Switch to full style
Pracovní postupy, technologie, finty, grify, nástroje, poznatky jak co nejlépe něco vyrobit, opravit a tak podobně.
Odeslat odpověď

Rozměrové podklady do CorelDraw

čtv 07.05.2020 10:14

Grafik ode mě potřebuje půdorysy ploch modelu na který pak bude kreslit grafiku v CorelDraw a následně řezat.
Corel vůbec neznám a grafik bude až příští týden. Tak mám dotaz, zda se dá do Corelu ve správným měřítku importovat DXF soubor, kterej má v jedný hladině ten půdorys a pak jde použít jako podklad pod kreslící plochu Corela.
Nebo i jinak, pokud do další hladiny namaluju texty a grafiku, importuje se to taky do Corela napřímo aby je nemusel obkreslovat?
Nerad bych to kreslil v Cadu zbytečně a tahat dvouplošáka ke grafikovi je nereálný.
Díky

Re: Rozměrový podklady do CorelDraw

čtv 07.05.2020 11:13

Pošli něco ve více hladinách v dxf, prubnu to. To jsem zatím (asi) nezkoušel.

Ale dxf to naimportuje s přesností na 0,001 a pak po úpravách a dalším exportu to funguje třeba na NC mašinách.
Není Corel takové ořezávátko, jak to třeba vypadá :-)

Problém může být verze dxf, celkem spolehlivě funguje formát Autocad 2000 ... ty novější pak kus od kusu...

Re: Rozměrové podklady do CorelDraw

čtv 07.05.2020 11:46

Díky za nabídku. Zkusím v dalších hladinách něco namalovat a natextovat. Když to pošlu v základním DXF R14, tak by to měl být čistý formát bez všech krávovin, co tam dávají další verze a dělají potom nekompatibilitu. Dej mi prosím do SZ kam to poslat.
Odeslat odpověď