Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Barvy Chemopur
PříspěvekNapsal: ned 08.09.2019 21:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Nojo. Prase aby se v těch věčných změnách vyznalo. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Barvy Chemopur
PříspěvekNapsal: pon 09.09.2019 5:08 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.1.2013
Příspěvky: 1166
Celeron píše:

Nojo, to je dobrý, mávat tady 10 let zrušenou vyhláškou. :lol:

Otzázka snad zněla od KDY ne? 8O
A zkusil si se podívat čím to je nahrazeno?
Viz REACH - věty R3, R40, R48 (nemusíš si dělat iluze :mrgreen: , že by to snad bylo měkčí nebo jednodušší).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Barvy Chemopur
PříspěvekNapsal: sob 21.09.2019 22:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Dnes jsem se čistě náhodou zeptal v naší technický drogérii, jestli nemají dvousložkový polyuretanový barvy. Překvapila mě odpověď: "Jakej odstín?"
Tak jsem se dal s majitelem do řeči. Má Axapur od Colorlaku. Zajímavý je, že má základ a ten barví pigmentem na přání zákazníka. Ty Chemopury ze začátku vlákna jsou již probarvený od výrobce. Musí se dávat bacha na tužidlo a barvu, starší várky měly míchání 1:4 a novější už jen 1:10 a tužidlo ani barva není navzájem kompatibilní. Minimum je 1 litr, cena dost rozdílná podle odstínu pigmentu.
Dal jsem s ním taky řeč o tom že se nesmí prodávat v maloobchodě jak psal blembondo. Je to blbost, v průvodním listě o tom není ani čárka. Na chemii mu chodí 2-4 x kontrola z životního prostředí a z ČOI a nikdy neměli k jeho sortimentu barev žádný výhrady.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Barvy Chemopur
PříspěvekNapsal: ned 29.09.2019 0:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1714
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
Celeron píše:
Dnes jsem se čistě náhodou zeptal v naší technický drogérii, jestli nemají dvousložkový polyuretanový barvy. Překvapila mě odpověď: "Jakej odstín?"
Tak jsem se dal s majitelem do řeči. Má Axapur od Colorlaku. Zajímavý je, že má základ a ten barví pigmentem na přání zákazníka. Ty Chemopury ze začátku vlákna jsou již probarvený od výrobce. Musí se dávat bacha na tužidlo a barvu, starší várky měly míchání 1:4 a novější už jen 1:10 a tužidlo ani barva není navzájem kompatibilní. Minimum je 1 litr, cena dost rozdílná podle odstínu pigmentu.
Dal jsem s ním taky řeč o tom že se nesmí prodávat v maloobchodě jak psal blembondo. Je to blbost, v průvodním listě o tom není ani čárka. Na chemii mu chodí 2-4 x kontrola z životního prostředí a z ČOI a nikdy neměli k jeho sortimentu barev žádný výhrady.


Tak ještě jednou a jinak.Pokud ten materiál plní VOC 420g/L tak může být prodáván i v maloobchodě.Pak ale nejde o průmyslové materiály.Až půjdeš zase do toho obchodu tak se zeptej čím/jakým/ pigmentem tónuje tu U2072 a zjistíš že jde o tzv. univerzální pigmenty takže ta barva sice funguje ale je to paskvil/snížená odolnost vůči UV/ jen proto aby se to dalo prodávát v maloobchodě.Ještě jednu poznámku k fa. Colorlak...to co udělali s C1106 tedy napínacím lakem by mělo ledacos naznačit=s původní receptůrou to má společný cca název.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz