Switch to full style
Pracovní postupy, technologie, finty, grify, nástroje, poznatky jak co nejlépe něco vyrobit, opravit a tak podobně.
Odeslat odpověď

Plexisklo

pon 04.03.2019 17:51

Hezký večer ,

Jednoduchý dotaz ,
kam chodíte pro plexisklo ( čiré či barevné ) tl.3mm

Hlavně aby ho nařezaly na požadovaný rozměr ..!!

Re: Plexisklo

pon 04.03.2019 19:00

V Praze Zenit v Malešicích, ale to je spíše jako velkoobchod a dělají spiše asi přepravní řezy. A pak MK plexi v Modřanech. A pak nějaký reklamky podle objemu. Plexi se dá řezat u truhlaře na lepší pile. Ale je to smrad.

Re: Plexisklo

pon 04.03.2019 19:22

Teď jsem kupoval Plexi 4mm v rozměru 250 x 500 mm, čiré, v Bauhausu, za 150,- Kč. Měli i jiné rozměry a tloušťky. Barvy nevím, to jsem nepotřeboval zjišťovat. Jestli ti to říznou i na jiný rozměr, to nevím.

Re: Plexisklo

pon 04.03.2019 21:33

DAF píše:Teď jsem kupoval Plexi 4mm v rozměru 250 x 500 mm, čiré, v Bauhausu, za 150,- Kč. Měli i jiné rozměry a tloušťky. Barvy nevím, to jsem nepotřeboval zjišťovat. Jestli ti to říznou i na jiný rozměr, to nevím.

Jen pozor na účel co s tím.
V Bauhauzech a spol mají většinou polykarbonát (PC) a nikoliv plexi (PMMA)

Re: Plexisklo

úte 05.03.2019 17:20

Měl jsi pravdu, ale jen částečně :wink: . Není to Plexi, ale není to ani polykarbonát. Je to polystyren 8) . Je otázkou, zda tazatel musí mít jen a pouze Plexi, nebo mu může stačit nějaký takový materiál. Na potřeboval jen kousek průhledné destičky, na materiálu mi v podstatě nezáleželo.

Re: Plexisklo

úte 05.03.2019 18:43

DAF píše:Měl jsi pravdu, ale jen částečně :wink: . Není to Plexi, ale není to ani polykarbonát. Je to polystyren 8) . Je otázkou, zda tazatel musí mít jen a pouze Plexi, nebo mu může stačit nějaký takový materiál. Na potřeboval jen kousek průhledné destičky, na materiálu mi v podstatě nezáleželo.


Asi je to jedno …

Jde o box na 3d tiskárnu …

Re: Plexisklo

úte 05.03.2019 20:05

Tak zkus proběhnout nějaké ty kutilské velkoprodejny a pohledej. Jak jsem psal, já to našel v Bauhausu v Kobylisích. Jsi z Práglu 9 (nevím přesněji) takže buď OBI Prosek, Baumax Letňany, Hornbach Č. Most, nebo ten Bauháč v Kobylisích. Ale jak jsem psal, koupil jsem si desku, ze které jsem uříznul kousek, který jsem potřeboval. Zda ti to dále nakrájí na tebou požadovanou velikost, netuším.

Re: Plexisklo

úte 05.03.2019 23:21

mám zkušenost s plexi z modřan , ochotní a schopní uříznout i slepit cokoli nechávám u nich dělat kryty na modely pro muzea.
Nejsou ale nejlevnější oproti samovýrobě, mají ale i odprodej zbytkových destiček možná by to stačilo-pokud nejde o polymerovku tak asi na barvě plexíku nezáleží.

Re: Plexisklo

čtv 07.03.2019 13:02

ufon13 píše:mám zkušenost s plexi z modřan , ochotní a schopní uříznout i slepit cokoli nechávám u nich dělat kryty na modely pro muzea.
Nejsou ale nejlevnější oproti samovýrobě, mají ale i odprodej zbytkových destiček možná by to stačilo-pokud nejde o polymerovku tak asi na barvě plexíku nezáleží.

Jojo, chtěl jsem před časem kus plexi na pult k vysílačce o tloušťce cca 6mm. Zbytky prodávají za stejnou cenu jako normální rozměr, ale žádné zbytky neměli. Na počkání nic nedělají. Materiál by vyšel asi na 900,-Kč tak to jsem vzdal... Holt firma pro profíky ;-) Místo toho se dá koupit 3mm plexi v Hornbachu za rozumnou cenou.
Pat

Re: Plexisklo

čtv 07.03.2019 15:04

kupuji na Ali

Re: Plexisklo

čtv 07.03.2019 21:44

PatMat píše:Jojo, chtěl jsem před časem kus plexi na pult k vysílačce o tloušťce cca 6mm. Zbytky prodávají za stejnou cenu jako normální rozměr, ale žádné zbytky neměli. Na počkání nic nedělají. Materiál by vyšel asi na 900,-Kč tak to jsem vzdal... Holt firma pro profíky ;-) Místo toho se dá koupit 3mm plexi v Hornbachu za rozumnou cenou.
Pat

njn, asi tak .... zbytky jsou ve výkladu hned vedle dveří když vcházíš na schodiště..... vždy stačilo říci tenhle odřezek bych rád a pak ho spočítá paní za půltem vzhledem k přesnému poměru cena rozměry..... ano není to za hubičku protože to není odpad na skládku.
v hobby marketech nekupuji ani kousky protože jsou obvykle násobně předražené. Pro tebe by asi bylo nejlepší oslovit reklamky..... tam ty odřezky jsou na skládku určené a zaplacené zákazníkem co si koupil desku.
Odeslat odpověď