Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 66 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Stojan na vrtačku
PříspěvekNapsal: pon 26.01.2015 15:43 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Dobrý den, tento týden nabízejí v Lidlu stojan na vrtačku za asi 450kč. Máte ho prosím někdo doma? Už ho tam nabízeli vícekrát. Vypadá slušně, ale nevím jak je to s kvalitou. Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Stojan na vrtačku
PříspěvekNapsal: pon 26.01.2015 16:35 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 17.3.2013
Příspěvky: 214
Bydliště: Praha 5
Potkal jsem ho už dřív a chtěl ho zkusit s mikrobruskou, ale má to velkej boční vakl, takže na jemnou práci se nehodí.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stojan na vrtačku
PříspěvekNapsal: pon 26.01.2015 16:50 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Ale to je stojan na velkou ruční vrtačku, ne? Na ty mikrobrusky jsou jiné stojany.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stojan na vrtačku
PříspěvekNapsal: pon 26.01.2015 16:55 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.10.2012
Příspěvky: 603
Bydliště: Praha 6 ČR
Pro mě dobrý,vyvrtal jsem do 4mm kulatiny dírky 1mm a udělal 1,6 závit, a i do stejné kulatiny závit 2mm. ty vůle se nechají s menší námahou trochu zmenšit. Ale nevím jak uchytit dremelku když nemám průměr uchycení co je na stojánku.

_________________
MCPX-BL, blade 130x,trex 500, trex 550 dominator, dx7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stojan na vrtačku
PříspěvekNapsal: pon 26.01.2015 18:35 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 17.3.2013
Příspěvky: 214
Bydliště: Praha 5
varok píše:
Ale to je stojan na velkou ruční vrtačku, ne? Na ty mikrobrusky jsou jiné stojany.


Já vím, jen jsem to za tu cenu chtěl zkusit, ale podle mě to nemá význam.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stojan na vrtačku
PříspěvekNapsal: pon 26.01.2015 19:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2011
Příspěvky: 713
Bydliště: Ružindol,SK
Obrázky: 9
tiež som to chcel dávnejšie kúpiť, ale ked som to videl z akého materialu to je vyrobené tak som radšej kúpil poriadní liatinový stojan podobní narexackemu na bazoši :wink: a dorobil silonove redukcie :)

_________________
Futaba FC-16, Frsky Taranis +, Fun Cub, Easy star, Easy glider4, Filip600T, kopia Tourist elektro,


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stojan na vrtačku
PříspěvekNapsal: pon 26.01.2015 19:08 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Aha, na fotce to vypadá pěkně, ještě jsem v Lidlu nebyl. Ten samý pocit jsem měl v OBI, taky samé bláto za spoustu peněz. Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stojan na vrtačku
PříspěvekNapsal: pon 26.01.2015 20:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.1.2007
Příspěvky: 4172
Bydliště: KLADNO
Obrázky: 1
beka píše:
Pro mě dobrý,vyvrtal jsem do 4mm kulatiny dírky 1mm a udělal 1,6 závit, a i do stejné kulatiny závit 2mm. ty vůle se nechají s menší námahou trochu zmenšit. Ale nevím jak uchytit dremelku když nemám průměr uchycení co je na stojánku.
http://www.ebay.com/itm/43-mm-Aluminium-Adapter-fur-Dremel-Modell-398-CNC-Technik-/161463430121

_________________
Pravda začíná tam kde končí signál České televize.
Nevěřím ničemu, co vláda říká.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stojan na vrtačku
PříspěvekNapsal: pon 26.01.2015 20:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
beka píše:
Ale nevím jak uchytit dremelku když nemám průměr uchycení co je na stojánku.

K tomu se dá koupit redukce z průměru klasické vrtačky 43 mm na Dremelku. Já používám Dremelku také s klasickým stojanem na velkou vrtačku a s hliníkovou redukcí co na ni odkazoval corsair a drží mi ve stojanu perfektně, ale ta konkrétní redukce už je starší a momentálně se na eBay prodává v trochu jiném provedení viz tento odkaz, ale pasovat by to mělo taky.

Pokud máš nějakého dobrého známého se soustruhem tak ti tu redukci z hliníku třeba vyrobí i levněji.

Pokud máš nějakého známého s 3D tiskárnou a chtěl bys zkusit redukci z plastu tak tady se dá stáhnout STL předpis pro výrobu podobné redukce viz obrázek níže.

Obrázek


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stojan na vrtačku
PříspěvekNapsal: pon 26.01.2015 21:22 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
To už se tu řešilo... Ale pořád nevím proč je tam ten závit který to zesložiťuje a zdražuje. Podle mne by stačil "hrneček" s vnějším d=43, stěnou 2mm a dno taky 2mm s obyč dírou na závit Dremlíka - toho jen prostrčit a přitáhnout maticí.... :?:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stojan na vrtačku
PříspěvekNapsal: úte 27.01.2015 9:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
jyrry píše:
...Ale pořád nevím proč je tam ten závit který to zesložiťuje a zdražuje. Podle mne by stačil "hrneček" s vnějším d=43, stěnou 2mm a dno taky 2mm s obyč dírou na závit Dremlíka - toho jen prostrčit a přitáhnout maticí...

Ty redukce co jsem zatím viděl byly buď z hliníku a nebo z plastu. Je otázkou nakolik by byl případný dutý "hrneček" z těchto materiálů o zmíněné síle stěny 2mm dostatečně pevný pro tyto účely. Ale i kdyby tu redukci někdo dělal z oceli tak pokud by měla plastová matice co je na mé Dremelce být při dotažení zapuštěná dovnitř toho "hrnečku" jehož vnitřní průměr by byl třeba těch 39 mm (43-(2x2)) tak by se dost obtížně utahovala. Samotná matice je kulatá a má vnější průměr na okraji, za který by se měla držet 27 mm a těch 6 mm volného místa po stranách uvnitř toho "hrnečku" by tedy nebylo nic moc.

Proč tomu tak je, že ty dosud prodávané redukce ze 43 mm na Dremelku ať už na eBay či jinde jsou se závitem to nevím. Můžeme jen hádat, jestli ti tvůrci těch redukcí té matici na Dremelce moc nedůvěřovali a nebo z nějakých jiných důvodů raději zvolil řešení se závitem v redukci.

Ten kdo má možnost si buď přímo vyrobit vlastní redukci a nebo si ji nechat vyrobit individuálně tak si může zvolit tebou zmíněné řešení. Ostatním co kupují už hotové řešení zbývá jen to co se nabízí na trhu a zatím jsem neviděl žádnou nabídku hotových prodávaných redukcí ze 43 mm na Dremelku v takovém provedení, které zmiňuješ.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stojan na vrtačku
PříspěvekNapsal: úte 27.01.2015 9:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Ono upínat svíráním redukce na vršky závitu není moc košér. Zajedno je to malá plocha, což by dejme tomu eliminovala ta původní matice přitažením na přírubu, ale hrozí i pomačkání závitu a tuhost bude určitě menší, než když redukci sevřeš na celou plochu boků závitu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stojan na vrtačku
PříspěvekNapsal: úte 27.01.2015 10:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Lark píše:
Ono upínat svíráním redukce na vršky závitu není moc košér. Zajedno je to malá plocha, což by dejme tomu eliminovala ta původní matice přitažením na přírubu, ale hrozí i pomačkání závitu a tuhost bude určitě menší, než když redukci sevřeš na celou plochu boků závitu.


Já si myslím, že je to špatně pochopeno. Nikdo nechce svírat tou trubkou závit. Zůstala by tam nějaká minimální vůle a trubka by nebyla rozříznutá. Mně se ale ta redukce se závitem líbí pro jednoduchost použití.

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stojan na vrtačku
PříspěvekNapsal: úte 27.01.2015 10:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Každopádně to sevření za závit bude tužší a taky bych ho preferoval.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stojan na vrtačku
PříspěvekNapsal: stř 28.01.2015 6:18 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.4.2008
Příspěvky: 32
Bydliště: Praha 4
Tedle stojan mám z OBI za cca 350,- Kč. Je zelenej je na něm napsáno Ellix a na domácí hrubší vrtání stačí. Upnutí na svislý trn není zrovna 100% pevné takže při hrubší síle se vrchní díle může vytočit do strany. To se, ale určitě nestane v při drobnější modelářské práci. Není to žádný strojařský zázrak má tu vůli, ale lepší než vrtat z ruky. Člověk se aspoň uvědomí k čemu jedobrá pořádná stojanová vrtačka :D

nějaká diskuze na podobné téma
http://svetelektro.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=556683&view=unread


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 66 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 96 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz