Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: plastové nádobky na epoxyd a tužidlo
PříspěvekNapsal: sob 14.05.2016 18:39 
Mazák
Mazák

Už šíleně dlouho nemůžu sehnat kvalitní lahvičku z plastu, aby šla mačkat, měla úzké hrdlo pro přesné dávkování malého množství epoxidu i tužidla a nepraskla hned. Na epoxid cca 250ml a tužidlo 100-200ml objemu. Zatím jsem používal různé, co jsem kde našel a koupil, k nim dodělal pipetu, ale všechno je rychle zničené, nebo teklo bokem. Nevíte o nějaké opravdu solidní a kvalitní v tomto objemu?

PříspěvekNapsal: sob 14.05.2016 21:01 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

poohlédni se v lékárnách nebo v obchodech s obalovým materiálem, třeba : http://www.obalcentrum.cz/obaly/lahve/?pageindex=6
důležitý je pak výběr materiálu lahvičky. Ve výrobě jme používali cca litrové lahve a ve víčku dírka pro injekční stříkačku na odměřování, ale míchali jsme pryskyřice několikrát denně 6 dní v týdnu, větší objemy jsme odvažovali. Při méně častém používání pryskyřice i tužidlo v ne zcela vzduchotěsném obalu rychle degraduje

PříspěvekNapsal: ned 15.05.2016 1:59 
Mazák
Mazák

Obrázky: 8
Na tužidlo skleněná lahvička. Plast napadá. Pokud odměřuješ na kapky, tak skleněné kapátko.
Pro přepočet odvážit 50 nebo 100 kapek. Na pracovní množství pryskyřice lze použít plastovou
injekční stříkačku s co nejširším hrdlem. I tak to jde ztuha. Stříkačku zavírámčepičkou vyrobenou z bužírky.
Stříkačku skladuji ve sklenici vývodem nahoru.

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: ned 15.05.2016 4:54 
Mazák
Mazák

Na epoxid jsou dobré plastové injekční stříkačky, na tužidlo ty s tenkou jehlou pro diabetiky. Vše k dostání v lékárně.

PříspěvekNapsal: ned 15.05.2016 7:11 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Obrázky: 0
Golfista píše:
Už šíleně dlouho nemůžu sehnat kvalitní lahvičku z plastu, aby šla mačkat, měla úzké hrdlo pro přesné dávkování malého množství epoxidu i tužidla a nepraskla hned. Na epoxid cca 250ml a tužidlo 100-200ml objemu. Zatím jsem používal různé, co jsem kde našel a koupil, k nim dodělal pipetu, ale všechno je rychle zničené, nebo teklo bokem. Nevíte o nějaké opravdu solidní a kvalitní v tomto objemu?

.... myslim, ze bez upresneni o jaky epoxid a tuzidla jde, se jen tezko dobereme k relevantni odpovedi. :?

Napr . 5min epoxidy ,ktere kupuji v 1kg baleni jiz leta prelevam do originalnich lahvicek,ulozenych v primitivnim stojanku ( dnem nahoru):

http://veka1.rajce.idnes.cz/Seminar_o_l ... epoxid.jpg

Laminacni epoxidy a tuzidla mam v 1l plastovych nadobach se strikackou ve vicku, viz nektere fotky v tomto albu:

http://veka1.rajce.idnes.cz/Seminar_o_l ... ohumilec./

Lepici pryskyrici CHS 1200 mam v 10kg plechovkach a cas od casu si ji natahnu do 20ml strikacky. Tuzidlo P11 mam v originalnich plastovych lahvickach( cca 50ml) , davkuji inzulinkou.

Pozn. vazeni pouzivam jenom pri michani vetsich objemu tj.cca 150-300ccm pryskyrice + adekvatni mnozstvi tuzidla.
Malokdy delam vic z duvodu, ze neminim s natuzenou pryskyrici zavodit,kdo to to stihne driv. :wink:

Fotky jednoduchych vazicich a michacich koutku viz napr. spodni cast teto stranky:

http://www.vekamodel.cz/lepidla-v-modelarske-praxi/

veka1

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: ned 15.05.2016 10:14 
Mazák
Mazák

Jednoznačně chci plastové lahvičky. Když míchám v jednom dni 10x epoxyd s tužidlem, neumím si představit že bych se musel babrat se stříkačkou a jehlama. Epoxyd vážím. Používám jenom LH145 a H147. 5-timinuťák se v lahvičkách prodává, to neřeším. 1200-ka jde nabírat nosníkem ze sklenice. Ale mě jde jenom o lahvičky s kapátkem a špuntem na laminační epoxyd.

PříspěvekNapsal: ned 15.05.2016 10:21 
Mazák
Mazák

A ještě jedna věc. Dělám v bytě v paneláku, tak nějaké odkapávaní nebo komplikované nabírání epoxydu s možností ukápnutí je nepřípustné. Používal jsem vždy 250ml plastovou lahvičku s pipetou na epoxyd a 150ml lahvičku na tužidlo. Taky s pipetou. Nikde nikdy mi nic neukáplo bokem a dávkování epoxydu je dokonalé. Problém je, ale v tom, že všechny lahvičky mi vydrželi krátce. A mě nebaví řešit neustále takovéto věci když chci stavět letadla.

PříspěvekNapsal: ned 15.05.2016 10:37 
Mazák
Mazák

Kdysi tady někdo doporučoval lahvičky od barvy na vlasy, zkus pohledat. Není to zrovna profesionální řešení, ale prý to funguje dobře.

PříspěvekNapsal: ned 15.05.2016 11:02 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Golfista píše:
Jednoznačně chci plastové lahvičky. Když míchám v jednom dni 10x epoxyd s tužidlem, neumím si představit že bych se musel babrat se stříkačkou a jehlama. Epoxyd vážím. Používám jenom LH145 a H147. 5-timinuťák se v lahvičkách prodává, to neřeším. 1200-ka jde nabírat nosníkem ze sklenice. Ale mě jde jenom o lahvičky s kapátkem a špuntem na laminační epoxyd.

... 10x michas epoxid za den... to je ftip, ze? Kdybys napsal 100x ,budiz....

Dale, kde si cetl neco o jehlach. To mas epoxid v konzistenci vody????

Ve vetsine modelarskych firem je zauzivane objemove davkovani strikackami. Je to presne a rychle.

Asi takhle natahnes ....
http://img10.rajce.idnes.cz/d1002/12/12 ... .jpg?ver=0

....vytlacis do kelimku, strikacku zapichnes zpet do vicka lahve a michas. Nic jednodussiho neznam.

By me zajimalo, jak chces mackanim lahvicek davkovat objem( hmotnost) bez dalsiho odmerovani,ci vazeni.

Neznam nikoho, kdo by pouzival nejake mackaci lahve a epoxidy vazil. Za me, nevim kde bych mel na takovou cinnost vzit cas a trpelivost. :?

Pozn. navic je dobre mit zasobu ocislovanych vicek napr od piva a z kazde namichane davky si odlit vzorek.... na druhy den muzes zkontrolovat, zda jsi vsechy davky spravne natuzil a dobre rozmichal. :wink:

veka1

Naposledy upravil veka1 dne ned 15.05.2016 11:15, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: ned 15.05.2016 11:08 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Golfista píše:
.... Problém je, ale v tom, že všechny lahvičky mi vydrželi krátce. A mě nebaví řešit neustále takovéto věci když chci stavět letadla.

... nektere lahve na fotkach v mych odkazech funguji bez problemu cca 10-12 roku.Jiz je to na nich trosku znat. :lol:

veka1

PříspěvekNapsal: ned 15.05.2016 11:35 
Mazák
Mazák

ptal jsem se na lahvičky, ne nato jak to mám dělat. Děkuji.

PříspěvekNapsal: ned 15.05.2016 11:38 
Mazák
Mazák

a ještě něco, v odkazu nahoře, "míchací koutek" představuje rozměry celé mé dílny, takže děkuji za pomoc...

PříspěvekNapsal: ned 15.05.2016 11:40 
Mazák
Mazák

wisky píše:
poohlédni se v lékárnách nebo v obchodech s obalovým materiálem, třeba : http://www.obalcentrum.cz/obaly/lahve/?pageindex=6
důležitý je pak výběr materiálu lahvičky. Ve výrobě jme používali cca litrové lahve a ve víčku dírka pro injekční stříkačku na odměřování, ale míchali jsme pryskyřice několikrát denně 6 dní v týdnu, větší objemy jsme odvažovali. Při méně častém používání pryskyřice i tužidlo v ne zcela vzduchotěsném obalu rychle degraduje

Ano takovéto lahvičky i s uzávěrem s pipetou, neboli kapátkem hledám. Díky za odkaz. Projdu si to pořádně.

PříspěvekNapsal: ned 15.05.2016 12:01 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Golfista píše:
a ještě něco, v odkazu nahoře, "míchací koutek" představuje rozměry celé mé dílny, takže děkuji za pomoc...

... njn. Chapu, kazdy z nas ma jine predstavy o lahvicce. 8)

Pozn. pokud se soustredis, urcite prijdes na to,ze pri maloobjemovem michani je vazeni zcela neprakticke, tudiz te nemusi zajimat michaci koutek s digi vahou ,ktery se pouziva na trosku vetsi davky lepidla .

Informaci jsi dostal, naloz s ni jak uznas za vhodne,... dogma to neni. :wink:

veka1

PříspěvekNapsal: ned 15.05.2016 12:02 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Golfista píše:
ptal jsem se na lahvičky, ne nato jak to mám dělat. Děkuji.

... jasne, rozumim. 8)

veka1

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další