Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Přenašečka na Oramask
PříspěvekNapsal: úte 05.05.2020 12:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Potřebuju maskovat Oramaskem před stříkáním dalšího odstínu barvy. Je to ale spousta drobných písmen, takže po vyřezání na ploteru je to nutný vyloupat a přenýst přenašečkou. Jenže jak známo, Oramask má sníženou athezi lepidla. No a když použiju kalsickou reklamkářskou přenašečku, tak má athezi podobnou jako Oramask.
Netušíte prosím někdo, jak se přenašečky s malou athezí jmenujou a kde je splašit?
Na velký písmo se dá použít "pupková" metoda, požadovanej kus přenašečky se přilepí na mikinu co má lepič na sobě. Ona posbírá trochu bordelu z oblečení a míň pak lepí. Ale na malý písmo je to značně nespolehlivý. Ach jo, chybí mi Lark se svým řezacím Silhouette a zkušenostma, co kolem toho měl. :cry:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Přenašečka na Oramask
PříspěvekNapsal: úte 05.05.2020 12:27 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.1.2011
Příspěvky: 585
Bydliště: Žebrák
tak tu přenašečku párkrát nalep a sundej např. na kus hadru. Tím se sníží její lepivost. Dělal jsem to tak taky.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přenašečka na Oramask
PříspěvekNapsal: úte 05.05.2020 12:36 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Michal Matějka píše:
tak tu přenašečku párkrát nalep a sundej např. na kus hadru. Tím se sníží její lepivost. Dělal jsem to tak taky.


Tys to, na co reaguješ, evidentně nedočetl, viď ? :mrgreen: :mrgreen:

Jinak k dotazu - asi by se hodilo něco jako Oracal LT95, prostě přenosovka s nízkou lepivostí, ale férově dodávám, že ač Silhouette mám, tak zrovna tohle jsem nezkoušel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přenašečka na Oramask
PříspěvekNapsal: úte 05.05.2020 16:41 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.1.2011
Příspěvky: 585
Bydliště: Žebrák
tomashr píše:
Tys to, na co reaguješ, evidentně nedočetl, viď ?


nečetl no :D :D :D


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přenašečka na Oramask
PříspěvekNapsal: úte 05.05.2020 19:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
tomashr píše:
že ač Silhouette mám,

Co máš, starej Portrait, nebo novejší Portrait2? Nebo něco lepšího jako Cameo 3? Ty jsou nyní v akci a tak nad jedním dost přemejšlím. Je to nekonečná A3, nabídkovka s doporučením osoby co ho již vlastní 8300,- CZK včetně DPH je docela lákavá.
Kolik ti v tom vydrží kudla a řezací podložka na běžným vinilu?


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přenašečka na Oramask
PříspěvekNapsal: stř 06.05.2020 6:32 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Portrait 2, ostatně teď v RCR vyšel ode mne článek o něm.
Řezací podložka není až tak podstatná, vinyl řežeš častěji bez ní (umí roli i listy), nůž mám zatím původní, už jsem zkoumal možnosti vyměnit jen čepel a asi to půjde.
Ad Cameo - Cameo 3 je proti Portrait 2 funkčně reálně identické, jen širší (na pohled umí více, ale ve výsledku se neliší), až Cameo 4 je opravdu v pár věcech vylepšeno.

Ještě k té lepicí podložce - dá se koupit i docela levně alternativní, mám tu dvě náhradní. Ale reálně mám pořád původní právě kvůli tomu, co píšu výše - nejvíc se řeže klasický vinyl a ten se řeže častěji bez podložky než s ní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přenašečka na Oramask
PříspěvekNapsal: stř 06.05.2020 6:53 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Jo a ještě poznámka ke koupi - určitě se podívej na Amazon.DE, zrovna u Sillhouette jsou ceny v Německu vesměs levnější, někdy i o dost (někdy taky ne). Co jsem se díval, tak na první kouknutí je Cameo 4 z Amazonu za v podstatě stejnou cenu jako Cameo 3 u nás, možná se najde i něco ještě lepšího...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přenašečka na Oramask
PříspěvekNapsal: čtv 07.05.2020 15:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
tomashr píše:
Jo a ještě poznámka ke koupi

Poslal jsem Ti SZ.
Díky za případnou odpověď.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přenašečka na Oramask
PříspěvekNapsal: čtv 14.05.2020 17:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Tak Portrait II řeže jak víno. Opravdu umí šířku A4 max 3 m. Zatím jsem řezal 1,4m v kuse. Akorát pokud není originální role Ora(fólie) a pruhy se stříhají ze širší, musí se to dělat přesně, hlavně kolmo na zakládací hranu, jinak se při velký dýlce řezání může fólie posunout v dráze plotteru do strany. Na formátu A4 to nevadí, ale po každých 294 mm se ta chyba vlastně vynásobí dvěma.
Dobrej pomocník, když si představím, že jsem to ještě minule rozměřoval a pižlal očním skalpelem podle pravítka. :wink:
Zkusil jsem taky Oracover na potahování, bohužel atheze fólie k voskovýmu papíru je tak malá, že řezací nůž fólii na malých plochách shrnuje. Na větších plochách nad cca 2 dm2 to vcelku jde.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přenašečka na Oramask
PříspěvekNapsal: sob 16.05.2020 16:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Vážení, asi tu bude pár lidí, co má přístup k řezacímu ploteru svýmu, nebo v reklamní agentůře a řeže na něm z maskovací nebo z reklamkový fólie písmenka na letadla. Jakou nejmenší výšku písmen se vám podařilo vyřezat, vyloupat a pak přenýst na model?
Hlavně mě zajímá maskovačka, kde se písmenka budou následně "pozitivně" stříkat. U písmen vyřezaných z reklamky fólie je to trochu jednodušší, atheze lepidel je mnohem větší než u maskovačky.
Mě se pod 6 mm výšky nepodařilo z maskovačky nic přenýst, šílená pakárna vyloupat a ještě větší pakárna stáhnout z maskovačky krycí papír, kterej drží násobně víc než lepidlo přenašečky.
Díky!


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz