Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 113 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Progress - Composite Bross
PříspěvekNapsal: úte 22.06.2021 18:37 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 24.10.2017
Příspěvky: 131
Bydliště: Považská Bystrica
Obrázky: 99
U mňa Futaba - príjmač R3004SB, aku používam zásadne dvojčlánok! K tomu magnetický vypínač od Iva. (červený bod) Výškomer opäť Futaba -externý -1 gram, žiadny problém. Vynikajúce lietko. Som úplný amatér, lietam len pre radosť.

7142 7143

_________________
Luboš - www.aviatika.sk


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Progress - Composite Bross
PříspěvekNapsal: úte 22.06.2021 19:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.5.2012
Příspěvky: 715
Bydliště: Vyškov, ČR
Nicmoc fotka, ale aspoň pro představu, rámeček na serva tak blízko přednímu okraji aby šla vložit baterka (1ročne měním) na ní přijímač, tehdy jsem měl zrovna taky FrSky G-RX6 i magnetiský spínač se vejde a čouhá tam konektor pro nabíjení (dnes používám jst)

Příloha:
IMG_20191118_203307.jpg
IMG_20191118_203307.jpg
[ 49.4 KiB | Zobrazeno 6928 krát ]




aviatika píše:
aku používam zásadne dvojčlánok!

s tímhle tvrzením opatrně, spousta lidí létá 1S a je to prostě lepší, tu sílu z 2S nevyužiješ a doporučovaný 1s600mah je prostě super a vydrží déle.
Jediné naco dát pozor je přijímač, nevím jak u tebe ale FrSky G-RX6 naprosto bez problémů.

_________________
x9d, x-lite pro a pár poletuch


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Progress - Composite Bross
PříspěvekNapsal: stř 23.06.2021 19:50 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 30.6.2011
Příspěvky: 168
Bydliště: KrPole
Já lítám na 2S, 320mAh, nějak se k jednočlánku nemohu odhodlat. Přijímač Frsky 6 bez Varia je na stojato vedle baterie.


Přílohy:
DSC_1191.JPG
DSC_1191.JPG
[ 52.75 KiB | Zobrazeno 6862 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Progress - Composite Bross
PříspěvekNapsal: ned 23.01.2022 23:35 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 3.3.2020
Příspěvky: 202
Bydliště: Nové Strašecí, Rakovník, Kladno
Obrázky: 1
Momentálně mám vlepené páky s táhly, ale trochu jsem se zasekl u přesného zalepení a seštelování servo rámečků do křídla (je tam cca 8 mm místa pro posun). Máte nějaký osvědčený a jistý způsob jak rámečky naštelovat na své místo? :D

Serva jsem nastavil, tak aby šli klapky co nejvíce vyklopit a zároveň byl chod křidélka nahoru alespoň cca těch 15 mm. Zkoušel jsem servo držet na místě rukou, ale nebylo jej možné udržet a pořádně si chod ověřit.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Progress - Composite Bross
PříspěvekNapsal: úte 25.01.2022 11:38 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 7.2.2009
Příspěvky: 111
Ahoj,
pokud máš páku serva nasazenou na tisícihran tak, že v neutrálu je posunuta o jeden zoubek blíž k náběžce (platí pro obě serva), pak nemusíš mít ani strach servo rovnou zalepit. Vychylky budou dostačující jak nahoru, tak na brzdy. Jinak jestli se chceš skutečně ujistit o správné poloze rámečků a zda bude vše chodit tak jak má, napadlo mě zkusit podlepit servo nějakou lepší lepivou oboutrankou. S ní by se ti mělo podařit servo udržet na místě pro ověření chodu klapky. Pak jen tenkou lihovou obkreslit pozici ramečku, odstranit pásku a můžeš lepit s klidem na duši.
Ať se Ti to povede.
Ivo


