Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 65 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 08.02.2019 16:37 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2005
Příspěvky: 193
Bydliště: Plzen
Velmi se nam osvedcilo pouzit uhlikovou trubku (pro tuhost) a do jejiho vnitrku vlepit ocel cca polovicni delky nez ten uhlik (pro sichr).
Ma to hacky: trubka i ocel. drat musi mit spravny prumer a to vubec nemusi byt snadne opatrit. Jeden drat na centrlesu asi nikdy neobrousi.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 08.02.2019 18:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
dudaj píše:

Tvoje přirovnání má logiku ženy v přechodu :lol: .

Vyrobit akukolvek guľatinu na cnc freze je horsie ako drbat sa pravou rukou za lavym uchom.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 08.02.2019 18:39 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.4.2017
Příspěvky: 246
Mám subjektivní pocit, že než obroušená kulatina do klínu by větší pevnost měla do trubky vložená do kulatiny.

12trubku délky 52cm, do ní souose trubku 10trubku délky 35cm, do ní 8kulatinu délky 20cm.

Upnutí v trupu je široké 9cm

Kulatinu obrousit a vlepil chemickou kotvou.

Co si o tom myslíte?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 09.02.2019 13:21 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4518
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
LV píše:
Vyrobit akukolvek guľatinu na cnc freze je horsie ako drbat sa pravou rukou za lavym uchom.

No vidíš, to už je mnohem lepší přirovnání :D .
A když nemáš tu pravou ruku k dispozici, tak levou se podrbeš v pohodě .
Ale já reagoval na tebe, protože jsi vznesl dotaz, jak se frézuje trubka do kužele a ne co je a není výhodné .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 09.02.2019 14:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2011
Příspěvky: 742
Bydliště: Slavkov u Brna
Obrázky: 0
Už se z tohoto stává vlákno, něco jako na Moje Hobby o rovnání ocelové struny, takže já bych to asi zhrnul asi tak, pokud chce uživatel pevnou kulatinu o průměru 12mm - ať použije třeba tu vodící tyč z T.E.A. tu asi neohne, a její pevnost je určitě větší než tam byla ta původní tyč, a nebo jestli má dost peněz, ať si koupí tyč z titanu, a bude cca na poloviční váze ocelové tyče. Dávat návody na nějaké broušení a pod. je podle mě mimo mísu, kdo mu to obrousí, jako fušku - dnes asi nikdo, a jako oficiální zakázku - no to by byl asi levnější nový model.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 09.02.2019 19:42 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4518
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Rosta2 píše:
. Dávat návody na nějaké broušení a pod. je podle mě mimo mísu, kdo mu to obrousí, jako fušku - dnes asi nikdo, a jako oficiální zakázku - no to by byl asi levnější nový model.


Jako proč ? Mě se ten nápad s obroušením docela líbí. Stačí rozbruška , svěrák a cca 15 minut práce.
Moc netlačit a chladit.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 09.02.2019 21:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2011
Příspěvky: 742
Bydliště: Slavkov u Brna
Obrázky: 0
dudaj píše:

Jako proč ? Mě se ten nápad s obroušením docela líbí. Stačí rozbruška , svěrák a cca 15 minut práce.
Moc netlačit a chladit.


Jo, ale každý není na broušení takový borec jako ty, v loni, se jednomu mému dobrému známému, rozletěl kotouč, na rozbrusce, a už je bez oka. A než něco takového dělat, když úspěch není moc zaručený, tak raději koupit planžetu s mosazným pouzdrem od Graupnera, a úspěch je tady zaručený.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 09.02.2019 23:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
Rosta2 píše:
A než něco takového dělat, když úspěch není moc zaručený, tak raději koupit planžetu s mosazným pouzdrem od Graupnera, a úspěch je tady zaručený.

Planžetu... a na 4kg vetroňa?

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 10.02.2019 12:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2011
Příspěvky: 742
Bydliště: Slavkov u Brna
Obrázky: 0
Tak pokud jedna planžeta bude málo, tak tam dá dvě, já to spočítat neumím, ale ve starém Modeláři bylo těch výpočtů na velikost planžety několik. https://www.lindinger.at/en/supplies-un ... ube-13-3mm

A u pana Kunínského jsou k mání i pouzdra větší, tak jsou určitě k mání i větší ty planžety http://pkmodelar.cz/stavebni-materialy- ... 0mm-148144


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 10.02.2019 12:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
Rosta2 píše:
Tak pokud jedna planžeta bude málo, tak tam dá dvě, já to spočítat neumím, ale ve starém Modeláři bylo těch výpočtů na velikost planžety několik. https://www.lindinger.at/en/supplies-un ... ube-13-3mm

A u pana Kunínského jsou k mání i pouzdra větší, tak jsou určitě k mání i větší ty planžety http://pkmodelar.cz/stavebni-materialy- ... 0mm-148144

Nepoznam horsiu variantu spojky ako je planzeta. To je cele.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 10.02.2019 13:18 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20846
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Kdysi jsem planžety použil na menšího svaháče. Má to ale svá specifika - MUSÍ být v každém místě uzavřená v těsném pouzdru, jinak vybočí ze vzpěru a o zábavu je postaráno. Na větší namáhání bych jí nevěřil; veškeré výpočty jsou k ničemu když jen malinko vybočí. Ono to na papíře vypadá hezky ale realita je poněkud jiná.
Můj názor.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 10.02.2019 17:28 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4518
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Rosta2 píše:

Jo, ale každý není na broušení takový borec jako ty, v loni, se jednomu mému dobrému známému, rozletěl kotouč, na rozbrusce, a už je bez oka.


No vidíš a já znal kluka, co se rozbruškou říznul do ruky. Za to ta rozbruška ovšem nemůže - ani v jednom případě. Taky jsem viděl člověka, co se namotal přes tepláky na soustruh a dalšího co si uříznul prsty na cirkuli.
Takže nechápu, proč to sem tahat. Divím se že vůbec jezdíš v autě, protože smrtelných úrazů v autě je taky pěkná hromada.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 16.02.2019 17:47 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.4.2017
Příspěvky: 246
Většinou kotouč roztrhne, když lidé nedodrží bezpečnost práce a na řezacím kotouči z boku brousí, takže se kotouč u středu zeslabí, slabý střed neudrží odstředivou sílu těžkého obvodu. Na broušení se má zásadně používat př. lameloví kotouč. To samé platí i pro brusku z boku se také nesmí brousit, nebo do něj dělat drážky.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 16.02.2019 17:59 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.4.2017
Příspěvky: 246
Mě se princip planžety, která po vysunutí změkne a má snížit škody při kolizi líbí. Momentálně jsem zalepil nacvakávací zámky od Multiplexu ze stejného důvodu. Nevím jaká planžeta by můj větroň vydržela.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 25.02.2019 20:28 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.4.2017
Příspěvky: 246
Nakonec jsem zvolil nejjednodušší variantu bez úprav křídel titanovou kulatinu průměr 12mm, tak zase není skladem a nemá být 4týdny.

Nevíte kde jinde by ji prodali jen 500mm?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 65 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz