Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: První nažehlování folie - Oracover
PříspěvekNapsal: pon 15.06.2020 15:26 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.1.2012
Příspěvky: 242
Bydliště: Kroměříž
ahoj, jdu si k Vám o radu.

Chystám se poprvé potahovat balsové křídlo (stavebnice Ehawk) o rozpětí 1520mm. No jelikož to byla moje první stavebnice, spojení obou půlek není úplně ok, je tam mezera. Napadlo mě obě půlky slepit dohromady, mezeru ve spoji doplnit balsou a balsa tmelem, přebrousit a pak potáhnout.

Můj dotaz, dá se v pohodě potáhnout křídlo vcelku o rozpětí 1520? Mám na to nachystaná klasický Oracover.


Přílohy:
křídlo1.jpg
křídlo1.jpg
[ 78.33 KiB | Zobrazeno 2587 krát ]

křídlo2.jpg
křídlo2.jpg
[ 74.35 KiB | Zobrazeno 2587 krát ]

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 15.06.2020 16:04 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.7.2017
Příspěvky: 259
Bydliště: Olomouc
Obrázky: 62
Ahoj.
Vcelku se to nejspíš potáhnout dá - ale proč? Křídlo máš dělené,ne? Koukni na https://www.rc-zoom.cz/e-hawk-1500-kit-stavba-7-dil-1/
S62

_________________
FunCub,Solius,Texas-"Rudý skřet", Middle Stick, Admirál II... + Graupner Mx-20 Hott


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 15.06.2020 23:37 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.1.2012
Příspěvky: 242
Bydliště: Kroměříž
Sagitt62 píše:
Ahoj.
Vcelku se to nejspíš potáhnout dá - ale proč? Křídlo máš dělené,ne? Koukni na https://www.rc-zoom.cz/e-hawk-1500-kit-stavba-7-dil-1/
S62


ano křídlo je dělené, ale i vcelku pro mě v rámci přepravy nečiní žádný problém. Stavbu z webu výše znám, v rámci některých úprav jsem tak postupoval. Vybíral jsem Hawka právě z toho důvodu, že různých návodů na stavbu je hromada.

Jde mi jen o to, že když mám křídlo slepené k sobě, tak je (pocitově) souměrné a hlavně tvoří požadované vzepětí. Toho při montáži každého zvlášť nedosáhnu. Jak jsem psal, je to moje první stavba tohoto typu, tak jsem na nějaké chyby přicházel až když bylo pozdě..


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 16.06.2020 0:48 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3954
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
petr1990 píše:

Jde mi jen o to, že když mám křídlo slepené k sobě, tak je (pocitově) souměrné a hlavně tvoří požadované vzepětí. Toho při montáži každého zvlášť nedosáhnu. Jak jsem psal, je to moje první stavba tohoto typu, tak jsem na nějaké chyby přicházel až když bylo pozdě..


Nemyslim....podivej se na zpracovani korenovae casti kridla modelu Racek.

https://veka1.rajce.idnes.cz/Racek-_sko ... oku_1964./

Z fotek je evidentni, ze vytvoreni ukosu na korenovem zebru kridla neni zadna veda.

Lze to udelat i v pripade, ze mas korenove zebra nalepene zcela krive. Staci na ne dolepit dostatecne tlustou flakotu topolove preklizky ( cca 4-6mm tluste) viz fotka:

Příloha:
cejka_ v kridlo_ technologicke  korenove zebra.jpg
cejka_ v kridlo_ technologicke korenove zebra.jpg
[ 92.99 KiB | Zobrazeno 2297 krát ]



Nasledne kridlo podlozit a technologicke zebro dobrousit do uhlu dle pozadovaneho vzepeti ( klidne na hrane stolu).

Dalsi fotky zde:

https://veka1.rajce.idnes.cz/CEJKA_2015 ... tim_do_V./


Pozn . podkladu o stavbe drevenych letadel je prehrsel i zde na tomto ulozisti :

https://veka1.rajce.idnes.cz/

Chce to vsak v klidu prosmejdit obsah vybranych alb. :)

veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 16.06.2020 10:31 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.12.2016
Příspěvky: 302
Bydliště: Liberec
Radši bych to udělal podle VEKY. E-Hawka máme a už jsem spojky křídel vyměňoval. Pokud to slepíš, praskne to o kus dále a tam je oprava složitější.

S čím jsi létal předtím, eHawk je dost čilé éro?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 16.06.2020 16:46 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.1.2012
Příspěvky: 242
Bydliště: Kroměříž
Petr Budai píše:
Radši bych to udělal podle VEKY. E-Hawka máme a už jsem spojky křídel vyměňoval. Pokud to slepíš, praskne to o kus dále a tam je oprava složitější.

S čím jsi létal předtím, eHawk je dost čilé éro?


Pokusím se, zatím se mi varianta splepení dohromady, zdála jako jednodužší. Těmi spojkami myslíš uhlíkovou trubičku? Nebo co prasklo?
Jinak mám za sebou zatím vše z EPP (Funray, Funglider, Solius apod.)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 17.06.2020 8:47 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.12.2016
Příspěvky: 302
Bydliště: Liberec
Myslel jsem uhlíkové spojky.

Synovi havárie:

1) Přistání na stromě: prasklá spojka, větev stromu se zastavila o uhlíkový nosník křídla.
2) Při ostré zatáčce otočeno turbulencí a pád z cca 10m do hlohového řoští: bez poškození. Za to já byl podrápaný do krve.
3) Pád z cca 30m po odchodu regulátoru za letu: přelomená zadní přepážka šroubů držících křídlo a prasklé uhlíkové spojky. Proletělo to břízkou, asi se naštěstí vysunuly brzdící klapky.

Na tři roky provozu u mého syna je to minimální poškození. Trup je uvnitř vylaminován, 2 vrstvy skelné tkaniny 80g/m2, uhlíkové trubky v křídle jsou přelaminovány skelnou punčochou. Doplněny vztlakové/brzdící klapky.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 18.06.2020 21:47 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.1.2012
Příspěvky: 242
Bydliště: Kroměříž
Petr Budai píše:
Myslel jsem uhlíkové spojky.

Synovi havárie:

1) Přistání na stromě: prasklá spojka, větev stromu se zastavila o uhlíkový nosník křídla.
2) Při ostré zatáčce otočeno turbulencí a pád z cca 10m do hlohového řoští: bez poškození. Za to já byl podrápaný do krve.
3) Pád z cca 30m po odchodu regulátoru za letu: přelomená zadní přepážka šroubů držících křídlo a prasklé uhlíkové spojky. Proletělo to břízkou, asi se naštěstí vysunuly brzdící klapky.

Na tři roky provozu u mého syna je to minimální poškození. Trup je uvnitř vylaminován, 2 vrstvy skelné tkaniny 80g/m2, uhlíkové trubky v křídle jsou přelaminovány skelnou punčochou. Doplněny vztlakové/brzdící klapky.


Snad se mi podobnych havarii podari vyvarovat :) ja misto dodavanych uhlikovych trubickovych spojek pouzil plne. Spojku na kterou se lepi ocas jsem vyztuzil uhlikem. Motorovou prepazku preklizkou a serva do kridel misto do trupu. Ta laminace trupu zni zajimave, oproti arf verzi, je trup ve stavebnici z abs...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 68 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz