Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 57 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 03.12.2021 9:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9091
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Ale na to jsem v podstatě upozorňoval už od počátku. Ano, nějak to na soustruhu půjde, ale... Ale není třeba zadáno, z jak dlouhé tyče se to bude dělat. A vidím to jako docela nebezpečné, stejně jako ty.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 03.12.2021 11:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
blesk píše:
Víš kolik stojí olovo? 1,5 roku zpět 50kč/kg bez DPH, potřeboval jsem toho 20kg do lodě, taky jsem čuměl co za to...

Záleží na tom, kolik těch těžítek potřebuje. To tady pokud vím nějak nepadlo.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 03.12.2021 12:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7115
Bydliště: Vsetín
Já tím ale reagoval na tvoje zděšení jak je drahá ocel a nápad nahradit to ještě dražším olovem.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 03.12.2021 15:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
Nemusíte mi to věřit, to po vás nikdo nechce. Dělejte to jak chcete. Tohle není téma diskuze a jak jsem psal, nebudu to dál rozebírat.

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 04.12.2021 14:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.6.2010
Příspěvky: 2313
Golfista píše:
Nemusíte mi to věřit, ....


Tady přeci nejde o víru. Dotaz byl, jak ten čtyřhran 50x50mm nařezat a Ty to zjevně umíš způsobem, který ostatní přispěvatelé neovládají.

Taky mne zajímá, jak na to.
Můžeš tedy popsat postup?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 04.12.2021 14:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Když jsem ještě cosi vyráběl, tak mi 30 mm A4 nerez desky řezali Hydrojetem. Umí to snad do tloušťky 200 mm. Ale kvůli pěti kouskům se s nikým bavit nebudou. Ten řez ale nebyl zcela hladkej a kolmej, muselo se to potom začistit na frézce, cca 1,5 mm přídavek byl nutnej.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 04.12.2021 17:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9091
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
My ti samozřejmě věříme, že to jde, jen si myslíme, že jsou jiné způsoby pro dělení vhodnější.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 04.12.2021 18:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2020
Příspěvky: 1099
Bydliště: Žilina, let.Hôrky-Brezovec , SK
Obrázky: 7
Najjednoduchsie riesenie je poprosit niekoho s pasovou pilou, ci "ramovkou" a asi aj najlacnejsie. Rezanie na zakazku zvlast u firiem ktore predavaju ocel sa moze dost predrazit.

Alebo ak ide o viac kusov , tak si kupit lacnu pasovku do dielne , urcite sa vyuzije aj na ine veci. Ale to zalezi na tom ci by tazatel mal pre nu vyuzitie.
Tie najlacnejsie sa daju kupit okolo 100-150 eur. Napr. 110 eur (Lidl), v cechach ~3500Czk (ta ista pila ale drazsia, neviem preco). ALE v Lidli momentalne nemaju , mozno sa nejde nieco podobne inde.

Aby nedoslo k nedorozumeniu - myslim pilu na lezato (rezna sirka okolo 100-150mm) , nie tie so zvislym pasom... Obcas sa drahsie typy s brzdnou hydraulikou (na brzdenie rychlosti klesania pily) oznacuju ako "Gravitacne".

Nieco taketo : https://www.lidl.cz/p/parkside-pasova-pila-na-kov-pmb-1100-b2/p100310480

Kvalita urcite nebude ako profi pily ale nenarocnu robotu iste spravi. A netreba sa bat toho ak je urcena na trubky ci profily , rovnako odreze aj plny material. Teda pokial nema naprd vedenie pasu...

_________________
Radiomaster TX16s / FrSky Horus X12s / Spektrum Dx8 G2 + pár lietadielok....


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 04.12.2021 20:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Miro_V píše:
Tie najlacnejsie sa daju kupit okolo 100-150 eur. Napr. 110 eur (Lidl), v cechach ~3500Czk (ta ista pila ale drazsia, neviem preco). ALE v Lidli momentalne nemaju , mozno sa nejde nieco podobne inde.

Právě že od 9.12. v potravinách pásovku mít mají za trojku. :wink: Otázka je, jestli ty pásy do ní je obyčejný bláto nebo bimetal.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 04.12.2021 21:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7115
Bydliště: Vsetín
Jakýkoliv pás se dá nechat vyrobit v Pilana Market, klidně od 1ks. Obyčejný cca 110 Kč/ks.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 04.12.2021 21:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2020
Příspěvky: 1099
Bydliště: Žilina, let.Hôrky-Brezovec , SK
Obrázky: 7
Celeron píše:
[
Právě že od 9.12. v potravinách pásovku mít mají za trojku. :wink: Otázka je, jestli ty pásy do ní je obyčejný bláto nebo bimetal.


Nejaku velku kvalitu by som necakal ale mozno prekvapia :)

_________________
Radiomaster TX16s / FrSky Horus X12s / Spektrum Dx8 G2 + pár lietadielok....


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 05.12.2021 17:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2011
Příspěvky: 742
Bydliště: Slavkov u Brna
Obrázky: 0
Golfista píše:
Nemusíte mi to věřit, to po vás nikdo nechce. Dělejte to jak chcete. Tohle není téma diskuze a jak jsem psal, nebudu to dál rozebírat.


Když jsem vyráběl, svoji hobby cnc frézku, tak jsem použil k posuvu suportů šroub TR 16x4. Bronzové matice k tomu šroubu jsem si vyráběl a svojim soustruhu MAHOS 22. Na cnc foru, chtěli uživatelé vidět, jaký jsem na tu výrobu toho závitu používal nůž, ano i ten nůž na ten závit byl také mojí výroby. Tak jsem jim vyfotil jak ten nůž, tak i část té výroby té matice. A i tomu jsem vyfotil kliku na otáčení toho vřetene, protože tak malé otáčky na soustruhu nemám, takže jsem soustružil s úběrem cca 0,025mm na jednu otáčku. Na cnc foru ty fotky i s říkáním pořad jsou.

A od Tebe Golfisto, bych čekal, že nám tak jako já jsem to udělal na cnc foru, objasníš, jak se dá upichovat čtyřhran 50x50mm na malém soustruhu.


Přílohy:
P4060004.JPG
P4060004.JPG
[ 101.06 KiB | Zobrazeno 1106 krát ]

P4060002.JPG
P4060002.JPG
[ 102.96 KiB | Zobrazeno 1106 krát ]

P4060003.JPG
P4060003.JPG
[ 72.22 KiB | Zobrazeno 1106 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 05.12.2021 17:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Všichni se nákupům nářadí v Potravinách pošklebují ale za sebe mohu prohlásit, že mi z Parkside strojků zatím nikdy nic neodešlo tak, aby se to nedalo nepatrným zásahem vyřešit.
Za celou dobu, co tam nakupuju jsem reklamoval pouze plynovou pájku ve který se ucpala tryska. Stalo se mi to opakovaně a podruhý jsem to už nereklamoval, rozdělal a trysku zacpanou kouskem montážního smetí vyčistil a maká už bez problémů. Dvouválec kompresor a veškerý hadicový a koncovkový příslušenství a strojky s pneu pohonem makají už více než 5 let. Trochu byl problém s koupí příslušenství k multifunkční žehlice ale to je tak vše.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 05.12.2021 17:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Rosta2 píše:
Na cnc foru, chtěli uživatelé vidět, jaký jsem na tu výrobu toho závitu používal nůž, ano i ten nůž na ten závit byl také mojí výroby. Tak jsem jim vyfotil jak ten nůž, tak i část té výroby té matice.

Jakpak máš pěkně prosím v kostce suportu chycenou tu tyčku s kudličkou? Čtyřhran kleštinu s dírou s proříznutím a nebo ta tyčka má čtyřhran přímo na sobě? Čeká mě něco podobnýho a mám obavu, aby se mi tyčka s kudličkou neprotočila v kostce.
Díky.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 05.12.2021 18:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
Rosta 2.
Těm co s tím mají problém, chi říct nekomentujte to z ohledem na bezpečnost, výkon soustruhu, nebo jakkoli jinak. Ostatním to může pomoct, nebo je to odradit, aby to tak nikdy nedělali. To je jenom na vás.

Čtyřhran 40x40 i 50x50 jsem měl v délce co se vejde do mahose s navrtáním na jednom konci. Klidně i v ruce vrtačkou. Nezáleží, jestli to lehce (řádově 1mm) hází. Upnuto v 4 ale i 3 paknové univerzálce (taky na tom nezáleží (někdy jsem líný je vyměnit)) a podepřené otočným hrotem. Upichovák, obyčejné radeko (klín) široké 4mm v obyčejném držáku zajištěném pouze šrouby na nožové hlavě. (3mm už plaval a uhýbal do stran)
Malé otáčky cca 200 +/-. Přesně si je už nepamatuji. Postupně zapichovat a nechat uprostřed kousek (cca 8-10mm) na doříznutí ruční pilkou přímo v soustruhu, ale už při vypnutém soustruhu.
Takhle pokaždé, než jsem napíchal celou tyč. Použít plátkový upichovák se mi nikdy moc na přerušované řezy neosvědčilo. Zlaté dobré staré rodeko.
Nevím co víc by si chtěl vědět, kdyžtak se ptej. Mě to nepřijde nijak zvláštní. Takhle dělím materiál kulatý čtyřhranný, šestihranný běžně.
Dokonce u kulatých a šetihranných tyčí nepoužívám koníka (čtyřhran ne, moc "kope" a to bolí). Tyč držím v pravé ruce a levou upichuji až do konce, pokud není větší než moje dlaň. Upíchnutou tyč udržím a "pupek" na dílci v univerzálce rovnou dopíchnu až do konce. To chce trochu cviku a zkušenost. Já se soutružením cca 13 let živil a rychlost v znormované výrobě byla nutností.
Přerušovaný řez čyřhrané tyče 50x50 mm je sranda ve srovnání s tím, co jsem dělával ve výrobě v práci.
Mahos 22 zvládá i větší šílenosti než tyč 50x50.

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 57 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz