Switch to full style
Pracovní postupy, technologie, finty, grify, nástroje, poznatky jak co nejlépe něco vyrobit, opravit a tak podobně.
Odeslat odpověď

Re: Barvení/úprava plastové kabiny

čtv 04.06.2020 8:06

Nad tím jsem také přemýšlel, ale pak se to začne třeba loupat a s opravou to bude komplikovanější...kabinu plánuji přilepit vteřiňákem. Z venku to při opravě mohu jen přetřít a bude.

Ráno jsem na to koukal a barva na tom drží...nehtem bych to určitě orýpnul, ale to bych udělal asi s jakoukoliv jinou barvou.

Každopádně se poptám po nějakém laku...nevím jestli by se pod něj nehodil ještě základ na plasty. Jen netuším co by to udělalo a zdali by to zůstalo průhledné....asi to ozkouším na nějaké petce.

Re: Barvení/úprava plastové kabiny

čtv 11.06.2020 9:39

Tak jsem kabinu tak nějak dobastlil...několikrát jsem to předělával. Nejdříve jsem lehce obrousil, stříkl základem na plast a pak štětcem ve 2 vrstvách natřel (vodou ředitelná barva). Barva drží obstojně. Není to nezničitelné, ale něco by to mohlo vydržet.

Každopádně je lepší to nastříkat (airbrush/sprej) než štětec, tak aby to dělalo tenkou vrstvu. Při odstraňování maskovací pasky se mi to trošku odlouplo...nejspíše následkem silnější vrstvy barvy.

Chtěl bych to ještě trochu ochránit a napadlo mě toto:
Přestříkat celou kabinu základem na plasty a pak přestříkat bezbarvým lakem. Nemáte s tím někdo zkušenosti?

Re: Barvení/úprava plastové kabiny

pát 12.06.2020 7:41

Myslím, že zbytečné "drámo". Sice pozdě, ale přece - tyto malé kabinky jsem vždy stříkal bez jakéhokoliv základu Humbrolkou nebo Revellkou, vymaskování pomocí malířské krepové pásky (nebo Maskolu pro kitaře). Drží to léta...v některých případech jsem orámování udělal samolepící tapetou odpovídající barvy. Osobně bych už do toho nevrtal, pokud na tu kabinu nechceš přistávat, tak nevidím důvod další ochrany.
Odeslat odpověď