Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 41 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Povrchová úprava železa
PříspěvekNapsal: úte 23.08.2022 11:53 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2003
Příspěvky: 1696
Bydliště: Jaroměř, ČR
Obrázky: 0
zdzd píše:

Na hammerite kdysi chodila ikonická reklama.

Chlápek tím natírá rezavý plot, kolem se motá tchýně a pyskuje, že to dělá blbě a nebude to držet.

Odpověď: “Maminko, až to budu natírat příště, tak VY UŽ TU NEBUDETE!”



Ale to byla reklama na Antirezin.


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Na Hammerite byla jiná.


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Povrchová úprava železa
PříspěvekNapsal: úte 23.08.2022 11:58 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6873
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
To bylo jinak, ta reklama. :P
Ta babka říkala, že se ji ta cervená nelíbí, tak by to příště natřel na modro. A na to byla ta odpověď, že příště ...


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz :mrgreen:

edit: no, nofra byl rychlejší. :D

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Povrchová úprava železa
PříspěvekNapsal: úte 23.08.2022 12:14 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6873
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
semi píše:
Jinak díky všem za rychlý úvod do lakování železa. Každá informace se může někdy hodit. Zkusím ten Hammerite nebo ten dvousložkový lak.

Ale má zkušenost je taková, že tyto reaktivní antikorozní barvy (jako Hammerite, Alkyton, Antirezin ...) dobře fungují jen na železo, které je už rezavé. Dokonce čím víc rezavé tím lépe. :o
Ale pokud se aplikuji na ještě čistý, nerezavý povrch, tak jsou to vyhozené peníze, protože tak dobře jako speciální základovky nedrží, dost rychle se otírají a nátěr se musí opakovat poměrně brzo.
Takhle jsem natřel měděným kladívkovým Alkytonem nové, čerstvě svařené, zábradlí venkovního schodiště i požární žebřík na střechu a už ten nátěr budu muset opakovat (asi po 12 letech). Navíc mám pocit, že barva vlivem slunečního záření degraduje a ztrácí jak měděný odstín, tak i lesk.
Zatím co na zahradě jsem po předešlém majiteli poděděné tyčky konstrukce sušáku na prádlo, které byly durch rezavé, před 22 lety lehce očistil drátěným kartáčem, natřel tím samým měděným Alkytonem a dodnes ten nátěr drží a nikde to nerezaví. :wink:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Povrchová úprava železa
PříspěvekNapsal: úte 23.08.2022 13:12 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11190
Bydliště: Břeclav, ČR
novfra píše:



Ha. Tak tomu markeťáci říkají špatná reklama. Sledujícímu utkví samotná reklama, nicméně propagovaný výrobek už ne…

:wink: :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Povrchová úprava železa
PříspěvekNapsal: úte 23.08.2022 14:51 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2003
Příspěvky: 1696
Bydliště: Jaroměř, ČR
Obrázky: 0
zdzd píše:

Ha. Tak tomu markeťáci říkají špatná reklama. Sledujícímu utkví samotná reklama, nicméně propagovaný výrobek už ne…

:wink: :lol:



Pamatuji si to jen proto, že jsem tuhle barvu používal už začátkem devadesátých let. Akorát že tehdy se dala koupit snad jen v Praze v jejich prodejně. Ta bylo tehdy někde za Ministerstvem průmyslu a obchodu. Snad v Hradební ulici, tohle si už moc nepamatuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Povrchová úprava železa
PříspěvekNapsal: stř 24.08.2022 21:15 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6873
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
zdzd píše:
Ha. Tak tomu markeťáci říkají špatná reklama. Sledujícímu utkví samotná reklama, nicméně propagovaný výrobek už ne…
:wink: :lol:

Nic si z toho nedělej, ja jsem si taky myslel, že to byla reklama na Hammerite :oops: a teprve když jsem se pokusil najít video té reklamy na internetu, tak jsem zjistil, že to bylo na Antirezin. :o Asi kdybych zadal do Googlu klíčová slova "Hammerite+reklama", tak bych tu správnou ani nenašel, ale já tam zadal "to Vy už tady nebudete" a ono mi to hned našlo tu správnou. :P
:mrgreen:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Naposledy upravil VTjr dne stř 24.08.2022 21:19, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Povrchová úprava železa
PříspěvekNapsal: stř 24.08.2022 21:16 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6873
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
novfra píše:
Pamatuji si to jen proto, že jsem tuhle barvu používal už začátkem devadesátých let. Akorát že tehdy se dala koupit snad jen v Praze v jejich prodejně. Ta bylo tehdy někde za Ministerstvem průmyslu a obchodu. Snad v Hradební ulici, tohle si už moc nepamatuji.

Já si to zas pamatuji proto, že ta reklama mi přišla dost vtipná, i když mírně morbidní. :lol:
Ale je pravda, že Antirezin jsem nikdy nekoupil, napoprvé Hammerite (sice jsem měl dojem, že i pod vlivem té reklamy, ale Antirezin u nás stejně nikde v prodeji nebyl) a pak vždy už jen mnohem levnější Alkyton. :wink:
Když se to tak vezme, tak ta reklama asi udělala službu pro konkurenční výrobky Antirezinu víc, než pro ten Antirezin samotný (který nikde není, zatím co Hammerite a Alkyton je skoro všude). :roll:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Povrchová úprava železa
PříspěvekNapsal: čtv 25.08.2022 14:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Já jsem natřel v půlce devadesátek hnědým Hammeritem anténí držák z rezem malinko vyžraný lešenky a dodnes ho nebylo natírat znova. Ta barva udělala na povrchu takový očka, kdysi se tomu říkalo tepenej lak, stříkaly se s tím třeba rozváděče elektriky. Ani nevím, jestli všechny Hammerity jsou s očkama, nebo jsou i jiný.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Povrchová úprava železa
PříspěvekNapsal: čtv 25.08.2022 15:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2020
Příspěvky: 1099
Bydliště: Žilina, let.Hôrky-Brezovec , SK
Obrázky: 7
Su aj ine - klasicke .
Tie co pises ty s tym spec.povrchom volaju "kladivkova"(hammered) , tie obyc. "Smooth"(hladka).

_________________
Radiomaster TX16s / FrSky Horus X12s / Spektrum Dx8 G2 + pár lietadielok....


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Povrchová úprava železa
PříspěvekNapsal: čtv 25.08.2022 19:57 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2003
Příspěvky: 1696
Bydliště: Jaroměř, ČR
Obrázky: 0
Miro_V píše:
Su aj ine - klasicke .
Tie co pises ty s tym spec.povrchom volaju "kladivkova"(hammered) , tie obyc. "Smooth"(hladka).


Jen doplním, že už jsem ji viděl i ve spreji, hladkou. Ta kladívková se dá i stříkat, po naředění hammerite ředidlem, ale efekt "kladívka" se ztratí a povrch se podobá spíš metalíze, než hladké barvě. A vypadalo to dost dobře na autě. A co si ještě pamatuji, že se nesmí (tehdy psali) stříkat vzduchovou pistolí. Stříkal jsem to tehdy elektrickou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Povrchová úprava železa
PříspěvekNapsal: ned 28.08.2022 17:12 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2693
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Nikde Antirezin není, protože to byla hrozná sr..a. Asi nejhorší barva kterou jsem kdy viděl. Tatík to kdysi koupil, že tím natře nějaké věci na naší š120. Natřeli jsme tím disky kol a po jedné zimě vypadaly mnohem hůře než před natřením. V té době(někde asi konec 90. let) vodou ředitelná antikorozní barva asi ne. V dnešní době možná, i tak vodou ředitelné barvy nemám na venkovní použítí moc rád, ale kdo ví. Do interiéru v pohodě, už jen kvůli nižšímu zápachu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 41 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz