Switch to full style
Pracovní postupy, technologie, finty, grify, nástroje, poznatky jak co nejlépe něco vyrobit, opravit a tak podobně.
Odeslat odpověď

Svrtání haupny s trupem

ned 01.09.2019 23:01

Dneska jsem osazoval na S3 bílou neprůhlednou laminátovou haupnu. Trup už měl otvory s závitovejma vložkama a tak jsem trochu přemejšlel, jak na to, když se do haupny nedostanu abych těch 8 děr skrz závitový vložky M4 přesně omaloval. Tak jsem vyhrabal 2 malý červený ledky, nastrkal je do závitových vložek, zajistil žvejkačkou, propojil kouskem zapojovacího lanka a rozsvítil je přes malý odpor na jednu plně nabitou 18650-ku LiIon. Na haupně zřetelně prosvítaly budoucí místa tvorů. Svrtal jsem to, zašrouboval šrouby. Postupně jsem takhle udělal zcela přesně všech 8 děr.
Třeba to řešení za pár korun a několik minut někomu pomůže. :)

Re: Svrtání haupny s trupem

pon 02.09.2019 6:16

Já to dělám tak, že na trup nalepím (pomocí izolepy) tužší papír, vyznačím si do něj otvory. Pak nasunu haubnu pod papír, vyznačím otvory a po sejmutí vrtám.

Re: Svrtání haupny s trupem

pon 02.09.2019 10:32

Jo, to jsem taky dríve používal. Ale posledně jsem šáhnul po stříbrný Duct tape 3M z Lídlu a ona šla dolů i s barvou trupu. :oops: Nojo, chtělo to obyčejnou elektrikářskou, ta tolik nedrží.

Re: Svrtání haupny s trupem

pon 02.09.2019 17:44

Celeron píše:Jo, to jsem taky dríve používal. Ale posledně jsem šáhnul po stříbrný Duct tape 3M z Lídlu a ona šla dolů i s barvou trupu. :oops: Nojo, chtělo to obyčejnou elektrikářskou, ta tolik nedrží.

:lol: no jó, když si myslíš, že ta 3 eMková páska bude nejlepší :lol: (někdy asi opravdu jo :wink: ) . Já používám fakt obyčejnou izolepu. Ale vždycky záleží na kvalitě podkladu na modelu a na kvalitě lepidla na pásce. Už jsem také dával pryč lepidlo, které po odtržení pásky zůstalo na podkladu.

Re: Svrtání haupny s trupem

pon 02.09.2019 18:59

Ja to lepím krepovou maliarskou. Zatiaľ šla dole vždy bez podkladu. :wink:
Odeslat odpověď