Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Alergie na laminovací pryskyřici.
PříspěvekNapsal: stř 26.12.2018 10:08 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Celeron:
Tekutý rukavice jsou pro spousty práce na prd protože trvají dlouho. Sleduj, vezmu rukavice, to je 5 vteřin, něco dělám, zamažu je, hodím do koše, dělám něco jinýho, nebo si vezmu další rukavice - a nezapatlám si tu novou věc co zrovna dělám. pak je zas zahodím a je to. Používám je když stříkám barvy (i akrylový, jde čistě o to, abych měl čistý ruce a nic jima nezapatlal), když dělám s vteřiňákem, když dělám s epoxidem... Je to samozřejmost jako ochranný brýle když hrozí odletující špony při vrtání nebo při pájení tlustých drátů.

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie na laminovací pryskyřici.
PříspěvekNapsal: stř 26.12.2018 14:17 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 30.5.2015
Příspěvky: 133
Ano, problém s alergií na epoxidové a laminační pryskyřice znám velice dobře. Vytvořil jsem si ho tím, že před 40ti roky jsem při nemoci (angína či chřipka ) usilovně modelařil s pomocí Epoxy 1200 a používaného tužidla (tuším že P1). Do té doby mi absolutně žádné epoxidy ani tužidla nevadily. Zřejmě oslabený organismus si vytvořil alergii které jsem se nikdy nezbavil. Nejdříve zarudne kůže a začne pálit, později se začnou dělat puchýřky a kůže se začne loupat až se objeví živá tkáň. Léčení nepříjemné a trvá dost dlouho. Ani po uvedených létech jsem se alergie nezbavil a lepidla musím pečlivě vybírat. Naštěstí je z čeho. S laminováním je to trochu horší. Použil jsem v poslední době laminační pryskyřici od Havel composit. Alergie se dostavila ,ale tužidlo není zřejmě tak agresivní jak kdysi používaná P1 k epoxy 1200 a tak následky nebyly tak hrozné. Pouze zarudlá kůže, pupínky a následně svědivost a náběh na ekzém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie na laminovací pryskyřici.
PříspěvekNapsal: stř 26.12.2018 14:28 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
macil píše:
Never každej hlúposti z internetu.
Na internetu jsem začal hledat až na tvůj dotaz.

obvyklá diskuze - někdo má problém - s čímkoli . Prezentuje ho tady . Já ten problém nemám , protože jsem ho vyřešil. Napíši názor. Načež se začne zpochybňovat můj postup a názor.
Takže opakuji já jsem problém vyřešil a je mi jedno, jestli to někdo zkusí řešit dle mne :D .
Ano na internetu je spousta ptákovin a člověk musí vybírat. Řada věcí se dá odfiltrovat rozumem, řada odzkoušením v praxi.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie na laminovací pryskyřici.
PříspěvekNapsal: stř 26.12.2018 14:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
to HonzaS: Tak nezapomeň, že ve Vertexu si Fistrax patlali na ruce při laminování který trvalo podstatně dýl než 5 minut. Já ho používal na stříkání Celoxem a Epolexem a pří laminování 1.5 m parabol a trupů na pylony, což bylo taky na dlouhý časy. A nebo i při kratší práci kde je potřeba maximální cit v prstech. Rozhodně použití nikomu nevnucuju, jen mě zajímá jestli někdo tekutý rukavice používá a jaký, když už Fistrax nejsou k sehnání.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie na laminovací pryskyřici.
PříspěvekNapsal: stř 26.12.2018 14:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.5.2003
Příspěvky: 2327
Bydliště: Košice, SK
dudaj píše:
Na internetu jsem začal hledat až na tvůj dotaz.

obvyklá diskuze - někdo má problém - s čímkoli . Prezentuje ho tady . Já ten problém nemám , protože jsem ho vyřešil. Napíši názor. Načež se začne zpochybňovat můj postup a názor.
Takže opakuji já jsem problém vyřešil a je mi jedno, jestli to někdo zkusí řešit dle mne :D .
Ano na internetu je spousta ptákovin a člověk musí vybírat. Řada věcí se dá odfiltrovat rozumem, řada odzkoušením v praxi.

Ja nespochybňujem to, že si mal problém a vyriešil ho. Reagoval som na zmienku o zanesených črevách.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie na laminovací pryskyřici.
PříspěvekNapsal: stř 26.12.2018 16:21 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 17.7.2014
Příspěvky: 155
Bydliště: Brno
Obrázky: 6
Zdravím kolegové,

ještě by mě zajímalo v této zajímavé diskuzi kolik spotřebujete měsíčně epoxidu a kolik hodin strávíte měsíčně laminací.
Trošku mě toto téma děsí, protože nemám možnost ani dílny ani stále větrané místnosti v paneláku. Jsem rád za volný jídelní stůl po večerech.
Měsíčně spotřebuji tak 5g L285 s tužidlem na různé opravy a úpravy, samozřejmost je používání rukavic

