Switch to full style
Pracovní postupy, technologie, finty, grify, nástroje, poznatky jak co nejlépe něco vyrobit, opravit a tak podobně.
Odeslat odpověď

Pětiminuťáky

pát 12.07.2019 23:51

Došel mi tenhle pětiminuťák. Tak jsem hrabal u bráchy a našel tohle. Je nenačatý, minimálně 10 let starý. Překvapilo mě, že flaška "Resin" byla ztuhlá a flaška "Hardener" byla tekutá. Moje zkušenost je opačná, vždy mi zatvrdlo tužidlo. Zkusil jsem "Resin" ohřát v horký vodě, přešlo do tekutýho stavu a vychladnutí je i po dvou dnech tekutý. Setkal jste se někdo s takovým chováním? Zkusil jsem namíchat vzorek 1:1 a normálně ztuhlo a vytvrdlo do kamena. Dá se používat, nemá podstatně zhoršený vlastnosti?
Pak jsem ještě u sebe ve starý dílně našel zapadlej z půlky spotřebovanej Devcon. Dvě malý plechový zubní pasty cca 50 gr. Kupodivu obě složky polotekutý. Vůbec nedovedu odhadnout jak je starej, vím že se dal koupit už někdy v roce 1986, možná i o rok, dva dříve. Nevzpomínáte prosím někdo, kdy se přestal u nás prodávat?

Re: Pětiminuťáky

sob 13.07.2019 5:02

Devcon se stále prodává, jen ne už v plechový zubní pastě. https://www.autodoplnky-prodej.cz/28842-dvouslozkove-lepidlo-5-minut-gel-versachem.html?gclid=EAIaIQobChMIoKj_huiw4wIVl-F3Ch3F9wsVEAYYASABEgKWZ_D_BwE

Zkušenost s ohříváním 10 let starého a ztuhlého lepidla nemám, páč mě nikdy takhle dlouho nevydrží. Pokud s ním chceš ale lepit "boty", nebo ptačí budku, tak proč ne. Na něco co létá bych ho ale já rozhodně nepoužil. Za to těch ušetřených pár korun opravdu nestojí. :wink:

sob 13.07.2019 10:34

Mám Z-poxy 8mým rokem a pořád lepí jako nový.Moc toho sice s tímhle nenalepim,ale lepím,takže v poho.k

sob 13.07.2019 10:53

Mám ho možná i déle a funguje stále stejně. Stačí ohřát. Po čase opět zkrystalizuje. Je to jak med.

sob 13.07.2019 17:04

Devcon jsem někde viděl nedávno i v tubách, něco jako jsou ty lepidla od Pattexu, Alteco apod.

stř 17.07.2019 15:51

Alteco se dvěma tubičkama mi připadá ideální. Nechápu, kdo vymyslel ty paralelní stříkačky. Je sice prima, že je nadávkováno přesně 1:1, ale co se soupravou dále?
Jak dokonale ucpat obě trysky - na to jsem nepřišel, takže po čase (cca měsíc) je systém nepoužitelný :?

stř 17.07.2019 15:55

Používám už dlouho ty dvojstříkačky z Lidlu a tenhle problém nemám. Samozřejmě se nesmí otočit krytka či jinak kontaminovat jedna tryska od druhé.
Odeslat odpověď