Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 127 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 12.08.2008 8:11 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.10.2007
Příspěvky: 352
Bydliště: Olomouc
jaké používáte šablony pro řezání odporovím drátem?zvláště šablonu pro horní a dolní stranu profilu, šablonu pro dolní stranu a do ní vložena šablona profilu nebo ještě něco jiného?


Naposledy upravil crazy nemo dne úte 12.08.2008 10:33, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 12.08.2008 8:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.4.2005
Příspěvky: 3072
Bydliště: Praha východ
Obrázky: 6
Sorry za OT ale ten drát je odporový a ne odporoví.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 12.08.2008 9:29 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.1.2005
Příspěvky: 2142
Bydliště: Hodonín
Obrázky: 53
Blog: Zobrazit blog (2)
crazy nemo píše:
jaké používáte šablony pro řezání odporovím drátem?zvláště šablonu pro horní a dolní stranu profilu, šablonu pro dolní stranu a do ní vložena šablona profilu nebo ještě něco jiného?


ahoj pokud dělám jen jedno křídlo tak nedělám šablony negativní ale pozitivní(je to míň práce) šablony děláme buď z letecké překližky a nebo v poslední době z překližky co se používá na bedýnky na ovoce.Vytisknu profil nalepín na překližku vyříznu pilkou a pak dobrousím do požadovaného tvaru.Rozdělím na stejný počet dílků a očísluji(duležité je aby plocha po které vedeš drát byla absolutně hladká. Udělám si přířezy rozrísuju středy profilů přišpendlím šablony na polyš a pak už to jen s parťákem šmigneme, potahuju balsou nebo dýhou a lepím kontaktním lepidlem latex (i purex je dobrý) latex má výhodu že je za pár minut suchý pak oříznu křidélka olištuju,slepím pulky křídel (pokud nejsou dělené..popř zalepím pouzdra pro trubky+středídí kolíky nebo v případě potřeby vlepím do křídel výztuhy pro křídla a jedno odpoledne jsou křídla téměř hotová

_________________
Radim


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 12.08.2008 10:41 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.10.2007
Příspěvky: 352
Bydliště: Olomouc
já jsem si udělal stůl na řezání(inspirace na tomhle webu) abych mohl řezat sám. nyní mám šablony udělané jako spodní stranu profilu a do ní vkládám šablonu profilu. problém je v tom že vždy alespoň jedna strana nenajede nahoru na profil ale sveze se zase na spodní stranu. řešením jsou samostatné šablony na horní a dolní stranu ale tam se bojím že je neusadím tak aby lícovaly. tak se ptám jestli na to není nějaký fígl


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 12.08.2008 10:41 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.10.2007
Příspěvky: 352
Bydliště: Olomouc
Vigo píše:
Sorry za OT ale ten drát je odporový a ne odporoví.
dík za upozornění opraveno


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 12.08.2008 13:14 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 17.4.2007
Příspěvky: 600
Zdar
Dělám to podobně jak Radim, jen když je půlka křídla do 80cm, tak přisvorkuju pilu k ponku drátem ven a dá se to šmiknout svépomocí. Šablony z překližky, ty se dají potom spotřebovat (zabudovat do konstrukce) :lol: Většinou je to pro el. poletuchy, tak nepotahuju balzou, ale polepuju širokou průhlednou páskou. V místě nejtlusčího profilu ulíková trubička nebo jen skelná páska (pod tu průhlednou). Pevnost výborná.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 19.08.2008 12:03 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.9.2007
Příspěvky: 241
Bydliště: Holice u Pardubic
crazy nemo píše:
já jsem si udělal stůl na řezání(inspirace na tomhle webu) abych mohl řezat sám. nyní mám šablony udělané jako spodní stranu profilu a do ní vkládám šablonu profilu. problém je v tom že vždy alespoň jedna strana nenajede nahoru na profil ale sveze se zase na spodní stranu. řešením jsou samostatné šablony na horní a dolní stranu ale tam se bojím že je neusadím tak aby lícovaly. tak se ptám jestli na to není nějaký fígl


já to řeším dvěma šablonama. Vrchní je přesná, spodní je o 2mm větší (to sežere drát), obě mají STEJNÉ rozměry "základu". Nejdřív říznu vrchní část. Pak sundám vrchní šablony, nalícuju spodní a říznu spodní část. Je to sice pracnější na šablony, ale svatej klid a pokoj. Navíc bedýnek od ovoce je dost... :lol:

_________________
Nic neumím, ale pořád se v něčem šťourám...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Šablony profilů
PříspěvekNapsal: stř 25.03.2009 22:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.12.2007
Příspěvky: 2282
Bydliště: Praha
Obrázky: 15
Dají se někde sehnat šablony profilů ? - nejlépe v pdf. aby se daly snadno vytisknout na běžné tiskárně ?
Nejraděj bych zkusil něco od M.Drely na 2m rozpětí.

_________________
Rádio a nabíječ = základ modeláře .


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 25.03.2009 22:09 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 23.7.2007
Příspěvky: 145
Bydliště: Velvary
skus www.profili2.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 26.03.2009 7:51 
Mazák
Mazák

Registrován: 19.8.2007
Příspěvky: 8426
Souhlasim, profili - idealni soft na toto. Sam ho mam a neni problem nechat si vykreslit komplet vsechny zebra na kridlo. Profilu vyber neskutecny 8O

Pokud bys chtel primo jen sablonu urciteho profilu tak rekni, PDF nebo DXF neni problem. Nak


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 22.07.2009 11:27 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.7.2009
Příspěvky: 277
Cafte Pani!
Vedel by mi niekto prosim poradit material sablon pre rezanie kridla z polystyrenu? Kedysi sme pouzivali kuprextit z plosakov ale neviem ho nejak zohnat bez medennej vrstvy a preglejka podla mna nieje vhodna.

A este: Ake lepidlo by ste odporucili na lepenie dyhy na polysiren? Dostal som typa na Robinol. Viem ze to tu na fore je ale mam v tom trosku bordel pretoze je tam viac nazorov na lepidla. btw jedna sa kridlo na F3K

Dakujem moc :!:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 22.07.2009 11:45 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 16.4.2007
Příspěvky: 216
Bydliště: Trstena Slovakia
Podla mna je preglejka použitelna ,alebo hlinikovy plech.
Lepidlo na kridla asi len epoxid mozno purex.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 22.07.2009 11:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.4.2008
Příspěvky: 5095
Bydliště: CA
diri píše:
Cafte Pani!
Vedel by mi niekto prosim poradit material sablon pre rezanie kridla z polystyrenu? Kedysi sme pouzivali kuprextit z plosakov ale neviem ho nejak zohnat bez medennej vrstvy a preglejka podla mna nieje vhodna.

A este: Ake lepidlo by ste odporucili na lepenie dyhy na polysiren? Dostal som typa na Robinol. Viem ze to tu na fore je ale mam v tom trosku bordel pretoze je tam viac nazorov na lepidla. btw jedna sa kridlo na F3K

Dakujem moc :!:

Mrkni sem - prelistuj niekoľko strán dozadu - dostaneš odpoveď aj s obrázkami...
http://www.mojehobby.cz/diskuze/strom1. ... =&offset=0
Resp. toto bude prehľadnejšie
http://www.mojehobby.cz/diskuze/strom2. ... ec=1100694

_________________
http://lubo111.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 22.07.2009 12:19 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.2.2008
Příspěvky: 1573
Bydliště: Úvaly (Praha-východ)
Plechovka od piva :wink:

_________________
¡ǝuıɯ ǝq ןןɐɥs ʎɹoʇɔıʌ


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 22.07.2009 12:27 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 23.1.2008
Příspěvky: 321
Bydliště: Městec Králové
Obrázky: 0
Já bych doporučil umakart. Už se sice nedá koupit, ale občas někdo něco přelává a vyhazuje ho. Já dostal od kolegy z práce desku na několik let. Nedoporučoval bych kovový materiál, přeci jen odvádí teplo od řezacího drátu. Na lepení purex nebo epoxi.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 127 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz