Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 23.01.2019 12:00 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
tak jsem to vyzkousel.

cista dyneema 30kg od Ivana
cista kevlarova nit z hobby kingu
rybarska zelena 30kg z rybarny

Testoval jsem lepeni strednim BSIckem tak ze jsem omotal nit kolem spejle a prosytil. Ve vsech trech pripadech doslo k tomu ze po pokusu o rozebrani jsem byl uspesny protoze se nit defacto prorizla sekundakem. Nejhur to slo asi u te rybarske ale prikladam to tomu ze je tlustejsi a spletena z vetsiho mnozstvi vlaken nez dve dalsi. Tudiz se mohl sekundak lepe nacucnout a bylo to i sirsi na proriznuti.

Sekundak pro pojisteni uzlu podle mne bude fungovat dostatecne u vsech trech

Co se tyka mechanicke odolnosti - zkousel jsem je "rezat" pres tupou stranu lamaciho noze. Nejmensi odolnost mel kevlar (cca 8 tahu o delce 5cm), pak nasledovala dyneema (10x) a pak rybarska snura (20x). Je potreba ale opet rict ze snura z rybare je 2-2.5 tlustejsi nez nez modelarska 30kg dyneema. Prvni vlakna zacali povolovat plus minus stejne - takze opet, nejaky teflon nema vliv


Na konec jsem zkousel barvit modelarskou dyneemu. Namocil jsem ji do agamacke akrylky. Barva na dyneeme ramcove drzi ale nikoliv ne na povrchu. Spis drzi uvnitr, mezi vlaknama, z povrchu jde sundat oterem pomerne jednoduse. Na druhou stranu kombinace leskle bile dyneemy a sede barvy mezi vlaknama vytvori pomerne slusny efekt a dovedu si predstavit to v klidu dat na dvouplocha misto ocelového dratu.


Takze kdyz to zhrnu - při stejne tloušťce se bude tam moje dyneema chovat stejne jako cista modelarska. Nevim proc ale vypada to ze rybari trochu predimenzovavaji tloustky (stejna kilova zatez ale 2x tlustější snura). Na SE.5 zpracuju tu zelenou rybářskou ale pokud by se nekam nehodila zelena tak tlustější cista uspinena nejakou sedou barvou bude taky dobra.


Bezny uzlik je po zakapnuti sekundakem bez sance povolit u vsech trech

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 23.01.2019 12:03 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.4.2003
Příspěvky: 10795
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Skvělé shrnutí. Díky.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 23.01.2019 13:41 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11191
Bydliště: Břeclav, ČR
Takový výsledek jsem celkem očekával.

Problém by ale mohl být v jiné věci. CA časem mění strukturu plastů a ty v jeho okolí křehnou. Kevlaru by se to snad týkat nemělo, nicméně krátkodobým testem se to ověřit nedá.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: hary13 a 33 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz