Switch to full style
Pracovní postupy, technologie, finty, grify, nástroje, poznatky jak co nejlépe něco vyrobit, opravit a tak podobně.
Odeslat odpověď

dvouslozkova barva na Oracover

pon 15.07.2019 20:58

Mam dotaz zda bude drzet dvouslozkova barva na oracoveru. Strikal jsem ted haubnu ale je to lehce jiny odstim. Jsem vzal na michani jinou folii a lehce jsem netrefi lodstin. Napadlo me, ze bych teda udelal prostrik od haubny ke kabine tou dvouslozkovou barvou. a udelat prechod do ztracena. Zajimalo by me ale zda bude ta barva na oracoveru drzet. Pokud ne tak to ani zkouset nebudu.

A druhy dotaz je co pouzit jako potah modelu v pripade, ze bych jej chtel priste kompletne striknout do barev. To znamena ze jedna hlavni barva a potom pomoci maskovacich folii vystrikat design. Je to akrobat konstrukcni stavby, tak ze je to hodne odlehceno a nejsou ani na kridlech plne potahy z balzy (stavba je Extra 300 od p. Urbance). Nekde jsem nasel ve foru tento postup pri stavbe Vertiga 3M, ale nemohu si vzpomenout co tam daval za potah a ani to nemohu dohledat. Na WWII co ted stavim to je jasne. Tam mam kompletne tuhe potahy z balzy na celem letadle, tak ze pujde slabe sklo, plnic a po vybrouseni to jeste striknu plnicem a cele do jedne zelene barvy a dekaly nastrikat airbrushem.

Re: dvouslozkova barva na Oracover

pon 15.07.2019 23:17

tak ta otazka na to platno misto oracoveru je POTAHOVÉ PLÁTNO CECONITE Light-2, tak a ted ta barva. Nechce se mi michat a zkouset to vedle a potom znovu, ale asi to zkusim a uvidim.

Re: dvouslozkova barva na Oracover

úte 16.07.2019 0:23

Tak si dojdi k nějakýmu Auto-lako-míchačoj, on se ti koukne na fólii kukátkem a nakvedlá dvousložkovou barvičku na míru. Taky jsem to tak dělal.

Re: dvouslozkova barva na Oracover

úte 16.07.2019 6:42

Ahoj
zrovna teď jsem řešil stejný problém, oracovel jsem nastříkal, přesně jak chceš ty. Ze začátku to bylo bezvadné, měl jsem s toho dobrý pocit. Bohužel jen do chvíle. kdy jsem zůstal v těch vedrech co byly celý den na letišti. Sluníčko zvedlo folii a začal problém, jak ji znovu napnout. Jak to dopadlo je na foto, a skončilo to novým potahem kabiny. Další problém byl, že barva na folii zrovna moc nedržela, sice vydržela běžný provoz, ale musel si na ni sahat jak na peříčko. To by možná šlo vyřešit, stříknutím základu na plasty, to jsem neudělal, ale je to jen moje myšlenka. Takže za mě to nedoporučuji, třeba někdo má jiné zkušenosti, ale mě se to nepovedlo. Co se týká plátna, tak nemám zkušenosti.
Přílohy
IMG_0916[1].JPG
IMG_0917[1].JPG

Re: dvouslozkova barva na Oracover

úte 16.07.2019 14:58

diky za fotky. Tak to zkouset asi anui nebudu. Ja bych to nemel asi tolik strikane. Slo mi pouze o prostrik.
Odeslat odpověď