Switch to full style
Pracovní postupy, technologie, finty, grify, nástroje, poznatky jak co nejlépe něco vyrobit, opravit a tak podobně.
Odeslat odpověď

Uhlíkový roving

ned 14.07.2019 23:12

Potřebuju vyztužit odtokovku uhlíkovým rovingem, kterej chci vlaminovat mezi spodní a horní potah odtokovky. Mám ho asi 5 metrů, plochej, šířka 7 mm namotanej na kusu kartónu. Ten dobrák, co mi ho odmotával z velkýho balení se s tím moc nes..l. Je na mnoha místech přeloženej a protože tak byl několik let, moc se mu nechce zpátky. Jak ho nejlíp narovnat? Namočit lihem aby změknul a přežehlit vlažnou žehličkou? Nebo stačí jen žehlit na sucho? Nerozláme se při pokusu ty přeložky narovnat?
Díky

Re: Uhlíkovej roving

ned 14.07.2019 23:30

Já bych to zkusil rovnou řehličkou. Teplotu nastavit dle potřeby.

pon 15.07.2019 3:52

Celeron píše:Potřebuju vyztužit odtokovku uhlíkovým rovingem, kterej chci vlaminovat mezi spodní a horní potah odtokovky. Mám ho asi 5 metrů, plochej, šířka 7 mm namotanej na kusu kartónu. Ten dobrák, co mi ho odmotával z velkýho balení se s tím moc nes..l. Je na mnoha místech přeloženej a protože tak byl několik let, moc se mu nechce zpátky. Jak ho nejlíp narovnat? Namočit lihem aby změknul a přežehlit vlažnou žehličkou? Nebo stačí jen žehlit na sucho? Nerozláme se při pokusu ty přeložky narovnat?
Díky

Si robíš prdel?

pon 15.07.2019 6:46

:lol: JJ, to je dobrý...

jenom by mě zajímalo, co si představuješ pod pojmem vlaminovat?

pon 15.07.2019 9:26

Já bych to rovnou vyhodil.
Ale na tohle to bude asi stačit.
Vyrovnal bych to na odtokovku. Přichytil kolíčky a položil na to vršek.

pon 15.07.2019 9:39

Co je nepochopitelnýho na snaze nějak narovnat tohle:
uhlí.jpg

Tady někdo nejspíš neumí číst, psal jsem "při odmotávání z velkýho balení" tak to samozřejmě není již hotovej roving s pryskyřicí.

No a pod pojmem vlaminovat myslím přesně to samý jako HavelAircraft.

pon 15.07.2019 9:58

Laminoval jsi už někdy uhlíkový roving?

pon 15.07.2019 10:10

Jo. A co je na tom divnýho? Hraješ si na slovíčkaření?

pon 15.07.2019 11:00

Pokud jo, tak proč řešíš rovnání rovingu? Na igelitu proválečkuješ a prosystíš epoxidem potřebnou délku rovingu a pokud nejsou přerušené vlákna, tak se po prosycení sám krásně srovná. Ale pokud jsi s ním dělal je divné, že to nevíš.

pon 15.07.2019 11:14

zz píše:Pokud jo, tak proč řešíš rovnání rovingu? Na igelitu proválečkuješ a prosystíš epoxidem potřebnou délku rovingu a pokud nejsou přerušené vlákna, tak se po prosycení sám krásně srovná. Ale pokud jsi s ním dělal je divné, že to nevíš.

Toš asi tak.

pon 15.07.2019 11:23

Ano prosycením L285-kou se apertura rovingu rozpustí, uhlíkový vlákno mírně povolí, ale ty přeložky jsou různě roztancovaný a tak jsem to chtěl trochu srovnat předem.

Re: Uhlíkový roving

pon 15.07.2019 15:20

Ved sa ti to zrovna na tej folii.
Odeslat odpověď