Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 21.04.2020 17:54 
Nováček serveru
Nováček serveru

Zdravím,
prosím o Vaše zkušenosti s tavnými lepícími tyčinkami pro pistoli z Lídlu Parkside PHPA 4 B3 https://www.lidl-shop.cz/PARKSIDE-Aku-tavna-lepici-pistole-PHPA-4-B3/p100270958. U pistole bylo 6 tyčinek o průměru 7,18-7,20, pokusil jsem je nahradit tyčinkami od stejného výrobce, kterém jsou jen o desetinku menší, ale pistole je nepodává. Prokluzují.
Máte někdo zkušenosti s touto pistolí, hlavně jaké tyčinky do ní kupujete ? Díky

PříspěvekNapsal: úte 21.04.2020 20:28 
Mazák
Mazák

A nechal jsi pistoli pořádně ohřát?
Desetina na průměru by pří řádně prohřáté pistoli neměla hrát roli.

PříspěvekNapsal: úte 21.04.2020 20:57 
Nováček serveru
Nováček serveru

Pistole signalizuje zahřátí po cca minutě, po 10min se automaticky vypíná. Po celou tu dobu to nepodá tyčku, jen to prokluzuje. Je mi to divné že ta desetina může mít vliv.

PříspěvekNapsal: úte 21.04.2020 21:47 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Moje žena tu pistolku používá a kupuje do toho tyčinky u číňana. Vše funguje jak má a to pochybuji , že řeší nějaký průměr. Zkus se poohléhnout v nějakém to CHINA marketu,.
David

PříspěvekNapsal: stř 22.04.2020 11:34 
Mazák
Mazák

Obrázky: 14
A funguje to podávání? Ono totiž pokud se poškodí zadní těsnění tavný komory, tak tavenina kolem tyčky zateče do mechanizmu podávání. Mě takhle odešly dvě "uzavřený" pistole na 10 mm tyčky a od tý doby používám jen "otevřený" pistole, co mají mezi podávacím mechanizmem a tavnou komorou vzduchovou díru, kde je případná netěsnost vidět a tyčka se tam líp chladí.
Ta lidlovka vzduchovou díru nemá a tak nevíš, co se za komorou děje.
No a je to navíc bateriovka, pokud jsou baterky nějaký divný, tak třeba ani nedokážou dodat tolik energie, aby se tyčka pořádně roztavila a vytékala tryskou a proto další nejde do komory natlačit.

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: stř 22.04.2020 12:12 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

Tu pistoli mám taky a stejný problém. Na průměr je velmi citlivá. Na spoušti je uvnitř šprajcovadlo, které skřípne a tahá tyčku. Pokud je tyčka menší, tak se to nezachytne a nevzpříčí. Zabudoval jsem do toho dvě špičky z jehly, takže tyčka neprokluzuje. Jenže pokud se objeví nějaká větší, tak to zase nefunguje. Hroty se zakousnou natolik, že se to neuvolňuje a se spouští to chodí dopředu a zase dozadu...

Nějak tu konstrukci nezvládli.

PříspěvekNapsal: stř 22.04.2020 12:19 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Obrázky: 0
Stejná pistole, stejný problém. viz viewtopic.php?p=1431670#p1431670
Leží tak teď v regálu s krabicí nepoužitých tyčinek taky z Lidlu a když už tavku potřebuji použít, tak raději použiju malou na 7mm tyčky.

PříspěvekNapsal: stř 22.04.2020 12:33 
Nováček serveru
Nováček serveru

Posun poškozený nebude. Hned poté co jsem protlačil (prstem) zkrz tu neoriginální tyčku jsem použil jednu z těch co byla přiložena v balení, a tu pistole podává bez problémů. Snad to záleží na adhezi povrchu, nevím. Každopádně všem děkuji.

PříspěvekNapsal: stř 22.04.2020 13:38 
Mazák
Mazák

Asi mě taky čeká nákup nové tavné pistole.Kterou mi ,chlapi,doporučíte jako opravdu solídní,na to moje občasné lepení spíše něco levnějšího asi tak do 500Kč,nebo je to na trošku solidní pistoli malá částka?Předem moc dík:

PříspěvekNapsal: stř 22.04.2020 15:05 
Mazák
Mazák

Obrázky: 6
Řešil jsem stejný problém s Lídlovkou. Mám v šuplíku i nového Dremla ale než jsem ho použil, měli v Lídlu tu stejnou ve výprodeji za půlku,.......
Světě div se já ji opět koupil :lol: :lol: :lol: a kupodivu žere i ty tyčky co ta stará nechtěla :D .
Nicméně příčina mi neni jasná. Napadá mne že tu starou Lídlovku jsem měl víc než 2 roky, jestli se třeba u ní opotřebením
nesnížila teplota tělesa a tím i nutná síla na posuv tyčinky možná z toho důvodu to prokluzovalo,.... ale zodpovědně nevím.

PříspěvekNapsal: stř 22.04.2020 16:45 
Administrátor serveru
Administrátor serveru

Obrázky: 295
Blog: Zobrazit blog (3)
Jardátor píše:
Asi mě taky čeká nákup nové tavné pistole.Kterou mi ,chlapi,doporučíte jako opravdu solídní,na to moje občasné lepení spíše něco levnějšího asi tak do 500Kč,nebo je to na trošku solidní pistoli malá částka?Předem moc dík:

Jednoznačně tuhle: https://www.naradionline.cz/dremel-940- ... -195c.html
Největší výhodou je, že jako jediná, co jsem měl, tak z ní neodkapává roztavené lepidlo.

PříspěvekNapsal: stř 22.04.2020 17:27 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

TomasC píše:

Jednoznačně tuhle: https://www.naradionline.cz/dremel-940- ... -195c.html
Největší výhodou je, že jako jediná, co jsem měl, tak z ní neodkapává roztavené lepidlo.

Souhlas. Chtěl jsem ti jí poradit, a TomasC mě o chvilku předběhnul.
Akorát.... má o něco vyšší teplotu než ostatní pistole (195°C), takže někdy to může být na škodu, některé lepené materiály tu vyšší teplotu těžce nesou (plasty). Někdy to může být výhoda. Ale funguje 100%, profi!
Kupoval jsem jí v OBI.

PříspěvekNapsal: stř 22.04.2020 18:32 
Mazák
Mazák

Obrázky: 14
Já mám asi 4 roky tuhle: https://lepici-pistole.heureka.cz/extol-premium-8899002-gg-180-e/
Lepím s ní podlahový topný rohože na beton. Každej rok skrz ní proženu 4-5 velkých kilových balení tyček a zatím naprosto žádnej problém.
Ale je to takový velký hovado do ruky, něco jako 45 Magnum Desert Eagle. :)

PříspěvekNapsal: stř 22.04.2020 20:43 
Mazák
Mazák

Ač používám tavku z 90% oproti lepidlu při smolení mých výtvorů tak nemám v úmyslu tvrdit že mám dokonalou pistoli.Má označení HES GLUE GUN,koupil jsem ji někdy hoodně dávno( v r.2000?)v Německu v Kaufu za 8 Eček a používám ji permanentně na vše a sem tam se najdou v balení tyčky o trochu slabší a než zabere posun tak ji trochu zezadu postrčím a posun se chytne.Spíš mi jde o to když jsem shlédl Tomasovu tavku Dremel tak k ní je nabídka tyček za docela velký peníz,je v kvalitě oproti Kauflandtyčkám (12ks/69Kč) nějaký rozdíl??Používám stále tavku protože při mé frekvenci smolení bych v UHUPORU prolepil majlant a když koukám že ty Dremelky stojí 2x tolik tak to by se mi docela hobby prodražilo a to by snad lepidlo vyšlo levněji.

PříspěvekNapsal: čtv 23.04.2020 8:46 
Mazák
Mazák

Dík za doporučení,objednám tu "Dremelku",dá se koupit za solidní cenu,tak snad bude dlouho a dobře sloužit.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další