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Progress - Composite Bross
PříspěvekNapsal: úte 25.01.2022 19:31 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 3.3.2020
Příspěvky: 202
Bydliště: Nové Strašecí, Rakovník, Kladno
Obrázky: 1
díky IVO za radu :) pokud jsem to tedy pochopil správně, tak rámečky zalepím jak napsal Ivo jen pro zalepení rámečků. Poté nechám servo v neutralu + páku serva na kolmo k servu....no a skutečnou neutrální polohu křidélka/klapy najdu subtrimem, takže by pak měl být delší chod dolu na klapky? Doufám, že nad tím přemýšlí správně :D Zatím jsem stavěl jen jednodušší stroje :D


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Progress - Composite Bross
PříspěvekNapsal: sob 25.06.2022 7:05 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 3.3.2020
Příspěvky: 202
Bydliště: Nové Strašecí, Rakovník, Kladno
Obrázky: 1
Letadlo mám již postavené a už se s tím učím létat.

Narazil jsem při stavbě jen na maličkého problém. U rámečku do křídel. Lehce jsem je zbrousit, tak abych měl pak servo opravdu co nejníže potahu. Díky tomu jsem se dostal se server co to šlo. I tak mi lehce Paka serva škrtá pak o krytku, ale není to nic hrozného. Dále jak jsem šroubovák serva do rámečků v křídle, tak šroubky od serv byly cca o 0,5-1 mm delší....tudíž jsem začal šolíchat šroubkem i křídlo a z druhé strany jsem si vytlačil malička ty hrbolek. Hrbolek zůstal, ale šroubky jsem si lehce zakrátil a bylo vyřešeno.

Také vám pískají téměř všechna serva, když je letadlo zapnuté? Nevim jestli jsem neudělal někde při stavbě nějakou chybu.

Diky


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Progress - Composite Bross
PříspěvekNapsal: pon 27.06.2022 6:27 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 7.2.2009
Příspěvky: 111
leve89 píše:
Letadlo mám již postavené a už se s tím učím létat.

Narazil jsem při stavbě jen na maličkého problém. U rámečku do křídel. Lehce jsem je zbrousit, tak abych měl pak servo opravdu co nejníže potahu. Díky tomu jsem se dostal se server co to šlo. I tak mi lehce Paka serva škrtá pak o krytku, ale není to nic hrozného. Dále jak jsem šroubovák serva do rámečků v křídle, tak šroubky od serv byly cca o 0,5-1 mm delší....tudíž jsem začal šolíchat šroubkem i křídlo a z druhé strany jsem si vytlačil malička ty hrbolek. Hrbolek zůstal, ale šroubky jsem si lehce zakrátil a bylo vyřešeno.

Také vám pískají téměř všechna serva, když je letadlo zapnuté? Nevim jestli jsem neudělal někde při stavbě nějakou chybu.

Diky


Ahoj :)
super, že už jsi ho dostal do vzduchu!
Servorámečky je třeba vždy o pár desetin podbrousit, resp. většinou stačí právě nahrabování tak, aby se lépe chytil k potahu křídla. Taky záleží, jestli v "domečku" pro patky serveru není nějaký otřep, který by bránil usazení serve při dotažení šroubky k rámečku, aby servo "nelevitovalo".
No a s vruty pro montáž X08 je to jak píšeš. V5 měly v balení vždy delší vruty, které se musí asi o 0,8mm zkrátit, aby se pak nevytlačily.
Já si montáž serv do křídel chystám vždy tak, že namontuji serva do rámečků, dotáhnu je na fest a pak celý rámeček vezmu po obvodu bruskou vč. právě špiček vrutů. Prostě nahrubuji se vším všudy.
Servo už z rámečku nedemontuji. Složím vše "nasucho" páky, táhla nasazené a prvně lepím páky do křídélek v neutrálu hezky nad osou pantu, poté pak se serva namontované už v rámečcích.

KST X08 V5 v některých polohách nebo při větším zatížení pružinkami u VOP A SOP bzučí, není to nic ojedinělého.
BTW.: V6 mají v balení už kratší vruty, takže nehrozí ty hrbolky v potahu jak popisuješ.

Přeji Ti pěkné, letní polítání a pochlub se pak nějakou fotkou :)
Ivo


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 113 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz