RCmania.cz - web pro modeláře a modely
http://rcmania.cz/

Přenašečka na Oramask
http://rcmania.cz/viewtopic.php?f=18&t=87930
Stránka 1 z 1

Autor:  Celeron [ úte 05.05.2020 13:06 ]
Předmět příspěvku:  Přenašečka na Oramask

Potřebuju maskovat Oramaskem před stříkáním dalšího odstínu barvy. Je to ale spousta drobných písmen, takže po vyřezání na ploteru je to nutný vyloupat a přenýst přenašečkou. Jenže jak známo, Oramask má sníženou athezi lepidla. No a když použiju kalsickou reklamkářskou přenašečku, tak má athezi podobnou jako Oramask.
Netušíte prosím někdo, jak se přenašečky s malou athezí jmenujou a kde je splašit?
Na velký písmo se dá použít "pupková" metoda, požadovanej kus přenašečky se přilepí na mikinu co má lepič na sobě. Ona posbírá trochu bordelu z oblečení a míň pak lepí. Ale na malý písmo je to značně nespolehlivý. Ach jo, chybí mi Lark se svým řezacím Silhouette a zkušenostma, co kolem toho měl. :cry:

Autor:  Michal Matějka [ úte 05.05.2020 13:27 ]
Předmět příspěvku:  Re: Přenašečka na Oramask

tak tu přenašečku párkrát nalep a sundej např. na kus hadru. Tím se sníží její lepivost. Dělal jsem to tak taky.

Autor:  tomashr [ úte 05.05.2020 13:36 ]
Předmět příspěvku:  Re: Přenašečka na Oramask

Michal Matějka píše:
tak tu přenašečku párkrát nalep a sundej např. na kus hadru. Tím se sníží její lepivost. Dělal jsem to tak taky.


Tys to, na co reaguješ, evidentně nedočetl, viď ? :mrgreen: :mrgreen:

Jinak k dotazu - asi by se hodilo něco jako Oracal LT95, prostě přenosovka s nízkou lepivostí, ale férově dodávám, že ač Silhouette mám, tak zrovna tohle jsem nezkoušel.

Autor:  Michal Matějka [ úte 05.05.2020 17:41 ]
Předmět příspěvku:  Re: Přenašečka na Oramask

tomashr píše:
Tys to, na co reaguješ, evidentně nedočetl, viď ?


nečetl no :D :D :D

Autor:  Celeron [ úte 05.05.2020 20:01 ]
Předmět příspěvku:  Re: Přenašečka na Oramask

tomashr píše:
že ač Silhouette mám,

Co máš, starej Portrait, nebo novejší Portrait2? Nebo něco lepšího jako Cameo 3? Ty jsou nyní v akci a tak nad jedním dost přemejšlím. Je to nekonečná A3, nabídkovka s doporučením osoby co ho již vlastní 8300,- CZK včetně DPH je docela lákavá.
Kolik ti v tom vydrží kudla a řezací podložka na běžným vinilu?

Autor:  tomashr [ stř 06.05.2020 7:32 ]
Předmět příspěvku:  Re: Přenašečka na Oramask

Portrait 2, ostatně teď v RCR vyšel ode mne článek o něm.
Řezací podložka není až tak podstatná, vinyl řežeš častěji bez ní (umí roli i listy), nůž mám zatím původní, už jsem zkoumal možnosti vyměnit jen čepel a asi to půjde.
Ad Cameo - Cameo 3 je proti Portrait 2 funkčně reálně identické, jen širší (na pohled umí více, ale ve výsledku se neliší), až Cameo 4 je opravdu v pár věcech vylepšeno.

Ještě k té lepicí podložce - dá se koupit i docela levně alternativní, mám tu dvě náhradní. Ale reálně mám pořád původní právě kvůli tomu, co píšu výše - nejvíc se řeže klasický vinyl a ten se řeže častěji bez podložky než s ní.

Autor:  tomashr [ stř 06.05.2020 7:53 ]
Předmět příspěvku:  Re: Přenašečka na Oramask

Jo a ještě poznámka ke koupi - určitě se podívej na Amazon.DE, zrovna u Sillhouette jsou ceny v Německu vesměs levnější, někdy i o dost (někdy taky ne). Co jsem se díval, tak na první kouknutí je Cameo 4 z Amazonu za v podstatě stejnou cenu jako Cameo 3 u nás, možná se najde i něco ještě lepšího...

Autor:  Celeron [ čtv 07.05.2020 16:55 ]
Předmět příspěvku:  Re: Přenašečka na Oramask

tomashr píše:
Jo a ještě poznámka ke koupi

Poslal jsem Ti SZ.
Díky za případnou odpověď.

Autor:  Celeron [ čtv 14.05.2020 18:20 ]
Předmět příspěvku:  Re: Přenašečka na Oramask

Tak Portrait II řeže jak víno. Opravdu umí šířku A4 max 3 m. Zatím jsem řezal 1,4m v kuse. Akorát pokud není originální role Ora(fólie) a pruhy se stříhají ze širší, musí se to dělat přesně, hlavně kolmo na zakládací hranu, jinak se při velký dýlce řezání může fólie posunout v dráze plotteru do strany. Na formátu A4 to nevadí, ale po každých 294 mm se ta chyba vlastně vynásobí dvěma.
Dobrej pomocník, když si představím, že jsem to ještě minule rozměřoval a pižlal očním skalpelem podle pravítka. :wink:
Zkusil jsem taky Oracover na potahování, bohužel atheze fólie k voskovýmu papíru je tak malá, že řezací nůž fólii na malých plochách shrnuje. Na větších plochách nad cca 2 dm2 to vcelku jde.

Autor:  Celeron [ sob 16.05.2020 17:30 ]
Předmět příspěvku:  Re: Přenašečka na Oramask

Vážení, asi tu bude pár lidí, co má přístup k řezacímu ploteru svýmu, nebo v reklamní agentůře a řeže na něm z maskovací nebo z reklamkový fólie písmenka na letadla. Jakou nejmenší výšku písmen se vám podařilo vyřezat, vyloupat a pak přenýst na model?
Hlavně mě zajímá maskovačka, kde se písmenka budou následně "pozitivně" stříkat. U písmen vyřezaných z reklamky fólie je to trochu jednodušší, atheze lepidel je mnohem větší než u maskovačky.
Mě se pod 6 mm výšky nepodařilo z maskovačky nic přenýst, šílená pakárna vyloupat a ještě větší pakárna stáhnout z maskovačky krycí papír, kterej drží násobně víc než lepidlo přenašečky.
Díky!

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/