Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: F3K Shark - hledám doporučení
PříspěvekNapsal: čtv 16.09.2021 20:55 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.9.2021
Příspěvky: 4
Bydliště: Plzeňský kraj
Zdravím,
hledám nástupce pro mé první házedlo Fling od Great Planes a chtěl bych přestoupit výše. Narazil jsem na cenově dostupné a přívětivé házedla od sharkmodel.cz Vladimíra Vrabce.
Proto tedy píšu, zda-li se najde nějaký majitel Káčka od Sharkmodelu. Jaké jsou klady zápory, porovnání s konkurencí. Nějaká lepši varianta v této cenové kategorii?

Předem děkuji za Váš čas a popř. odpověď

_________________
MPX Royal Evo 9+Duplex modul - VH model Rytmus MAX(2400mm), Rytmus Mini(1600mm) - F3L Liptov


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: F3K Shark - hledám doporučení
PříspěvekNapsal: pát 17.09.2021 7:05 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Laci113 píše:
Zdravím,
hledám nástupce pro mé první házedlo Fling od Great Planes a chtěl bych přestoupit výše. Narazil jsem na cenově dostupné a přívětivé házedla od sharkmodel.cz Vladimíra Vrabce.
Proto tedy píšu, zda-li se najde nějaký majitel Káčka od Sharkmodelu. Jaké jsou klady zápory, porovnání s konkurencí. Nějaká lepši varianta v této cenové kategorii?

Předem děkuji za Váš čas a popř. odpověď


A má to být "na hraní" anebo na vážně míněné soutěžení? V prvním případě asi pohoda, konkrétně tento model neznám, ale bude to z podstaty věci podobné jako jiné vakuovky, třeba http://www.rcgliders.cz/letadla/thowt-f3k/ (Thowta naopak znám dobře). Pro vyšší nároky se to ale přeci jen plně kompozitovým nevyrovná - menší výšky hodu a tak.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: F3K Shark - hledám doporučení
PříspěvekNapsal: pát 17.09.2021 7:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.5.2012
Příspěvky: 715
Bydliště: Vyškov, ČR
Doporučuju bazar, jsou to většinou špičkové modely a cena asi taková jako zmiňovaný shark/thowt s osazením. Letové výkony jsou úplně jinde než ty xps kousky.
Na soutěž se s thowtem apod. přijít dá, jen to bývá demotivující pro majitele.
Z praxe po přiměřeném zvládnutí techniky výška hodu thowt cca 35m , progress 50m+ (testováno na lidech :-) ) a výška není vše, to je jen začátek.

Ještě by to chtělo pohledat někoho znalého v Tvém okolí, je potřeba se i v těch bazarových trochu orientovat. Případně napiš sz pokud nikoho nenajdeš, co vím, poradím.

_________________
x9d, x-lite pro a pár poletuch


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: F3K Shark - hledám doporučení
PříspěvekNapsal: pát 17.09.2021 8:44 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.9.2021
Příspěvky: 4
Bydliště: Plzeňský kraj
tomashr píše:
A má to být "na hraní" anebo na vážně míněné soutěžení? V prvním případě asi pohoda, konkrétně tento model neznám, ale bude to z podstaty věci podobné jako jiné vakuovky, třeba http://www.rcgliders.cz/letadla/thowt-f3k/ (Thowta naopak znám dobře). Pro vyšší nároky se to ale přeci jen plně kompozitovým nevyrovná - menší výšky hodu a tak.


No, prakticky bych ho mohl do budoucna vytáhnout na soutěž, když se bude dařit a nebudu to házet jako "motyčku", ale určitě to není účel pořizování, ale rád bych už házedlo, které už dokáže předvést nějaký výkon. V mém okolí se nachází pár použitelných svahů a luk. Bohužel s Flingem sem si pro jeho váze(cca 380+g) nemohl létat termiku.
Po bazarech jsem koukal, ale nic se zrovna nenachází v mém okolí a Shark ve verzi Full Carbon mi přijde jako dobrá varianta. Co myslíte?

_________________
MPX Royal Evo 9+Duplex modul - VH model Rytmus MAX(2400mm), Rytmus Mini(1600mm) - F3L Liptov


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: F3K Shark - hledám doporučení
PříspěvekNapsal: stř 22.09.2021 16:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.3.2007
Příspěvky: 1946
Bydliště: Sokolov
Obrázky: 6
Koukám hodně ti ten shark leží v hlavě, jak je psáno výše výkonově se to nedá srovnávat s lepšími kousky, na bazaru se objevují hodně často tak to chce jen vytrvat a sledovat. Škoda že sis nevzpomněl dřív dával jsem pryč osirise za slušnou cenu. jinak F3K na svah moc není.

_________________
MK Katoda Sokolov :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: F3K Shark - hledám doporučení
PříspěvekNapsal: čtv 23.09.2021 11:39 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.7.2015
Příspěvky: 234
Čau, hele mám sharka a bravo od Ivoše. A jako na svah chodím vzdycky se sharkem. To, že není na svah je nesmysl. Na svahu to lítá dobře, ale nesmí foukat uragán. Při větším větru je dobrý trochu dovážit, ale rozhodně si na svahu polétáš. Můj odhad je tak idealně tak do 5m/s nevím nikdy sem to neměřil. Na soutěžení to asi moc nebude... ale jako zabava proč ne.

jinak tady.. jsou to dost moje začatky ale první video shark druhy bravo a tu výška hodu je docela patrná. S tím pak souvisí i hledání termiky atp. S pořádným letadlem to jde prostě snadněji. Tim ale nezavrhuju sharka pokud jsi jeste zadny F3K nemel tak bych sel do něceho levnějšího. Ja měl jako první ero nejakyho olitanyho steigeisena a trochu sem si škrt křídlem a bylo na padrť..


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

tady jeste video se štěgym kdy to byl muj vůbec snad první let je vidět že do toho nedávam žadnou razanci a hazím to totálně blbě proto to taky špatně skončilo, ale ta výška je asi stejně furt vyšší než u sharku kde sem do toho prásknul asi víc


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz