14.11.2013
Příspěvky: 1386
Bydliště: Chocerady
Celeron.
Tekutý rukavice jsem zkoušel a neoslovily mě.

Vytápění dílny je můj problém ale ano vytápím obě. A není to nic hrozného.
S tím odsáváním a digestoří si nejsem až tak jistý účinkem. V práci jsme měli odsávací box. A vzhledem k velikosti 3x3 metru to úplně nepomáhalo.

_________________
www.havelaircraft.cz
info@havelaircraft.cz
Facebook- Havelaircraft


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz