Switch to full style
Pracovní postupy, technologie, finty, grify, nástroje, poznatky jak co nejlépe něco vyrobit, opravit a tak podobně.
Odeslat odpověď

Čím potáhnout Depron - Styropor

stř 12.06.2019 10:24

Kluci. Potřeboval bych poradit. Rád bych potáhl nějakým papírem hydroplán postavený z 6 a 3mm styroporu z OBI. Vyzkoušel jsem i doporučovaný tzv. kloboukový papír, ale ten se mi při sebemenším kontaktu s vodou, nebo disperzním lepidlem rozpadá. Patrně existuje vícero druhů... Máte prosím někdo s tímto nějaké pozitivní zkušenosti? Jestli by to šlo např. tímto https://www.pelikandaniel.com/?sec=product&id=74877 Předem děkuji za rady :-)
Přílohy
IMG_20190609_073633.jpg

Re: Čím potáhnout Depron - Styropor

stř 12.06.2019 10:38

...kdysi jsem s ním dělal, bez problémů... nějaký balící papír, lepil jsem ředěným Herkulesem.

ZZ
Přílohy
04.jpg
04 (1).jpg
01.jpg
02.jpg
06.jpg

Re: Čím potáhnout Depron - Styropor

stř 12.06.2019 10:42

Možná by šlo zkusit netkanou textilii:
viewtopic.php?f=22&t=86307
"prolakovat herkules, sokrat"

Re: Čím potáhnout Depron - Styropor

stř 12.06.2019 10:56

Kloboukový papír mi dělal to samé (ten co jsem měl, se vyznačoval tím, že na sobě měl v určitých rozestupech proužky ve struktuře materiálu). Musel se vystihnout správný poměr naředění disperze. A natírat štětcem s hodně jemným vlasem a nepřehánět to s množstvím té disperze-spíš víc slabších vrstev. Chce to prostě zkoušet. Víc než kloboukový papír se mi osvědčil "hedvábný papír", do kterého v květinářství balí kytky. Přišlo mi, že je pevnější. Jen nevím, kde ho koupit. Já jsem poprosil o pár archů ochotnou paní v květinářství .

Re: Čím potáhnout Depron - Styropor

stř 12.06.2019 11:33

Ještě jsem vyzkoušel i klasický Vlies, se kterým si při potahování klasické konstrukce docela rozumím. Při lepení disperzí na plnou plochu Styroporu se ovšem negativně projevuje jeho jinak skvělá vlastnost a to minimální propustnost vody..... A to pomíjím problém při případném broušení tohoto, jinak bezva potahového materiálu :-)
Odeslat odpověď