_________________
Především F3Káčka, ale i něco omotorované se v hangáru najde
Jeti DS-12 Carbon


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie na laminovací pryskyřici.
PříspěvekNapsal: stř 26.12.2018 20:06 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 30.4.2015
Příspěvky: 216
Bydliště: Třinec
Petr S... píše:
Zkus polyesterovou pryskyřici, o nic menší svinstvo, ale nemusela by tam být látka na kterou reaguješ


Polyester je násobně horší svinstvo než epoxid.... To, že je pak problém na něho lepit je jen taková drobná komplikace.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie na laminovací pryskyřici.
PříspěvekNapsal: stř 26.12.2018 20:30 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
modrus píše:
Zdravím kolegové,

ještě by mě zajímalo v této zajímavé diskuzi kolik spotřebujete měsíčně epoxidu

Tak 5 Kg ročně. Rukavice nepoužívám, dílna 6/6 m


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie na laminovací pryskyřici.
PříspěvekNapsal: čtv 27.12.2018 11:14 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 12.11.2008
Příspěvky: 346
Bydliště: Kralupy
Celeron píše:
jen mě zajímá jestli někdo tekutý rukavice používá a jaký, když už Fistrax nejsou k sehnání.


Používám je hodně často (tak, že se zajímám jestli se z těch rukavic do mne taky něco neuvolňuje) a to tyto:
http://www.autolaky-eshop.cz/product/oc ... teln/14993

to HonzaS: ty jsi uživatel modelů tak ti to přijde zbytečný a ztráta času, ale pro nás lepiče a stříkače co práci začínáme tak, že pustím v dílně rádio a namažu ruce.... Umyju když jdu na oběd a poté do postele (s nadsázkou)...

_________________
Jantar 3,5m,Biglift 2,8m 80ccm,ASW28 4m,Staudacher O.S.-20ccm, Solius MPX


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie na laminovací pryskyřici.
PříspěvekNapsal: čtv 27.12.2018 12:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Díky! To vypadá dobře! Píšou klinicky testováno, tak snad jsou OK. Já jsem hledal tekutý rukavice, Gůgl našel jen nějakej sprej. Název "Ochranná pasta..." mě tak nějak nenapadl.
Zkoušels, co to udělá když stříkáš auťákovej dvousložkovej akrylát? Držej? Fistrax měl s akydama (Balakryl a jiný vodovky) problém.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie na laminovací pryskyřici.
PříspěvekNapsal: čtv 27.12.2018 13:59 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 12.11.2008
Příspěvky: 346
Bydliště: Kralupy
Přesně nevím, už se nepamatuji jak na akrylát, často používám na laminaci a na Milesi. Akrylát 2k stříkám finiš a to tuším jsem se zdráhal použít krémové rukavice v obavě před znečištěním podkladu. Ale předpokládám , by měly vydržet a nic nepustit. Je to výrobek od lakýrů.... Balakryl nepoužívám, tak nevím...
Navíc jsem nyní načal nové balení a to obsahuje občas takové zrnka, které časem po zaschnutí opadnou, ale nechtěl jsem aby zůstali na podkladu před stříkáním. Jinde nevadí, navíc po 10 min po nanesení už zrnka nejsou, ...odpadnou.

_________________
Jantar 3,5m,Biglift 2,8m 80ccm,ASW28 4m,Staudacher O.S.-20ccm, Solius MPX


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie na laminovací pryskyřici.
PříspěvekNapsal: čtv 27.12.2018 18:32 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 14.11.2013
Příspěvky: 1386
Bydliště: Chocerady
modrus píše:
Zdravím kolegové,

ještě by mě zajímalo v této zajímavé diskuzi kolik spotřebujete měsíčně epoxidu a kolik hodin strávíte měsíčně laminací.
Trošku mě toto téma děsí, protože nemám možnost ani dílny ani stále větrané místnosti v paneláku. Jsem rád za volný jídelní stůl po večerech.
Měsíčně spotřebuji tak 5g L285 s tužidlem na různé opravy a úpravy, samozřejmost je používání rukavic


S 5ti gramy snad nemůžeš mít alergii.
Já zdělám ročně okolo 100-200kg.

_________________
www.havelaircraft.cz
info@havelaircraft.cz
Facebook- Havelaircraft


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie na laminovací pryskyřici.
PříspěvekNapsal: sob 29.12.2018 17:34 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 17.7.2014
Příspěvky: 155
Bydliště: Brno
Obrázky: 6
HavelAircraft píše:
Já zdělám ročně okolo 100-200kg.

U vás či Veky je to jasné, že to nebude v řádech gramů, ale pokud to čte modelář, který s pryskyřicí pracuje občas a čte tu o přiblížení se do místnosti s kelímkem namíchané pryskyřice atd. může se zaleknout. Proto jsem se zeptal :)

_________________
Především F3Káčka, ale i něco omotorované se v hangáru najde
Jeti DS-12 Carbon


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz [Bot] a 83 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz