Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 05.05.2020 6:28 
Mazák
Mazák

Petr Budai píše:
Mne by spíš zajímalo, jaké je na nové pistoli originální těsnění, y jakého materiálu a jaký tvar.
jestli myslíš pořádnou průmyslovou stříkací pistoli nebo obecně jehlové ventily v vedení a řízení barev v průmyslu, tak tam je obvykle grafitem plněný tvarový PTFE "kroužek" dotlačovaný (předepínaný) pružinou. Funguje to celkem bezproblémově.
Jediný problém je v tom, že to nesmí být tak neuvěřitelně strojařsky zprasené, jako tyhle čínský kropítka (vřele doporučuji si zkusit změřit nesouosost jehly a tý díry pro tu ucpávku v té čínské "pistoli") - u některých "povedených" 8O kusů je to běžně celé nesouosé (předek a zadek a to vedení - takže všechno) klidně i o 0.8 (!!!) mm.

PříspěvekNapsal: úte 05.05.2020 9:46 
Mazák
Mazák

Obrázky: 14
No jasně většina modelářů zde má doma průmyslový stříkací zařízení. :roll:
Před pár lety jsem měl půjčenej EcoGun 116 od EST (bývalý Kovofiniš), což je profi pistole za skoro 15 tyček a žádnej zázrak to nebyl, plivala kapky, protože vzduchová spoušť otvírala velkým rázem i když předběh proti barvě měla správnej. Štelování průtokovýho ventilu vzduchu ani tlaku z kotle na to nemělo moc vliv. S poklonou jsem ji vrátil. To mě Extoolka za 6 stovek nikdy nedělala. :wink:

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: úte 05.05.2020 10:43 
Mazák
Mazák

Obrázky: 10
Dürr EcoGun 116 rozhodně nestojí 15K...leda by byla pozlacená.V rámci mé bývalé profese jsem měl možnost vyzkoušet jak Sata tak Iwata tak DeVilbiss pistole a Dürr/EST se rozhodně nemá za co stydět.Největší objem výroby Dürr jsou průmyslové stříkací hlavy to byl taky důvod proč to Němec koupil a dnes je na těchto výrobcích made in Germany.Výroba běží u nás a přidaná hodnota zůstane v Německu...
To jen taková odbočka od těsnění...Snažím se naznačit že na takové to domácí stříkání stačí i Čínská pistole ovšem kvalitu ocení jen ten kdo tu pistoli musí držet každý den v ruce.Pokud jakákoli pistole ze značek co jsem tu vymenoval dělá problém tak chyba jde vždy odstranit.U Číny je to většinou vlastnost protože ty pistole jsou opravdu špatně vrtané=vlastní zkušenost.

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: úte 05.05.2020 12:32 
Mazák
Mazák

Obrázky: 14
blembondo píše:
Dürr EcoGun 116 rozhodně nestojí 15K...leda by byla pozlacená.

Nevím, jak se ceny od tý doby změnily ale autolakýra, co mi ji půjčoval, tvrdil že je za 15K. Když koukám na net, tak pohledově stejná Dürr EcoGun 119 stojí i dnes skoro 13K.

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: úte 05.05.2020 13:14 
Mazák
Mazák

Obrázky: 10
Ceny se změnily tak že jak to koupil Dürr AG všechno zdražilo o cca 30% a stopla se výroba náhradních dílů na vyběhlé modely což dle mě byla velká deviza EST.I na starou pistoli šly koupit díly.To už ale odbíhám od tématu.Snad to nevadí. :wink:

Profil Soukromé album  

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2